Straipsniai
Kaip tinkamai pasirinkti spalvas renkantis duris, grindis ir baldus.
Medienos spalvos ir tonai dažnai matomi daugelyje mūsų namų. Tai mus supantys baldai, grindys, durys ir apdaila. Medžio spalva yra unikali savo raštais ir atspalviu, pradedant natūralia ąžuolo spalva, baigiant tamsintu raudonmedžiu.
Šie neutralūs atspalviai atlieka svarbų vaidmenį bendroje kambario spalvų schemoje. Dažų spalvos ir kiti erdvėje esantys aksesuarai, tokie kaip minkšti baldai ir sienų dekoras, turėtų veikti kartu, kad išryškintų ir paryškintų medienos grožį, o ne su ja prieštarautų. Skaitykite toliau, mes padėsime jums pasirinkti labiausiai derančias spalvas Jūsų namams.
1. Apsvarstykite medienos spalvų tonus
Kiekviena medienos rūšis turi sau būdingą spalvą ir raštą, o medienos spalvą taip pat galima keisti beicuojant, laminuojant ar dažant. Baldų, grindų ir durų gamintojai šimtmečius naudoja beicavimo techniką, dažus ir lakus, kad pagerintų medienos išvaizdą ir pakeistų medienos spalvą.
Norėdami pasirinkti sienų spalvas arba audinius baldams, kurie derės su jūsų pasirinkta medžio spalva, apsvarstykite dominuojančius apdailos atspalvius, kurie padės jums pasirinkti teisingai. Taip pat turėtumėte pagalvoti, ar jums labiau patinka didelio kontrasto spalvų schemos dramatizmas, ar mažo kontrasto pastelinės spalvos. Ir nesijaudinkite dėl visų medienos raštų derinimo kambaryje, laikui bėgant susikaupę mišrūs raštai puikiai derės erdvėje.
2. Norėdami išsiskirti, naudokite kontrastą
Dėl ryškių medienos spalvų ir dažų, bei audinių atspalvių skirtumų, jūsų mediniai baldai ar grindys gali atrodyti dar labiau išskirtinesni. Tamsios apdailos, tokios kaip raudonmedis, riešutmedis ar vyšnia, ryškiai išsiskiria iš šviesių spalvų. Lygiai taip pat šviesi mediena ryškiai atsiskleidžia prieš tamsią ar stiprią sienų spalvą.
Kontrastui sudaryti daugiau dėmesio skiriama baldams, tačiau jei šviesioje patalpoje turite daug tamsių baldų, erdvė gali atrodyti labiau užimta, mažesnė. Jeigu pasirinkote tamsią medieną prie šviesių sienų, išlaikykite tvarkingą ir supaprastintą baldų išdėstymą. Norėdami pasiekti didelį kontrastą naudojant vidutinio atspalvio apdailą, pasirinkite šviesią sienų spalvą, taip išskirsite kambaryje esančius baldus, duris ir grindis.
3. Įsileiskite subtilumą
Suderinus vienodo intensyvumo ar tono atspalvius, sukuriamas mažas kontrastas. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad baldai, durys ar grindys susilieja fone. Pavyzdžiui, kai prie tamsiai raudonos arba mėlynai žalios sienos padedate tamsią raudonmedžio komodą arba juodmedžio stalą , sukuriate balansą tarp dviejų vienodo stiprumo atspalvių. Toks pat principas veikia ir su vidutinio rudumo mediena ir prislopintomis arba vidutinio intensyvumo spalvomis - efektas santūresnis, nes tonai prislopinti.
Šiltos neutralios spalvos , tokios kaip smėlio, kapučino ar chaki, išryškina sodrias, švelniai rudas medžio natas. Baldai atrodo gražiai, atmosfera raminanti ir jauki, priešingai nei kuriant didelio kontrasto interjerą.
4. Pasirinkite papildomas spalvas
Nors spalvų pasirinkimai yra visiškai asmeniški, renkantis baldų, durų ar grindų spalvas galite pastebėti, kad kai kurios geriau nei kitos išryškina natūralų medžio grožį. Apsvarstykite šiuos medžio ir spalvų derinius, kurie gražiai papildo vienas kitą:
• Pušies mediena + žalia: medaus atspalvio pušies šiluma puikiai atsispindi prie vidutinės žalios spalvos. Šis atspalvis gali išryškinti geltonus medienos tonus ir subalansuoti juos sukuriant šiltą interjerą. Blyškiai pilkai žalia spalva yra dar vienas patrauklus, švelnus pasirinkimas, derinamas su šviesiais medžio tonais.
• Oranžinio atspalvio mediena + mėlyna: kadangi šios spalvos yra tiesiai viena prieš kitą spalvų rate, ryški, intensyvi mėlyna paryškins oranžinius medienos tonus. Šis didelio kontrasto vaizdas puikiai tinka tiems, kurie mėgsta ryškias spalvas, tačiau jis gali būti per intensyvus tokiose vietose kaip miegamasis, ar pailsio kambarys.
• Natūrali mediena + geltona: saulėti geltonos spalvos atspalviai išryškina šiltus medienos atspalvius ir sukuria kasdienišką, jaukią išvaizdą. Ši spalva nepadidins medienos kontrasto, tačiau subtilūs tonų svyravimai sukuria malonų balansą.
Kokias duris rinktis vonios kambariui?
Visame name ar bute vykstantys remonto darbai paliečia ne tik sienas, grindis, lubas, bet ir duris. Durys tarnauja kaip pertvara, padalijanti patalpą į atskirus kambarius, padeda pasislėpti nuo smalsių akių, taip pat sulaiko šilumą ir slopina išorinius garsus.
Vonios kambariui ir tualetui perkamos durys, kurios turi atitikti tam tikrus standartus - atsižvelgiama į tai, kad šiose patalpose yra daugiau drėgmės. Tai reiškia, kad durų varčios turi būti gaminamos iš medžiagų, kurios nesideformuoja nuo vandens, nepraranda spalvos ir neišbrinksta.
Vonios durų svarba statybų sektoriui skiriasi, kadangi čia griežčiau atsižvelgiama į atsparumo drėgmei rodiklį. Vonios kambarys ir tualetas namuose labiausiai liečiasi su vandeniu, jų durys turi būti ypač patvarios.
Pagrindiniai reikalavimai būtų tokie:
Atsparumas drėgmei, grybeliui ir pelėsiui. Laikui bėgant durys turėtų nekeisti spalvos; turi būti lengva jas valyti.
Ne paskutinę vietą užima ir taisyklinga durų eksplotacija – labia svarbu gerai vėdinti patalpą ir neleisti drėgmei kauptis.Nuosavose namuose vonios kambaryje dažniausiai būna numatytas langas, o senos statybos butuose ventiliacinės sistemos dažnai būna neprižiūrėtos, veikia silpnai arba išvis neveikia. Tokiais atvejais labai padeda šiuolaikiški kompaktiškų išmatavimų drėgmės surinkėjai, galima tiesiog palikt pravertas duris ir leisti drėgmei išsisklaidyti.
Durys gali būti vientisos arba su stiklo intarpais. Viskas priklauso nuo pirkėjo norų ir jo finansinių galimybių. Vonia ir tualetas laikomos intymiomis zonomis, kuriose žmogus nori privatumo. Tam sukuriamas durų dizainas su matiniu ar dažytu stiklu arba visiškai aklinos, taip pat galimos visiškai stiklinės vonios durys – pastarąsias dažniau renkasi gyvenantys nuosavame name, o ne bute. Žinoma, pirmenybę reikėtų teikti matiniam stiklui. Vidus nebus matomas, todėl jūsų svečiai, besinaudojantys vonia, nebus trikdomi.
Saugumas
Žmonėms, kurie naudosis vonios kambariu, svarbu turėti galimybę užsirakinti, tam rečiau naudojamas raktas, dažniau – wc suktukas. Prieš rinkdamiesi furnitūrą, turite įsitikinti, kad ji yra atspari temperatūros ir drėgmės pokyčiams, korozijai. Šiuo tikslu pirmenybė turėtų būti teikiama durų rankenai ir spynų sistemai, pagamintai iš korozijai atsparaus plieno arba metalo. Jei į tai nekreipsite dėmesio, po kurio laiko durų rankena pasens, susidėvės ir atrodys estetiškai nemaloni. Šiuo metu yra tikrai didelė pasiūla nerūdijančio plieno furnitūros, renkantis juodas, auksines ar kitų spalvų rankenas, pravartu žinoti, kad net garsių firmų rankenų dažai ilgainiui apsitrina, ypač nuo žiedų, puošiančių mūsų pirštus
Medžiagos pasirinkimas:
Pirmenybė turėtų būti teikiama vonios durims su vandeniui ir drėgmei atsparia medine danga. PVC naudojamas vietose, kur yra daug žmonių. Medžiaga yra nebrangi ir paprasta naudoti. Nereikalauja sudėtingos priežiūros.
MDF durys gali išlikti patrauklios daugelį metų, jei jos nėra nuolat veikiamos vandens. Ant paviršiaus krentantys garai ir smulkūs lašeliai joms nekenkia. Dėl to šiuo metu rinkoje karaliauja MDF durys – jų galima rasti tiek laminuotų, tiek dažytų, tiek padengtų medžio lukštu.
Masyvi mediena skiriasi nuo kitų medžiagų. Ji yra patvari, graži ir atspari bakterijoms, tačiau “gyva” – mėgsta vaikščioti, todėl duris tenka pareguliuoti.
Vonios kambario durų spalva gali atitikti pagrindinę kambario dekoraciją. Dizaineriai naudoja kontrastingą dizainą, kad išryškintų tam tikras sritis ir vizualiai išplėstų ar susiaurintų erdvę. Jei turite tradicinį dekorą, galite rinktis rudas ir medines vonios kambario duris, tačiau turėsite riziką pasiklysti tarp begalės rudos atspalvių ir prisimarginti interjerą. Labai daug žmonių renkasi baltas arba pastelinių tonų duris, kurios gali būti dažytos arba dengtos aukštos CPL klasės laminatu.
Kainos ir kokybės santykis visada buvo tame pačiame lygyje, tačiau pirkėjas ne visada pasilygina, už ką jis moka pigiau, neišsiklausinėja, kurioje vietoje buvo sutaupyta gaminant. Jei nenorite, kad durys greitai prarastų savo patrauklumą ir sulūžtų, pirkite jas iš gerą reputaciją turinčios įmonės. Ši turi veikti daugelį metų ir turėti teigiamų klientų bei konkurentų atsiliepimų. Be to, pardavėjas turėtų turėti platų durų pasirinkimą, skirtą skirtingų pajamų klientams.
Svajonių namų durys: patarimai, kaip išvengti klaidų
Kiekvienas iš mūsų svajoja apie gražius ir jaukius namus. Pradėję remonto darbus ar įsirengdami naują būstą, daug laiko praleidžiame įsivaizduodami, kaip naujieji namai turėtų atrodyti. Vartome spalvų paletes, deriname tekstūras, projektuojame baldus... Vieni samdome dizainerius, kiti ieškome idėjų namų interjero žurnalų puslapiuose, treti akyliau žvalgydamiesi draugų ir pažįstamų namuose stengiasi pritaikyti savo erdvei patikusius sprendimus ar atskiras detales.
Tačiau ne kiekvienas susimąsto, kokią vietą namų interjere užims durys, ką reikėtų žinoti ar bent jau kada pradėti domėtis jomis. Štai keletas patarimų, kurie padės išvengti klaidų ir nusivylimų:
Tinkamas laikas:
Net jeigu esate iš tų nereiklių klientų, kuriems "durys yra durys", o ne interjero puošmena, vis tiek reikėtų pasidomėti gamybos terminais. Dažną pirkėją vis dar nustebina gamybos trukmė ir eilės durų montavimui.
Durų angų išmatavimai:
Planuojate įsigyti pačias paprasčiausias duris, kurias dauguma prekybos įmonių sandėliuoja ir pristato per trumpą laiką? Galite likti nemaloniai nustebinti, sužinoję, kad standartinės durys netinka jūsų angoms ir vietoj įsigijimo "čia ir dabar" gausite laukti kelis mėnesius, kol durys bus pagamintos.
Spalvų derinimas:
Nepamirškite, kad net balta spalva turi ne vieną atspalvį. Nepabijokite atsinešti į durų saloną grindų fragmentą ar kitą interjero detalę, prie kurios derinate durų spalvą. Nepasikliaukite brošiūroms ar telefonu darytomis nuotraukomis – dažnai spalvos būna iškraipytos ir realybėje gali "pjautis" viena su kita.
Nestandartinės durys:
Daugumai gamintojų nestandartinės angos nėra kliūtis, tačiau reikia suvokti, kad kiekvienas nukrypimas nuo standarto jums kainuos. Nestandartą iš aukščio dar galima suprasti – naujos statybos namuose dažnai lubos esti daug aukštesnės nei įprasta, todėl įprasto aukščio durys gali atrodyti keistai ar net juokingai. Vis tik statybų metu praverstų pasidomėti ir angų pločiais – gamybos antkainiai už nestandartą iš pločio nėra maži, o skirtingų pločių durys viena šalia kitos atrodo nepatraukliai.
Pasiūla:
Net jeigu labai nesureikšminate durų, kaip interjero detalės, nepasilikite šio sprendimo paskutinei dienai. Dėl esančios spalvų, modelių ir faktūrų įvairovės dažnam susisuka galva ir pasidaro sunku suvokti, kokias gi duris išsirinkti.
Kur rinktis duris?
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad rinktis duris pramoninėse prekių parduotuvėse apsimoka labiau nei specializuotose. Tam, kad palyginimas būtų objektyvus, reikėtų atkreipti dėmesį, kokia komplektacija nurodoma prie kainos. Specializuotose parduotuvėse dažniausiai nurodoma pilnos komplektacijos kaina, kai tuo tarpu pramoninėse galutinę kainą turi susiskaičiuoti pats pirkėjas. Dažnai būna neįskaičiuoti nei vyriai, nei spyna, nei apvadai, nei praplatinimai konkrečiam sienos storiui.
Taip pat reikėtų pasverti, kokios išliekamosios vertės tikimės. Dažna specializuota durų parduotuvė vengia žemiausios klasės laminato durų savo siūlomame asortimente, orientuojasi į vidutinę ir aukštesnę kokybę.
Renkantis vidaus duris, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dizainą, spalvą ar originalumą, bet ir į durų padengimą. Rinkoje galima rasti faneruotų, laminuotų, ekofaneruotės, dažytų durų, kiekvienos iš jų turi savų privalumų ir trūkumų.
Faneruotos durys
Bene natūraliausias durų apdailos variantas – medžio lukštas. Tai plonas medienos sluoksnis, kuris po specialaus apdorojimo priklijuojamas prie varčios ir staktos. Pats gaminys dažniausiai gaminamas iš pigesnės medžiagos, pavyzdžiui, MDP. Faneruotė padengiama vandeniui atspariais lakais, o tai prailgina durų tarnavimo laiką ir padidina atsparumą įvairiems poveikiams. Spalvų pasirinkimas nėra itin platus, nes tikrasis grožis slypi lukšto natūralume ir raštuose.
Privalumai:
- Išsaugo turtingą medžio faktūrą ir natūralią spalvą;
- Pigesnis variantas nei durys iš medžio masyvo;
- Atsparios deformacijai ir įtrūkimams.
Trūkumai:
- Ilgainiui veikiamas tiesioginių saulės spindulių, lukštas gali keisti spalvą;
- Netinka patalpoms, kuriose tvyro padidinta drėgmė.
Laminuotos durys
Šio tipo durys gaminamos iš specialiai pagamintos popieriaus tipo medžiagos, imituojančios medžio struktūrą. Kadangi tai dirbtinė danga, laminuotos durys pasižymi itin plačiu atspalvių ir raštų pasirinkimu. Laminuotų durų kaina priklauso nuo laminato klasės – kuo storesnis ir atsparesnis laminatas, tuo brangesnis bus gaminys. Šiuo metu brangiausias yra CPL klasės laminatas.
Privalumai:
- Aukštas atsparumas drėgmei ir temperatūrų svyravimams;
- Platus spalvų ir raštų pasirinkimas;
- Atsparumas tiesioginiams saulės spinduliams;
- Atsparumas deformacijoms.
Trūkumai:
- Dirbtinė danga;
- Pažeidus, neįmanoma restauruoti.
Ekofaneruotės durys
Dažnai šias duris painioja su faneruotomis, tačiau natūralumo jose išties nedaug. Ekofaneruotė – tai technologija, kuomet apdorojamas polipropilenas specialiomis priemonėmis, taip gaunant aplinkai atsparią durų dangą. Tokia danga imituoja medžio lukštą, tiksliai atkartodama ne tik raštą, bet ir faktūrą. Ekofaneruotės durys pasižymi aukštu atsparumo lygiu ir yra ženkliai pigesnės nei durys iš medžio masyvo.
Privalumai:
- Itin atsparios;
- Puikiai atkartoja medžio raštą ir struktūrą;
- Atsparios drėgmei ir temperatūrų svyravimams;
- Didelis spalvų ir faktūrų pasirinkimas.
Trūkumai:
- Nenatūralus padengimas.
Dažytos durys
Privalumai:
- Atsparios tiesioginiams saulės spinduliams;
- Galima restauruoti ir atnaujinti;
- Lengvai valomos.
Trūkumai:
- Palyginti su laminuotomis durimis, yra mažiau atsparios;
- Paviršius lengvai pažeidžiamas ir braižosi;
- Vientisas padengimas, be medžio rašto ir faktūros.
Nematomos durys
Atskirai verta paminėti ir nematomas duris. Jos gaminamos gruntuotos (paruoštos dažymui) ir montuojamos pradiniame apdailos darbų etape. Durų staktos po sumontavimo "paslepiamos" po tinko sluoksniu ir užglaistomos, o pačios durys dažomos kartu su sienomis. Tai sukuria "nematomų durų" efektą.
Apie Profil Doors duris
Šiandien pažiūrėkime, iš ko gaminamos Profil Doors durys. Šių durų karkasas gaminamas pagal "sumuštinio" principą, t.y., naudojamas MDF plokštė ir pušies masyvas. Tokia konstrukcija užtikrina maksimalų durų tvirtumą ir patikimumą.
LVL Brus – tai kompozitinė medžiaga, pagaminta iš natūralaus medžio masyvo ir sustiprinta specialiomis medžiagomis. Gauname vientisą ir tvirtą medžiagą be jokių defektų. LVL Brus pasižymi ypatingu tvirtumu, o jų savybės išlieka nepakitusios per visą ilgį. Be to, ši medžiaga yra atspari išoriniam aplinkos poveikiui – temperatūrų svyravimams, drėgmei ir įvairioms cheminėms medžiagoms.
Padengimas
Ekofaneruotė – tai nauja plastikinė medžiaga su grublėtu paviršiumi. Naujos kartos ekofaneruotė, kilusi iš Vokietijos (Miuncheno), savo išvaizda maksimaliai priartėja prie tikros medžio faneruotės, tačiau savo savybėmis ją gerokai lenkia. Tai ilgaamžė ir atspari medžiaga. Svarbu pabrėžti, kad ekofaneruotė yra ekologiška, atspari saulės ultravioletiniams spinduliams, nekeičia spalvos ir nereikalauja specialios priežiūros.
Stakta ir apvadai
Stakta susideda iš apvadų ir praplatinimo (reguliuojamosios sistemos). Reguliuojamieji apvadai montuojami pagal specialią technologiją ir nereikalauja papildomo tvirtinimo. Dėl to surinkimo procesas pagreitėja ir nereikia naudoti papildomų tvirtinimo elementų, pavyzdžiui, vinių. Be to, tai leidžia paslėpti nelygias sienas.
-
Profil Doors durų privalumai:
Spalvos stabilumas: Ekofaneruotė išlaiko savo spalvą nepakitus veikiant saulės spinduliams. Nepriklausomai nuo to, kada durys pagamintos ar nupirktos, kitos partijos ekofaneruotė visada atitiks spalvą ir struktūrą. Medžiaga išlieka vienoda tiek spalvos, tiek tekstūros atžvilgiu.
Ekologiškumas: Ekofaneruotė gaminama iš ekologiškų medžiagų ir yra visiškai saugi sveikatai. Ją galima valyti įvairiomis valymo priemonėmis, net ir turinčiomis chloro.
Atsparumas kenksmingoms medžiagoms: Skirtingai nuo PVC dangų, ekofaneruotė nesudaro ir neišskiria sveikatai pavojingų medžiagų, tokių kaip formaldehidas ar fenoliai.
Atsparumas aukštai temperatūrai: Ekofaneruotė pasižymi aukštu atsparumu aukštai temperatūrai – jai deformuotis reikia aukštesnės nei 180 laipsnių temperatūros. Tuo tarpu PVC dangos gali reaguoti jau esant 90 laipsnių temperatūrai, o veikiamos saulės spindulių ar šildymo prietaisų, gali išskirti sveikatai kenksmingas medžiagas, prarasti spalvą ir tvirtumą.
Nedegumas: Durų gamyboje naudojami dvikomponentiniai klijai, kurie yra visiškai nedegūs. Tuo tarpu kai kurių kitų gamintojų klijai gali reaguoti į 90 laipsnių temperatūrą ir išskirti toksiškas medžiagas.
Modulinė konstrukcija: Visos ekofaneruote padengtos durys yra surenkamos. Tai reiškia, kad sugedus ar sudaužius stiklą, lengvai galima pakeisti tik pažeistą dalį, o ne visas duris.
Puslapis 1 iš 14