Vidaus durys - kaip pasirinkti spalvą?

Ilgą laiką mūsų šalyje buvo vienintelis vidinių durų tikslas, tai - atskirti patalpas viena nuo kitos. Niekas nežiūrėdavo į durų varčios grožį, spalvas, tekstūras. Padidėjus durų pasirinkimui, labai stipriai išaugus pasiūlai, vidaus durys tapo neatsiejama interjero detale. Tuo pačiu metu, durys atlieka svarbią savo pagrindinę funkciją - atskiria patalpas, taip pat suteikia jaukumo, ar priešingai būna ryškus akcentas.

Stilingas interjeras. Kaip nepadaryti klaidos renkantis durų spalvą?

Tie, kas planuoja patys įsirengti savo būstą, ir patys susikurti savo būsto dizainą, primename, kad renkant durims spalvą, dizainą, raštą, nėra nė vienos tvirtos taisyklės, kurios negalima laužyti, tad kūrybai nėra ribų, renkantis interjero elementus, spalvas. Nereikia mąstyti kokią universalią spalvą parinkti kambario durims, kad tiktų prie visko. Dizaino sąvokos supratimas priklauso nuo jūsų skonio, bei fantazijos.

Lengviausia išsirinkti kambario duris, kai visi namai yra vieno dizaino ir nėra primarginta per daug spalvų. Jei kambariai yra dekoruoti įvairiais būdais, tada geriausia yra sutelkti dėmesį į prieškambarį, koridorių, kur atidarytos stovės durys. Dažniausiai kambarių dizainus kuria skirtingus tuomet, kai nori kiekvieną kambarį padaryti skirtingą, bet ir tokiu atveju kambario durys turėtu būti vienos spalvos. Su tam tikru vidaus durų atspalviu, įmanoma pasiekti vienodumą tarp skirtingų patalpų, kuris harmonizuoja, ir tarsi suplaukia skirtingi dizainai vienas prie kito. Universali spalva pasižymi medinės durys, bet ir čia yra savų niuansų.

Šiltos spalvos, rausvos, rausvai gelsvos durys gali sukurti jaukumą patalpoje. Šios spalvos gerai žiūrėsis jaukiuose „kantri“ stiliaus interjeruose.

Labai šviesios arba labai tamsios vidaus durys, bei stakta su apvadais, yra tinkamos baroko ir klasicizmo stiliams.

Šviesiai šalti atspalviai arba tamsesni vidaus durų atspalviai tiks minimalistiniam, aukštųjų technologijų ar kitų šiuolaikinių tendencijų stiliams.

pilkos vidaus durys

Vidaus durų modeliai su vintažiniais elementais tiks patalpoms su provanso, ar „kantri“ stiliumi.

Šiuolaikiškam stiliui tinka vengės spalvos, juodos, ar net raudonos spalvos vidaus durys. Universali varčios spalva būtų balta, ji sukuria šviesos ir erdvės pojūtį. Labai ryški spalva gali nelabai derėti su kitais interjero elementais.


vidaus durys interjeras

 

Sulyginam durų, grindų ir grindjuosčių spalvas

Pasitvirtinęs variantas - padaryti visame bute vienodos spalvos grindjuostes ir grindis, bei prie šios spalvos derinant kambarių durų atspalvį. Bet ką daryti jei skirtinguose kambariuose, virtuvėje bei koridoriuje sudėtos netik skirtingų atspalvių grindys, bet ir jų tonai skirtingi, vienur šiltos, kitur šaltos spalvos? Kaip elgtis, ar ignoruoti durų spalvą ir priderinti ją pagal vieną dangą, ar kiekviename kambaryje užsisakyti įvairias duris?

Durys kurios bus perkamos pagal raudoną kilimą, atrodys labai ekstravagantiškai, jei kito kambario durys parinktos pavyzdžiui pagal žalsvą dangą. Tai geriausia sutelkti dėmesį į grindų spalvą bendrojoje patalpoje (pavyzdžiui, prieškambario, koridoriaus). Kitame kambaryje, kur grindys yra ne harmoningos su durų spalva, kambario durys gali būti priderintos prie baldų arba dekoratyvinių elementų.

Yra du sprendimai, dėl ko reikia atsižvelgti į grindjuosčių atspalvį, apdailą ir duris:

Geriausia rinktis elementus neutralaus atspalvio. Tai padarę paryškinsite interjerą, suteiksite harmoniją su durimis ir visu kambariu.

Bei galima staktas, apvadus, grindjuostes bei varčią rinktis kontrasto principu. Pavyzdžiui, šviesios spalvos pasirenkate duris, o grindjuostes, apdailą, derinate prie baldų.

Ar derinti duris prie sienų spalvos?

Derinti vidaus duris prie būsto sienų spalvos, tai vienas iš labiausiai pasisekusių dizaino sprendimų. Būtina derinti prie sienų, bent jau parinkti atspalvį panašų, kad nesipjautų spalvos šilta su šalta. Pavyzdžiui, kreminės arba baltos durys yra tinkamos bute, kuriame sienų spalva varijuoja nuo pieno baltumo, ar smėlinės iki tamsiai pilkos.

Apie interjerą ir apie spalvų derinimą galime šnekėti labai daug, bet renkantis svarbiausia kad patiktų spalvos. Geras, universalus, sprendimas yra: baltos durys, jos derės beveik visada.

vidaus durys spalvu palete

 

Tos pačios spalvos kambario baldai ir durys, ar tai idealus sprendimas?

Derinant durų spalvą savo interjere pagal baldus, tai būtų antras pagal populiarumą būdas. Jei baldai yra labai tamsūs, tada kambario duris galima rinktis keletą atspalvių šviesesnes. Tai nekris labai į akis, bet atnaujins kambarį. Kad kambarys neatrodytų pernelyg tamsus, duris galima rinktis su stiklo intarpais, tada jos neatrodys tokios sunkios.

Jei visuose kambariuose baldai yra skirtingi, o taip atsitinka labai dažnai, jums tiks skirtingų spalvų faneruotos durys. Galite užsisakyti specialiai Jums pritaikytas faneruotas duris, kurių viena pusė bus vienos spalvos, o kita pusė kitos spalvos. Nors tokios faneruotos durys kainuos daugiau, bet jūsų poreikius atitnkančios durys padės sukurti harmoniją kiekviename jūsų namų kampelyje.

  

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.