Specialios paskirties durys

Visais laikais projektuojant namą daug dėmesio buvo skiriama durims: jų išdėstymui, kiekiui, dydžiui, konstrukcijai ir dizainui. Ši tradicija išliko ir iki pat šių dienų, tačiau dėl didėjančios pastatų įvairovės renkantis duris reikėtų atsižvelgti ir į šiuos veiksnius: pastato architektūrą, pastato ir jo atskirų dalių funkcinę paskirtį, tam tikroms patalpoms taikomus ypatingus techninius reikalavimus, visuomeniniuose objektuose papildomai reikia įvertinti žmonių srautą.

Priešgaisrinės durys biure

Visuomeninių pastatų ir gyvenamųjų namų durys skiriasi dizainu, naudojimu ir techninėmis ypatybėmis. Siekiant užtikrinti žmonių saugumą, biurų ar administracinių patalpų koridoriuose, rekomenduojama montuoti specialias duris, dažniausiai įrengiamos plienines priešgaisrinės durys, o viduje gali būti įtaisytos paprastos kambario durys, kurioms ypatingų reikalavimų nėra.

Jei biure įrengiamos medinės durys, reikėtų žinoti, kad dažnai naudojamos tokios durys apsibraižo, nudyla kampai, po tam tikro laiko jas reikia perdažyti. O specialios paskirties durys pritaikytos dažnai naudoti, jų nereikia kaip nors ypatingai prižiūrėti, jos lengvai valomos, o gerai apdirbtas metalas užtikrina, kad net ilgai naudojamos durys bus kokybiškos. Dažniausiai techninėms durims ypatingi estetiniai reikalavimai nekeliami, dėl to vyriai paprastai būna masyvūs. Įprastos priešgaisrinės iš metalo gaminamos durys yra nuo 45 iki 65 mm storio. Priešgaisrinių durų metalo paviršius gali būti padengtas dekoratyvine plėvele, todėl durys atrodo maloniau ir estetiškiau. Estetinį vaizdą garantuoja ant metalo terminiu būdu uždėta medį imituojanti plėvelė, įvairūs piešiniai, raštai, spalvos ar kompanijos logotipas. Norint, kad vaizdas būtų vientisas, tokias specialias duris galima įstatyti ir gyvenamuosiuose namuose įrengtose katilinėse bei garažuose.

Pagal atsparumą ugniai priešgaisrinės durys skirstomas į klases, pvz. klasei EI 30 priskirtos durys reiškia, kad 30 minučių durų sandarumo ir izoliacijos ypatybės nekinta. Šį laiką priešgaisrinės durys sulaikys ugnį ir dūmus, tai laikas skirtas evakuoti pastate esančius žmones.

Estetika ir funkcionalumas viešbučiuose

Dažnai atvažiavus į viešbutį tikimasi, kad bus užtikrinta ramybė ir saugumas. Dėl to viešbučių durims keliami griežti priešgaisriniai ir akustiniai reikalavimai. Atsižvelgiant į viešbučių paslaugų lygį, akustiniai reikalavimai svyruoja nuo 27 iki 42 decibelų. Specialistai viešbučiams rekomenduotų duris, kurių garso izoliavimo rodiklis – didžiausias, nes svarbu užtikrinti ne tik klientų saugumą, bet ir ramybę.

Specialios paskirties durys namuose

Durų dydis, spalva, tam tikri puošybos elementai turi svarbią įtaką formuojant buto interjerą. Nuobodžią patalpą galima pakeisti išsirinkus ryškias ar net kontrastingų spalvų duris, neįprastas detales. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad interjero madų tendencijos greitai keičiasi, tad bijantiesiems nepataikyti su pasirinkimu vertėtų atsisakyti drastiškų sprendimų ir rinktis neutralias ar klasikines duris.

Individualiuose namuose naudojamos kelių rūšių durys, vienos iš jų turi daugiau estetinių ypatybių, kitos turi daugiau specialių ypatybių. Įrengus katilinę ar skalbyklą, kurioje nemažai elektros prietaisų, svarbu, kad durys apsaugotų nuo gaisro ir ausiai nemielo triukšmo. Todėl tokiais atvejais specialistai pataria rinktis metalines dažomas priešgaisrines duris, kurioms nereikia ypatingos priežiūros. Visai kiti kriterijai taikomi durims, esančioms namo viduje. Kitaip nei specialiosios paskirties durys, jos privalo derėti prie bendro dizaino ir stiliaus.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.