Straipsniai

Laukinių durų pirkimo gidas

  Laukinės įėjimo durys nėra tik durys. Jos reprezentuoja Jus, Jūsų namus ir Jūsų nuotaiką, charakterį, perteikia emocijas. Į jas žmonės atkreipia daugiausia dėmesio. Tad ir rinkoje yra didelis laukinių durų pasirinkimas. Didelis yra ir medžiagų iš kurių jos pagamintos pasirinkimas - stiklo pluoštas, metalas ar medis, visos šios medžiagos turi savų minusų ir pliusų. Mažai kainuojančios metalinės durys gali prilygti medinėms ar stiklo pluošto durims, kurios kainuoja penkis kartus daugiau, minusų taip pat yra.
Taigi, kai renkatės lauko duris, peržiūrėkite informaciją internete, iš ko jos pagamintos, kur gaminamos, galite paieškoti sau patrauklų modelį. Ir nors galite nerasti konkrečių durų, peržiūrėdami įvairius modelius pasisemsite idėjų ir žinių apie durų konstrukciją ir joms naudojamas medžiagas.
  Metalinės ir stiklo pluošto durys paprastai turi daugiau izoliuojančių medžiagų nei medinės durys. Šios medžiagos paprastai turi būti sertifikuotos ir patikrintos, atitinkančios ES kokybės standartus. Turi pasižymėti apšiltinta tvirta medine stakta, aukšta šilumos varža. Durims su stiklu dedami dviejų arba trijų stiklų paketai, kad būtų apsaugotas šilumos nutekėjimas iš namo. Bet, rinkdamiesi duris, tiek šilumos kiek Jūs tikitės, galite ir nesutaupyti. Nes name šiluma laikosi ne vien durų dėka. Jos sudaro tik mažą kiekį, palyginus su visu namo plotu ir pro duris šilumos daug neišeina. Paprastai šiluma išgaruoja pro tarpus aplink duris.
  Tad, visų pirma lauko durims yra labai svarbu apšiltinta stakta, nes būtent pro tą vietą nuteka daugiausia šilumos. Tad, svarbiausia, kad apšiltinta stakta eitų kartu su durimis ir tinkama rankena, kuri tvirtinama strypais.
Daugybė testų parodė, kad nors durys ir yra labai tvirtos ir storos, jų stakta yra silpna, tad įsilaužimo atveju, verčiant duris, stakta greit išskysta ties spynos išfrezuota anga. Tad užpildytos spynos ir smogiamosios plokštės padidina durų saugumą.
Kombinuotos - bakalitinės lauko durys yra puikus ir praktiškas pasirinkimas. Jos turi gana lygų paviršių, puikiai sulaiko šilumą, yra atsparios vandeniui, dažomos įvairiomis spalvomis, nereikalauja ypatingos priežiūros, gali būti įvairių modelių ir yra ilgaamžės.
  Metalinės lauko durys yra nebrangios, sulaiko drėgmę, reikalauja mažai priežiūros, taupo šilumą. Tačiau jos nesulaiko tiek drėgmės, kiek bakalitinės ar medinės lauko durys. Jei jos nėra tinkamai nudažytos, tada matosi įbrėžimai.
Medinės lauko durys yra labai gražios ir natūralios, medžio masyvo durys puikiai sulaiko drėgmę, jas lengva prižiūrėti, o įvairius įbrėžimus galima nesunkiai panaikinti. Minusai tokių durų yra - aukšta kaina, ir jos reikalauja reguliaraus perdažymo ir atnaujinimo, kad estetinis vaizdas liktų nepakitęs.

 

Kaip išsirinkti tinkamus lauko laiptus?

Mūsų akys pirmiausia sutinka pastatus savo estetine išvaizda. Pastato eksterjeras pastebimas ir vertinamas labiausiai. Tad svarbu, kad kiekvienas eksterjero elementas ne tik gražiai atrodytų, bet ir būtų naudingas, funkcionalus, ergonomiškas ir ilgai tarnautų. Ne išimtis yra ir lauko laiptai. Jei vidaus laiptams yra keliami vienokie reikalavimai (patogumas, saugumas, estetika), tai kalbant apie lauko laiptus reikalavimai skiriasi. Tad kokie gi turi būti tie lauko laiptai ?

      Visų pirma ant laiptų turi nesikaupti vanduo ir kad būtų galima lengvai nuvalyti sniegą. Gyvename tokiame klimate, kur didžiąją dalį rudens mus lydi lietus bei drėgmė, o atėjus žiemai ir netrūksta sniego. Sniegas ir lietus, šaltis sukelia įvairių problemų, didėja traumų tikimybė. Einant lygiu ir šlapiu ar snieguotu paviršiumi yra didelė tikimybė pargriūti ir susižeisti. O kai lipame laiptais ši tikimybė tik dar labiau padidėja. Tad labai svarbu, kad ant laiptų nesikauptų vanduo ir sniegas. Tad tokiu atveju puikiai tiks metalinės lauko pakopos, ant kurių nesikaupia vanduo, o sniegą galima pašalinti lengvai ir greitai.
      Mediena labai greitai yra paveikiama įvairių aplinkos veiksnių - lietaus, šalčio, vėjo, karščio ir plika akimi aplinkoje esančiais nešvarumais. O pasirinkus laiptus iš metalinių pakopų, visi šie veiksniai neturės laiptams jokios įtakos.
        Tokie laiptai nereikalauja daug priežiūros, atnaujinimo darbų ir didelių investicijų. Tad pasirinkus metalines pakopas , jų nereikės atnaujinti. Sutaupysite laiko ir pinigų, kuriuos galėsite leisti maloniems dalykams.
       Metalinės lauko pakopos ne tik ilgaamžės ir patvarios, jos turi dar vieną patrauklią savybę - tokie laiptai neskleidžia jokių nemalonių garsų, tokių kaip girgždėjimas. Tokiu atveju nebus sutrikdyta ramybė nei pastato viduje nei išorėje.
        Tad darome išvadą , kad lauko laiptai turi būti tokie, kad užtikrintų saugumą, būtų patvarūs ir nereikalautų daug priežiūros ir investicijų. Metaliniai laiptai dažniausiai būna pagaminti iš aukštos kokybės metalo bei padengti cinku. Toks gaminys ne tik atrodys patraukliai, bet ir užtikrins patogumą, atlaiko didelius svorius, neskleidžia girgždesio, nekaupia vandens, o sniegas yra lengvai pašalinamas.

Koks būna laminatas ?

   Įrengiant būstą grindims skiriamas vienas pagrindinių vaidmenų. Nepatyrusiam pirkėjui labai sunku išlaikyti pusiausvyrą tarp kokybės, priimtinos kainos ir puikios išvaizdos.
  Laminatas - šiuolaikiškos , tvirtos ir praktiškos grindys, žavi daugybe spalvų, atspalvių ir įvairiausiais piešiniais. Kvalifikuotų dizainerių pastangų dėka, laminuota lenta yra užpildyta įvairiausiais atspalviais ir faktūromis. Ant dangos galima klijuoti absoliučiai bet kokį ornamentą, o ir dabartinis laminatas gali būti šiurkščiu paviršiumi. Galime rinktis iš:
  1. Medienos imitacija. Norintiems būti arčiau gamtos yra mados tendencija, kuriai šiandien yra skiriama ypatinga reikšmė. Mediena yra laikoma šilta, patogia medžiaga, kadangi tikras parketas yra gana brangus ir sunkiai prižiūrimas, medienos imitacijos laminatas yra labai populiarus. Tokios grindys praktiškai nesiskiria nuo natūralių plokščių, pagamintų iš ąžuolo, beržo ir kitų medžio rūšių. Jos atrodo stilingai ir organiškai bet kokiame interjere.
  2. Metalo blizgesys. Aukštųjų technologijų gerbėjai nori organizuoti tvarkingą, griežtą gyvenimą, kuriame tikrai yra vietos intriguojančioms detalėms. Tokiomis sąlygomis bus naudingas kilnus metalo blizgesys, ir laminatas padeda į tai sutelkti dėmesį. Blizganti, metalizuota danga tinkama kloti virtuvėje ir gyvenamajame kambaryje.
  3. Stilius po oda. Sudėtingos ir elegantiškos jaukios atmosferos gerbėjai tikrai įvertins roplių modelį. Jei sienas dekoruosite ta pačia dvasia, jūsų darbo kambarys ar svetainė įgis dar sudėtingesnį vaizdą. Žinoma ne visada galima pasikliauti nedidelėmis išlaidomis - daugumai gamintojų, išskyrus retas išimtis, " odinis " laminatas patenka į prabangos gaminių kategoriją.
  4. Akmens raštas. Natūralus akmuo yra patikimas, stabilus, tvirtas, todėl nenuostabu, kad porcelianiniai keramikos dirbiniai turi tiek daug ištikimų žinovų. Deja, šios grindys taip pat turi trūkumų - šaltos plytelės mėgėjams nepatiks vaikščiojant namuose basomis, o montuojant kyla rizika, kad jos pritrūksite. Daug lengviau ir ekonomiškiau yra įsigyti akmeniu dengtą laminatą. Panašių gaminių galima rasti "Witex", "Kronotex", "Parador" ir daugelio kitų žinomų prekės ženklų asortimente: jų produktai harmoningai derės prie virtuvės, koridoriaus ar net vonios kambario interjero.
  5. Laminatas "Haute Couture". Jei jums nepatinka standartiniai gamykliniai modeliai, yra galimybė nusipirkti dizainerio laminatą su unikalia puošyba: geografiniu piešiniu, sudėtingais ornamentais ar patraukliais spalvotais prisilietimais. Tekstūrų įvairovė dar labiau paryškins jūsų individualų skonį. Kitose linijose yra gaminiai su sudėtingais raštais, piešimo schemomis, paveikslais ir spalvotais gyvūnų antspaudais. Vaikų kambarius galima dekoruoti "Classen" ar "Kronatex" grindų danga su ryškiais linksmais piešiniais ir mėgstamų animacinių filmukų personažais. Apie skirtingus laminato paviršius pakalbėsime kitame straipsnyje.
 

 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.