Straipsniai

Vonios kambario durys

 Vonios baltos durys interjeras

Vonios kambarys, tai vieta kur mes pradedam ir užbaigiam dieną, pasiruošiam naujiems darbams ryte, ir vakare nuplaunam visą nuovargį. Atmosfera vonios kambaryje turi būti estetiška ir harmoninga, švari ir tvarkinga, kviečianti poilsiui ir atsipalaidavimui, kur galite laiką skirti tik sau.

 

Vonios kambario durys interjeras
Rotacinės vonios kambario durys

Dėl to kad vonioje yra didesnė drėgmė, vyrauja dažni temperatūrų skirtumai ir dažniausiai nėra natūralios saulės šviesos, vonios durims ir medžiagoms iš kurių jos pagamintos keliami ypatingi reikalavimai. Jei vonios kambario durys pagamintos iš medžio, dėl drėgmės ir temperatūros pokyčių jos gali keisti savo formą. Bet tai nereiškia kad jūs negalite pasirinkti tokių durų. Tiesiog tokios durys turi būti aukštos kokybės, impregnuotos ir padengtos apsauginiu laku atspariu vandeniui. Taip pat montuojant duris svarbu palikti nedidelį tarpeli tarp durų apačios ir staktos, kad vonios patalpa gerai vėdintųsi ir nesikauptų šiluma ir drėgmė. Tokius pačius reikalavimus galima taikyti ir natūralaus medžio faneruotės durims su MDF užpildu. Tada jūs ilgai ir sėkmingai džiaugsitės savo durimis.

Kai ieškote itin šiuolaikiškos ir lengvumo interjerui suteikiančios detalės, rinkitės stiklines vonios duris. Jos praktiškos, tvirtos ir nebijo drėgmės, o atrodo ypač stilingai ir gražiai.

 

Vonios stiklinės durys interjeras
Stiklinės vonios kambario durys

Jeigu norite durų apsaugotų nuo vandens garų purslų ir įbrėžimų, pasirinkite PVC plėvele laminuotas duris. Ši plėvelė labai populiari tiek tarp gamintojų, tiek tarp vartotojų, nes yra ypatingai praktiška ir patvari. Be to ši danga idealiai atkartoja natūralų medžio paviršių. Laminuotos durys pagamintos iš tvirtų ir lengvų medžiagų, kurios yra atsparios įvairiems nepalankiems reiškiniams veikiantiems aplinką. Tokios durys jūsų vonios kambaryje nebijos nei drėgmės nei temperatūros pokyčių. O jūs galėsite rinktis iš plačios spalvų paletės ir derinti duris prie įvairiausio interjero.

Pats ekonomiškiausias sprendimas vonioms durims yra plastikinės durys. Šios durys nejautrios aplinkos veiksniams, ilgaamžės  ir jas lengva prižiūrėti. Tokių durų pasirinkimas  gali būti pats įvairiausias, nuo klasikinių, elegantiškų, savo stilistika labai panašių į natūralų medį iki įvairiausių šiuolaikinių sprendimų.

Jeigu vonioje yra ypatingai šilta ir drėgna, nesvarbu kokias duris jūs pasirinksite, jums reikės pasirūpinti gera vėdinimo sistema. Dažniau vėdinkite patalpas, duris laikykite pravertas arba duryse įrenkite specialias vėdinimo angas. Tada jus galėsite rinktis tiek faneruotas, tiek laminuotas duris pagal savo pageidavimus.

„Durų Planeta“ salone pasirinksite duris iš plataus gamintojų rato. O mes profesionaliais patarimais ir informacija padėsime jums nepasiklysti tarp durų tipų, modelių ir spalvų įvairovės. Surasime jums geriausią sprendimą, kuris atitiks visus jūsų lūkesčius.

Durų gamintojas "Naujas Stilius"

Kai planuojame statyti naują savo būstą, ar atnaujiname esamą, susiduriame su begalę naujų dalykų, klausimų. Norime išsirinkti tai, kas mums patinka žinodami, kokią prekę įsigyjame ir kuo ji geresnė ar labiau mums tinkama už kitas.

Atsižvelgdami į tai siūlome susipažinti su durų gamintoju „Naujas Stilius“. Šis durų fabrikas įkurtas 2002 metais. Per visą savo gyvavimo istoriją, ši įmonė praėjo ilgą ir sudėtingą kelią. Prasidėjo šis kelias nuo vieno modelio gamybos, vėliau kompanija padidino ir praplėtė savo asortimentą iki 100 modelių, kuriuos sujungė į daugiau nei 20 kolekcijų. Modelių kiekiai ir jų įvairovė augs ir toliau, nes nėra nieko labiau permainingo ir greitai besikeičiančio kaip mados ir dizaino pasaulis.

vidaus durys naujas stilius 

Galime pabrėžti, kad kompanija labai daug dėmesio skiria savo gaminių kokybei. Vieninga pristatymo grandinė sertifikuota „Miškų patikėtinių tarybos“ (Forest Stewardship Council). FSC Sertifikatas patvirtina, kad bendrovė kiekviename pirkimo, tiekimo ir gamybos etape stebi medienos medžiagų kilmę, saugą ir ekologiškumą. Taip pat kompanija gavo CE (“Conformité Européenne” - European conformity) sertifikatą pažymintį, kad jos gaminami produktai atitinka visas ES direktyvas ir standartus liečiančius produktų saugumą vartotojams ir aplinkai.

Vidaus durys Naujas Stilius „Naujas Stilius” komandą sudaro šimtai darbuotojų, kurie profesionaliai augo kartu su įmone ir pasiekė rezultatus, kurie dar visai nesenai atrodė nepasiekiami – kompanija tapo Ukrainos rinkos lydere ir viena lyderių Europoje. Produkcija tiekiama į daugiau nei 20 pasaulio šalių. Ji gerai pažystama Europos, Azijos, Artimųjų Rytu, Afrikos ir Šiaurės Amerikos gyventojams. Gamybiniai durų fabriko pajėgumai yra daugiau nei 6000 gaminių per parą, tai užtikrina greitą produkcijos tiekimą vartotojams. Naudojant naujus ir įdomius dizainerių sprendimus, bei šiuolaikiškas technologijas, jie kurią produkciją, kuri tenkina ne tik klasikos vertintojus, bet ir moderno mėgėjus.

Gamybos technologijos.

Varčia – tai varstomoji durų dalis. Struktūriškai durų varčią sudaro:

Durų rėmas pagamintas iš 28x34 mm dydžio klijuoto pušies tašo, pagal perimetrą sujungto dygiuotu klijavimu, tai užtikrina konstrukcijos atsparumą aplinkos veiksniams ir sumažina iki minimumo durų deformacijas. Papildomai vietose, kur įstatoma spyna, tvirtinami du mažesni tašeliai, kaip ir vyrių tvirtinimo vietose. Duryse su stiklu, kad sustiprinti konstrukciją ir sumažinti apkrovą varčios plokštei, po stiklo rėmeliu dedamas papildomas tašelis.

Varčios užpildas korys, matmuo 40x40 mm, o tankis 125 g/m2. Kokybiškas korio užpildas išsiskiria tarp analogų, varčia yra lengva, bet labai patvari.

Rėmas priklausomai nuo kolekcijos padengiamas plokštėmis:

MDF (Medium density fibreboard – vidutinio tankumo medžio drožlių plokštė) 3mm storio ir 750-850 kg/m3 tankio gaminama ES;

HDF (Hight density fiberboard – didelio tankumo medžio drožlių plokštė) 1000 kg/m3 tankio - kolekcijos „Simply“ ir „Fortis“.

Laminavimo technologija

Laminavimas – tai procesas, kurio metu gaminio pagrindinė medžiaga, tam kad pagerinti gaminio išvaizdą yra padengiama dekoratyvine danga.

„Ekofaneruotės“ danga imituoja medžio atspalvius ir tekstūrą, iš pirmo žvilgsnio sunku atskirti ją nuo tikro medžio rašto. Kokybiška laminato danga su medžio apdailos efektu, (tankis 80 g/m2) gaminama Vokietijoje. Specialaus impregnavimo dėka, durys dengtos ekofaneruote atsparesnės drėgmei, aukštai temperatūrai, mechaniniams pažeidimams, bei ultravioletinių spindulių poveikiui, nei durys dengtos įprasta laminato plėvele.

Medžio struktūros imitacija pasiekiama šabloninių plokščių dėka. Medžio tekstūra išgaunama vakuuminio presavimo metu, ji praktiškai įspaudžiama durų panelėje.

Vidaus durys Naujas Stilius 

PVC laminato plėvelė 0,15 mm, arba PVC DeLuxe 0,24 mm storio gaminama Pietų Korėjoje – su medžio raštų imitacijomis. PVC danga – tai polivinilchloridinė plėvelė naudojama įvairių durų plokščių ir staktų apdailai. Ant gaminio ji klijuojama vakuuminio presavimo būdu. Vakuuminis presavimas – tai procesas, kurio metu pakaitinta plėvelė tolygiu spaudimu uždedama ant gaminio, padengto klijų sluoksniu paviršiaus. Tai leidžia kokybiškai laminuoti sudėtingų formų, gilius profilius naudojamus durų puošyboje. Visos detalės padengiamos danga be tarpelių ir sandūrų, todėl tai padidina durų eksploatacijos trukmę. PVC plėvelė atspari tiesioginiams saulės spinduliams, temperatūros poveikiui, yra netoksiška ir sunkiai užsiliepsnojanti, nereikalauja jokios papildomos priežiūros ir per daugelį eksploatacijos metų nekeičia savo savybių, spalvos, neblunka ir neapsitrina.

Varčios briauna, tam kad padidinti atsparumą nusidėvėjimui laminuojama 0,5 mm storio danga.

CRI technologija

CRI arba „Kreativ-disain“ technologija (pavadinimas kilęs nuo jos kūrėjos, kompanijos „Creative Resins International“) yra vienas iš šiuolaikiškų būdų tapybos meno perteikimui ant stiklo, veidrodžio, keramikinių plytelių ir kitų tam skirtų paviršių. Unikalūs įrenginiai leidžia perteikti norimą raštą, bet kokio dydžio bei pločio, kopijų kiekis nėra ribotas. Visas piešinio perteikimo procesas valdomas kompiuteriu ir tam skirta programa.

Vidaus durys Naujas Stilius 

Reikiamas mums piešinys perteikiamas ant pasirinktos medžiagos reikiamo storio kontūro linijomis, tam naudojama akrilinė smala, reikiamos spalvos ir atspalvio, dažnai naudojamos specialios smalos aukso, bronzos, vario, alavo ir sidabro spalvos. Labai gražiai atrodo bespalvės dekoracijos, ant matinio stiklo. Nuostabus akrilinių smalų sukibimas, jų atsparumas atmosferos veiksniams ir ultravioletiniams spinduliams užtikrina durų stiklo piešiniui ilgaamžiškumą 30-40 metų. 

New Style durys

Tikimės, kad ši informacija padės jums kuriant savo jaukius namus. Ateikite į mūsų salonus „Durų Planeta“ čia galėsite apžiūrėti ir įvertinti virš šimto durų modelių iš įvairių gamintojų, bei gauti papildomos informacijos.

 

Durų Planeta - Lauko durys Klaipėdoje

Daugumai žmonių lauko durys suteikia tris dalykus: saugumas, apsauga nuo oro sąlygų ir stilius. Yra platus pasirinkimas lauko durų stilių Durų Planetoje, kurie leis turėti visus tris dalykus. Jūs rasite mūsų internetiniame puslapyje www.duruplaneta.lt lauko durų platų asortimentą. Atvykę į įsikūrusį naujai durų saloną su atnaujintu asortimentu Dubysos g. 19, Klaipėda, Baldų ir interjero centre „DECO“ II aukšte, gyvai pavyzdžių, taip pat profesionalūs konsultantai padės Jums išsirinkti geriausiai tinkantį Jums variantą.

 durys salonas deco

Lauko durys – šiltiems ir patogiems namams

Lietuva yra viena tų šalių, kurioms ypač aktuali energijos ekonomika. Todėl mūsų šalyje prieš keletą metų rinkoje ėmė populiarėti pasyvių namų statyba. Tai technologija, pagal kurią pastatomi itin šilti namai, kurie yra ekologiškai efektyvūs. Pirmasis toks namas Lietuvoje buvo pastatytas 2009 m. Kad pasyvus namas būtų dar kokybiškesnis, statybų bendrovės jau kuria ir atskiras pasyvias namų dalis. Namų lauko durys yra itin svarbi namų dalis. Pasyvios lauko durys - pagal naują techniką sukurti vartai į namus.

Pasyvios lauko durų savybės:

– Termoizoliacinių savybių varčios;

– 100 mm. PIR plokštė;

– U 0,58 W(m2 -K) šilumos perdavimo koeficientas;

– Medinės staktos;

– Difuzinės sandarinimo juostos.

Naujos kartos pasyvios lauko durys sumontuojamos taip, kad vasarą namuose ne karšta, o žiema – ne šalta. Argi ne tai yra tikro lietuvio svajonė? Pasirūpinę namuose pasyviomis durimis galėsite džiaugtis puikia investicija, nes tai gerokai efektyvesnis būdas sutaupyti energijos.

Pagrindiniai pasyvių lauko durų privalumai:

– laidumas šilumai;

– ekologiškumas;

– saugumas;

– atsparumas;

– ilgas tarnavimas;

– aukštos kokybės medžiagos.

Pasyvus namas gali prasidėti arba baigtis kokybiškomis durimis. Tačiau jeigu norite dar geresnio rezultato, nepamirškite ne tik durų, bet ir langų, stoglangių, perdangų, sienų apšiltinimo. Pasyvaus namo technologija užtikrins, kad nedidelė investicija ateityje jums atsipirktų su kaupu.

Pagrindiniai lauko durų tipai

Lauko durys yra pagrindinė dalis savo namuose į kurias sutelkiamas pirmas įspūdį. Tai pereinamoji fasado dalis, kas daro pareiškimą apie tai, kas jūs esate ir ką žmonės gali tikėtis, kai jie vaikščios po Jūsų namus. Jau nekalbant apie tai kokią turi įtaką apie jūsų namo vertės nustatymą.

Bet kaip jums nustatyti, kurios namo durys yra jums tinkamiausios? Namo durys - kaip ir bet kurios išorinės medžiagos - turi būti pakankamai tvirtos, kad atlaikytų aplinkos įtaką. Tačiau jos taip pat turi papildyti ir prisidėti prie Jūsų namų estetikos.

Funkcionalumas yra jos pagrindinis (ir svarbiausias) tikslas, geriausias būdas susiaurinti namo durų pasirinkimus yra pažvelgti į jas, kalbant apie medžiagas. Trys dažniausios lauko durys yra gaminamos iš medžio, bakalito ir plieno.

Medinės durys. Mediena yra viena iš labiausiai paplitusių pasirinkimų gaminant laukines duris. Nepaisant dirbtiniais pakaitalais, niekas negali pralenkti jų pirmumo.  Ilgaamžiškos ir neišeinančios iš mados medinės durys suteiks prabangą namams. Dažniausiai gaminamos iš pušies. Nors medinės durys yra prabangios ir gražios, jos taip pat reikalauja nemažai priežiūros. Medis yra jautrus drėgmei: skyla ir keičia formą, vaikšto. Saulė kaip veiksnys taip pat turi neigiamą įtaką medienos gaminiui. Durims reikalingas stogelis nuo lietaus. Jei jūsų durys yra apsaugotos nuo šių elementų, tai tęsis žymiai ilgiau.

Bakalitinės durys gaminamos Lietuvos pajūryje, Klaipėdoje. Čia atitinka visus standartus. Bakalitas - jūrinė plokštė naudojama laivuose. Joms nebūtinas stogelis nuo lietaus, profesionalai naudoja plastifikuotus dažus, kurie atsparūs atmosferos poveikiui. Spalvų pasirinkimas pagal RAL, todėl lengvai galėsite priderinti lauko durų spalvą prie stogo arba langų. Modelį ar stilių galima rinktis iš esančių arba susirasti internete jums norimą modelį. Gana prieinamos stiklo kompozicinės durys dažniausiai beveik nereikalauja priežiūros. Šių durų eksplotacija yra ilgo termino.

Plieninės durys. Kaip ir daugelis gaminių iš plieno, durys gali būti pažeidžiamos rūdžių tam tikromis oro sąlygomis. Jei metalinės durys nėra pagamintos teisingai, jos netarnaus ilgai. Kai kurie metalinių durų modeliai turi klijuota poliesterio dangą, kurią reikia periodiškai perdažyti. Sustiprintos meatlinės durys, kurios yra šiek tiek brangesnės gali turėti vinilo dangą - atsparios lauko sąlygom, ar net laminuotos medžio lukštu.

Sustiprintos buto durys tapo labai populiarus dėl saugumo. Įvairus spynų pasirinkimas su privalumais. Konsultantai apibūdins kiekvieną spyną iš esančių, pateiks geriausius pasiūlymus būtent Jums. Spalvų bei raštų pasirinkimas, už tą pačią kainą galėsite išsirinkti spalvą, gali būti išorinė spalva jog neišsiskirtumėt iš kaimynų, o vidinė tokia jog atitiktų Jūsų buto interjero spalvininką. Mažas garso pralaidumas, pilnai apšiltintos.

Renkamės lauko duris

Nepatyrusiems namo statytojams daug rūpesčių kelia lauko durys. Anksčiau daugelis buvo įpratę, kad lauko durys turi būti įsprūdinės iš medžio masyvo. Tokio tipo lauko durys nėra pakankamai atsparios atmosferiniams poveikiams. Sunku įsivaizduoti, kas darosi su mediena, kai pakaitinus saulei, durų paviršius įkaista iki 60°C, o palijus lietui, vanduo pro įsprūdų sujungimus skverbiasi į durų konstrukciją, todėl durys gali persikreipti, išbrinkti arba suskilinėti.

Daugelis daro klaidą statydami į namą arba kotedžą seifo tipo šarvoutas duris, manydami, kad tai juos apsaugos nuo neprašytų svečių. Juk vagims ir be įėjimo durų pakanka vietų, pro kurias galima patekti į namą – tai langai, terasos, balkonai. Įdomiai atrodo seifinės įėjimo durys, o šalia langas arba netyčia paliktos kopėčios. Šiuo atveju turėtų būti naudojami kiti apsaugos būdai. Tuomet patartina kreiptis į spec. saugumo tarnybas, dėl signalizacijos įrengimo. Pagrindiniai kriterijai lauko durims - tai gerai apšiltintos, estetiškos, atsparios atmosferiniams poveikiams, su patikima spyna durys.

Geriausiai namui tinka lauko durys pagamintos iš drėgmei atsparios MDF dažytos plokštės (aklinos arba įstiklintos su stiklo paketais), apšiltintos akmens vata, su dviguba tarpine, dviguba užlaida, reguliuojamais vyriais, aliuminio slenksčiu ir kitais priedais būtinais lauko durims. Kiti reikalavimai keliami durims iš laiptinės į butą. Šiuo atveju rekomenduotina, kad durys būtų tvirtos, su dviem skirtingų sistemų užraktais, kuo mažiau praleistų garsą. Administracinėms patalpoms, parduotuvėms, ofisams patartina rinktis duris pagamintas iš plastiko.

Dažytos lauko durys turi atitikti tokius reikalavimus: atsparumas dideliems temperatūrų pokyčiams, drėgmei ir tvirtumas. Įprasta lauko durų konstrukcija: durys gaminamos 6 cm storio, su termoizoliacija ir aliuminio sluoksniu apdailinėje plokštėje. Galimi modeliai su stiklo paketu tiek duryse, tiek viršduryje. Durys dengiamos pasirinkta spalva arba lauko sąlygoms tinkančia faneruote. Lauko durys dažomos specialiais lauko salygoms skirtais dažais, kurių spalvą galite pasirinkti pagal RAL paletę.

Neužtenka pagaminti kokybiškas duris, bet labai svarbu jas teisingai sumontuoti. Montavimo darbus turi atlikti patyrę, kvalifikuoti staliai. Kad lauko durys gerai darinėtųsi, jos turi būti sumontuotos tiksliai pagal gulsčiuką. Neteisingai daro tie, kurie duris stato pagal kreivas sienas, bando pagal duris lyginti sienas, storinti apvadus, platinti staktas ir kt. Reikalaukite iš statybininkų tiesių sienų, standartinių durų angų, tiek pagal plotį tiek pagal aukštį. Tai leis taupyti pinigus, nes gaminti nestandartinės duris visada yra brangiau, o importuotas duris pakeisti į nestandartines kartais visai neįmanoma.

Netradicinės vidaus durys

Kiekvienas būsto savininkas, rinkdamasis vidaus duris, pirmiausiai tikisi elementaraus funkcionalumo - jos turi tinkamai atsidaryti ir užsidaryti. Įprastos varstomos vidaus durys yra vizualiai ir techniškai saugus pasirinkimas, tačiau neretai to tiesiog nepakanka patalpos vizijai išpildyti. Apžvelgsime kelias netradicines vidaus duris, kurios gali pakeisti jūsų būsto interjerą.

Stumdomos durys ir jų skirtingi variantai

Stumdomos durys, kaip ir įprastos varstomos durys, gali būti faneruotos, laminuotos, pagamintos iš medžio masyvo, stiklo. Stumdomos durys nuo varstomų durų iš esmės skiriasi tik judėjimo tipu - dizaino prasme dažniausiai jokių technologinių kliūčių nėra. Jos gali būti tokios pat kaip varstomos - lygios, filinginės, su papuošimais, rankenomis, stiklu, netgi su spynomis ar užraktais. Vienintelis tokių durų minusas yra garso izoliacija - nors varčia gaminama ir platesnė už durų angą, bet tarpeliai vis tiek lieka. Stumdomų durų nerekomenduoju dėti į sanitarinius mazgus, nes jos geriau praleidžia ir garsus, ir kvapus.

Stumdomos durys gali būti įvairių tipų. Įprastoms durų angoms naudojamos vienvėrės, platesnėms - dvivėrės durys. Įrengiant pertvaras bei atskiriant erdves, viena angos dalis gali būti stacionari ir stumdomų durų varčia gali suvažiuoti ant jos. Šiuolaikinės stumdomos durys montuojamos bėgelį tvirtinant virš durų, o apačioje turite paprastas grindis - taip nesikaupia dulkės, netrukdoma praėjimui, negadinamas estetinis grindų vaizdas. Pagrindinis stumdomų durų privalumas prieš tradicines varstomas yra funkcionalumas - jos taupo vietą, ypatingai tinka ten, kur kambario durys atsivertų į siaurą koridorių.

stumdomos durys interjeras

Kuriant savo namų interjerą, dizaino patarimai iš esmės per daug nesiskiria. Jei name ar bute naujai įstatomos visos vidaus durys, stumdomos pasirenkamos to paties modelio. Jei pasirenkate stumdomas duris su stiklu, jis suteiks konstrukcijai lengvumo. Jei tai ne matinis, o skaidrus stiklas, konstrukciją jis dar labiau vizualiai palengvina. Stumdomoms durims paprastai naudojamos įleidžiamos rankenos, tačiau galima pasirinkti ir pridedamas. Į stumdomų durų sistemą reikėtų montuoti tik patikimų gamintojų furnitūrą. Ypatingai tai svarbu, jeigu durys yra suvažiuojančios į sieną, nes naudojant nekokybišką furnitūrą ir atsiradus gedimui, be sienos ardymo, nepavyktų išspręsti problemos. Medinių stumdomų durų priežiūra yra kaip ir standartinių durų - nuvalyti dulkes ir kitus nešvarumus. Valymui galima naudoti medinių baldų valiklius, specialų pienelį, antistatiką, valyti reikėtų šiek tiek drėgnu skudurėliu. Bėgelyje dulkių paprastai neprisikaupia tiek, kad trukdytų judėti, nors nekenkia kartą per metus prasiurbti jį dulkių siurbliu.

Šiais laikais egzistuoja įvairių stumdomų durų bėgelių, pagal patalpos interjerą ir poreikius, bėgelį galima tiek paslėpti, tiek priešingai - išryškinti. Naujovė yra nematoma stumdomų durų sistema - atrodo, kad durys tiesiog kabo ore. Bėgelis yra paslepiamas durų varčioje, laikančioji sistemos ąšis tvirtinama į sieną, o ratukai įfrezuojami į durų varčios apačią. Pagrindiniai šio sprendimo privalumai - dizainas ir estetika, greitas montavimas, anga durims gali būti ir prie sienos krašto ar kampo – jas vis tiek bus galima nuslinkti į tą pusę, kur sienos nebėra, tiesa, sistema tinka varčioms iki 50 kg. Kita vertus, kuriant išskirtinį dizainą, galbūt norisi pasielgti ir priešingai - bėgelį išryškinti. Yra priimta įprastus stumdomų durų bėgelius slėpti po mediniu apvadu arba gipso lubomis. Išsiskiriančios išvaizdos metaliniai bėgeliai, priešingai - yra demonstruojami ir tiesiog agresyviai išryškinami. Jie puikiai tinka moderniame interjere, kuriame vyrauja tiesios linijos.

Į sieną susistumiančios durys („kišeninės“ stumdomos durys). Siekiant taupyti erdvę, kartais atsitinka taip, kad jos sutaupoma labai nedaug - stumdomų durų varčia suvažiuoja ant sienos, ir prie jos nebepastatysite nei baldo, nei įrengsite elektros lizdo. Tokiu atveju išeitis galėtų būti į sieną suvažiuojančios durys. Šios durys tinka ankštuose interjeruose, siauruose koridoriuose, kur įprastai varstomos durys tiesiog trukdo judėti, pastatyti baldus ar kitas interjero detales. Be to, įstumiamos į sieną durys gali būti gaminamos su apvadais arba be jų. Stumdomos durys be apvadų puikiai tiks moderniuose, minimalistiniuose interjeruose, kai durų anga paliekama neapkrauta, švari, pašalinami visi išoriniai elementai - staktos bei apvadai.

Geriausia, jei tokioms kambario durims yra formuojama nauja siena, todėl patogiausia šias duris įsirengti statant naują būstą ar darant remontą. Į sieną suvažiuojančioms durims gali būti taikomi skirtingi sprendimai. Vienas iš variantų yra specialios konstrukcijos kasetė su bėgeliu viršuje. Ant šios sistemos karkaso yra tvirtinamos gipso plokštės. Tai leidžia išlaikyti tikslius angos matmenis. Iš abiejų pusių sistemos horizontalūs profiliai apdedami gipsu, tada sienos dažomos arba tapetuojamos. Kai sienos yra paruoštos, sumontuojamos pačios stumdomos durys, kurios suvažiuoja į sienoje paslėptą kasetę. Pavyzdžiui, tokios konstrukcijos viengubų stumdomų durų bendras sienos storis bus tik 10 arba 12,5 cm. Tokios konstrukcijos stumdomas duris galima montuoti įvairiose patalpose: tiek svetainėse, tiek miegamuosiuose kambariuose, tiek voniose arba tualetuose bei drabužinėse.

Kitas variantas galėtų būti dviejų sienų, tarp kurių paliekamas tarpas, įrengimas. Nusprendus įsirengti tokias duris, pastatoma viena siena, tada pakabinamas bėgelis, ir tuomet suformuojama siena iš kitos pusės. Jeigu nusprendžiama statyti tokias duris, rekomenduojama iš pradžių pasikonsultuoti su specialistais, nes labai svarbu yra tai, iš ko formuojama siena.

Netradicinės varstomos vidaus durys

Paslėptos varstomos durys. Taip pat paslėpti galima ne tik stumdomas, tačiau ir varstomas duris. Sienų formavimo metu į įprastą durų angą sumontuojamos aliuminio staktos, paruoštos dažymui. Tada prie aliuminio staktos prisukamas gipsas arba nutinkamuojamos sienos. Galiausiai aliuminio staktos kartu su durimis nudažomos sienų spalva ir nebelieka tokių išorinių elementų, kaip durų apvadai bei vyriai, išskyrus rankeną, kurią taip pat galima pakeisti specialia paspaudžiama nematoma rankena. Tokios durys ypatingai dera loftų interjeruose, kur erdvė turi išlikti vientisa, atvira ir neapkrauta nereikalingomis detalėmis. Taip pat jos tiks paslėpti iš svetainės matomas ūkines patalpas, pavyzdžiui, virtuvės sandėliukus.

 Sukamos-stumdomos durys. Šio tipo durys, atrodančios kaip įprastos varstomos durys, yra skirtos problemiškoms erdvėms: ankštiems kambariams, koridoriams, kuriuose yra daug greta stovinčių durų, atsidarančių į tą pačią pusę. Be to, šios konstrukcijos durys gali būti atidaromos į abi puses, pagal pro jas praeinančiojo judėjimo kryptį. Jos yra ypač patogios apkrautoms patalpoms, kur pro duris praeina daugybė žmonių, taip pat jos patogios naudotis neįgaliems žmonėms. Suprojektavus patalpas su tokiomis durimis, galima padidinti naudingą plotą kambariuose – atidarytos besisukančios durys, lyginant su įprastai varstomomis durimis, užima net iki 40 % mažiau vietos. Stumdomos-sukamos durys gali būti sumontuotos į įprastą durų angą, dizaino sprendimai joms taip pat nėra ribojami.

Šiuolaikinės stiklinės durys jūsų namuose

Nors tradiciškai stiklinės durys įsivaizduojamos biuruose, pirtyse ar baseinuose, tačiau pastaruoju metu nemažai žmonių jas renkasi ir gyvenamiesiems namams. Tokias duris renkasi žmonės, kurie mėgsta permainas. Jos labai dera prie šiuolaikinio minimalistinio interjero. Taip pat stiklines pertvaras ar duris renkasi žmonės, norintys skaidyti namų erdves. Naujuose nuosavuose namuose, o ir remontuojant butus, neretai virtuvė, svečių kambarys ir koridorius tampa viena erdve. Jei namų šeimininkė mėgsta gaminti maistą, tai pagyvenus tokioje bendroje erdvėje, dažniausiai nutariama virtuvę atskirti berėmio stiklo pertvara. Bendra erdvė mažai nukenčia, šeimininkė virtuvėje jaučiasi daug drąsiau, o ir gaminamo maisto kvapai nebesklinda į svečių zoną.

Lyginant su medinėmis durimis, stiklinės nedžiūna, nesitraukia, nekeičia spalvos, šiuolaikiškai atrodo, nenaikina erdvės, ypač jei stiklas yra permatomas. Jeigu pasirinktas matinis stiklas, jį galima dekoruoti, todėl vientisumas išlieka. Galima dekoruoti plėvelėmis, matinant smėliasrove, graviruojant, arba tarp stiklų įlamintuoti fotonuotrauką - ji gali būti permatoma, todėl vaizdas matomas iš abiejų pusių.

Stiklinės durys savo dizainu taip pat gali būti labai įvairios. Jos gali būti tiek stumdomos, tiek varstomos, paprasto ar matinio stiklo, tiek su stakta, tiek berėmės. Berėmio stiklo durys nuo įprastų skiriasi tuo, kad duryse nėra staktos, lanstai tvirtinasi prie stiklo - paruošiama speciali anga, o į ją įstatomos durys. Durims standartiškai naudojamas 10 milimetrų storio grūdintas stiklas.

Nors be reikalo liečiant duris, jose yra linkę išryškėti atspaudai, tačiau valymas niekuo nesiskiria nuo įprasto stiklinio paviršiaus valymo. Kitas aktualus aspektas - saugumas. Nuo dūžio niekas nėra apdraustas, bet tinkamai prižiūrint, tokios durys tarnauja labai ilgai. Jose naudojamas tik grūdintas stiklas, todėl smūgiuojant į plokštumą jį yra itin sunku sudaužyti. Turbūt jautriausia vieta yra pati stiklo briauna.

Durų fabrikas Naujas Stilius

Skirtingi žmonių norai ir poreikiai lemia be galo didelį vidaus durų pasirinkimą. Kiek žmonių tiek norų, bet visi mes norim būti užtikrinti, kad įsigytos durys bus kokybiškos, patvarios ir ilgaamžės.

„Naujas Stilius“ durų fabrikas įkurtas 2002 metais. Per visą savo gyvavimo istoriją, ši įmonė praėjo ilgą ir sudėtingą kelią. Prasidėjo šis kelias nuo vieno modelio gamybos, vėliau kompanija padidino ir praplėtė savo asortimentą iki 100 modelių, kuriuos sujungė į daugiau nei 20 kolekcijų. Modelių kiekiai ir jų įvairovė augs ir toliau, nes nėra nieko labiau permainingo ir greitai besikeičiančio kaip mados ir dizaino pasaulis. „Naujas Stilius“ komanda žengia koja į koja su mados pasaulio standartais ir naujomis tendencijomis, bei visada atidžiai įsiklauso į savo klientų prašymus ir pageidavimus. Galime pabrėžti, kad kompanija labai daug dėmesio skiria savo gaminių kokybei.

„Naujas Stilius” komandą sudaro šimtai darbuotojų, kurie profesionaliai augo kartu su įmone ir pasiekė rezultatus, kurie dar visai nesenai atrodė nepasiekiami – „Naujas Stilius” kompanija tapo Ukrainos rinkos lydere ir viena lyderių Europoje. Produkcija tiekiama į daugiau nei 20 pasaulio šalių. Ji gerai pažystama Europos, Azijos, Artimųjų Rytu, Afrikos ir Šiaurės Amerikos gyventojams. Gamybiniai durų fabriko pajėgumai yra daugiau nei 6000 gaminių per parą, tai užtikrina greitą produkcijos tiekimą vartotojams.

Naudojant naujus ir įdomius dizainerių sprendimus, bei šiuolaikiškas inžinerijos technologijas, jie kurią produkciją, kuri tenkina ne tik klasikos vertintojus, bet ir moderno mėgėjus. Šiuo metu yra 30 kolekcijų, daugiau kaip 100 durų modelių su 20 skirtingų dekoravimų ir 5 tipinių matmenų. Durų konstrukcijų ir dekoravimo įvairovė suteikia platų durų pasirinkimą ir pritaikymą daugelio tipų ir paskirties patalpose. Platus laminuotos dangos spalvų ir raštų pasirinkimas leidžia pritaikyti duris bet kokiam interjerui.

Gamybos technologijos.

Varčia – tai varstomoji durų dalis. Varčių gamybai naudojamos aukštos kokybės užsienio gamintojų medžiagos.

Varčių matmenys:

aukštis – 2000 mm, 2100 ir 2150 (pagal užsakymą);

plotis – 400 (pagal užsakymą), 600, 700, 800, 900 mm;

storis – 34 mm (išimtis – surenkamos durys, jų storis 40mm).

Struktūriškai durų varčią sudaro:

Durų rėmas pagamintas iš 28x34 mm dydžio klijuoto pušies tašo, pagal perimetrą sujungto dygiuotu klijavimu, tai užtikrina konstrukcijos atsparumą aplinkos veiksniams ir sumažina iki minimumo durų deformacijas. Papildomai vietose, kur įfrezuota spyna, 850 mm aukštyje, tvirtinami du tašeliai 300x28x34 mm ir 300x28x15 mm dydžių, o vyrių tvirtinimo vietose – 205x28x34 mm ir 205x28x15 mm tašeliai. Duryse su stiklu, kad sustiprinti konstrukciją ir sumažinti apkrovą varčios plokštei, po stiklo rėmeliu dedamas papildomas tašelis.

Varčios užpildas korys, matmuo 40x40 mm, aukštis – 29 mm, o tankis 125 g/m2. Kokybiškas korio užpildas išsiskiria tarp analogų, varčia yra lengva, bet labai patvari.

Rėmas priklausomai nuo kolekcijos apdengiamas plokštėmis:

MDF (Medium density fibreboard – vidutinio tankumo medžio drožlių plokštė) 3mm storio ir 750-850 kg/m3 tankio gaminama ES;

HDF (Hight density fiberboard – didelio tankumo medžio drožlių plokštė) 1000 kg/m3 tankio kolekcija „Simply“ ir „Fortis“;

Laminuotos durys dengiamos:

Kokybiška laminato danga su medžio apdailos efektu, (tankis 80 g/m2) gaminama Vokietijoje.

„Ekofaneruotės“ danga imituoja medžio atspalvius ir tekstūrą bei turi i-tec ir 3D-efektą.

PVC laminato plėvelė 0,15 mm, arba PVC DeLuxe 0,24 mm storio gaminama Pietų Korėjoje – su medžio raštų imitacijomis.

Varčios briauna, tam kad padidinti atsparumą nusidėvėjimui laminuojama 0,5 mm storio danga. Durys su stiklu turi stiklo rėmelį, padarytą iš MDF, laminuotą PVC plėvele.

Medžio struktūros imitacija pasiekiama šabloninių plokščių dėka. Medžio tekstūra išgaunama vakuuminio presavimo metu, ji praktiškai įspaudžiama durų panelėje. Durys kurios yra gruntuojamos reikalauja papildomo apdirbimo. Papildomas apdirbimas reikalingas todėl, kad gruntas turi savybę sugerti drėgmę. Gruntuotų durų negalima laikyti drėgnuose patalpose, nes jos tampa netinkamos naudoti. Tačiau nulakavus arba nudažius duris, jos taps atsparios drėgmei ir bus tinkamos naudoti net lauke.

Laminavimo technologija

Laminavimas – tai procesas, kurio metu gaminio pagrindinė medžiaga, tam kad pagerinti gaminio išvaizdą yra padengiama dekoratyvine danga ir susideda iš šių operacijų:

dulkių šalinimas nuo paviršiaus;

klijų padengimas ant gaminio (plokštės) paviršiaus;

lipnaus sluoksnio ir drėgmės šalinimas;

plėvelės išvyniojimas iš ritinio ir jos padengimas ant MDF plokštės;

klijų sluoksnio sukietinimas.

Priklausomai nuo to kokia temperatūra paveikiami klijai, laminavimas skirstomas į šaltąjį, šiltąjį ir karštąjį.

Gamykloje „Naujas Stilius” durų varčios ir kiti gaminiai laminuojami naudojant šiltąjį laminavimo būdą. Šiltojo laminavimo metu klijais dengiama neatvėsusi (arba pakaitinta) plokštė, tai lemia drėgmės garavimą ir spartina klijų sustingimą. Plokštė plečiasi tolygiai ir jos struktūra neišryškės išorinėje pusėje. Dengiant plėvele staktas, apvadus ir kitus profiliuotus gaminius naudojami įvairūs papildomi prispaudimo voleliai, kurie glaudžiau prispaudžia dangą ir padeda suformuoti kokybiškas briaunas.

MDF plokščių laminavimui naudojama popierinio pagrindo laminato plėvelė. Ši medžiaga durų gamybos pramonėje gaminama taip:

ant popieriaus perteikiamas rašto (piešinio) spaudas,

vėliau popierius impregnuojamas smala,

sekantis žingsnis - lakavimas.

Šio proceso metu popierius praranda savo, kaip popieriaus savybes ir tampa plėvele, kuri jau tinka klijavimui, pjaustymui ir gręžimui.

Pagrindinės šiuolaikinės laminato plėvės ypatumai:

Pirma, perkant duris ir kitas prie jų komplektuojamas dalis skirtingu laiku (prieš metus, vakar, šiandien ar už metų) laminato plėvė garantuoja, kad spalvos atspalvis ir smulkiausi rašto elementai sutaps su ankščiau įsigytais gaminiais.

Antra, laminato plėvelė išsiskiria plačia spalvų ir raštų gama.

Trečia, laminato plėvelės pasižymi sekančiomis charakteristikomis: atsparumas aukštoms temperatūroms, drėgmei, cheminių komponentų poveikiui, taip pat šiuolaikiška laminato plėvelė nebijo saulės spindulių, nekeičia spalvos ir neblunka.

Varčių briaunos gaminamos iš MDF plokštės, kuri padengiama laminato plėvele. Rėmas gaminamas iš MDF plokštės. Durų gamyboje naudojama danga pagaminta Vokietijoje, jos tankis 80g/m2. Stiklintos durys tiekiamos standartinėje komplektacijoje su 4 mm matiniu stiklu.

CRI technologija

CRI arba „Kreativ-disain“ technologija (pavadinimas kilęs nuo jos kūrėjos, kompanijos „Creative Resins International“) yra vienas iš šiuolaikiškų būdų tapybos meno perteikimui ant stiklo, veidrodžio, keramikinių plytelių ir kitų tam skirtų paviršių. Unikalūs įrenginiai leidžia perteikti norimą raštą, bet kokio dydžio bei pločio, kopijų kiekis nėra ribotas. Visas piešinio perteikimo procesas valdomas kompiuteriu ir tam skirta programa.

Reikiamas mums piešinys perteikiamas ant pasirinktos medžiagos reikiamo storio kontūro linijomis, tam naudojama akrilinė smala, reikiamos spalvos ir atspalvio, dažnai naudojamos specialios smalos aukso, bronzos, vario, alavo ir sidabro spalvos. Labai gražiai atrodo bespalvės dekoracijos, ant matinio stiklo. Nuostabus akrilinių smalų sukibimas, jų atsparumas atmosferos veiksniams ir ultravioletiniams spinduliams užtikrina durų stiklo piešiniui ilgaamžiškumą 30-40 metų.

Po perteiktų ant stiklo raštu sukietėjimo, atliekamas spalvų suteikimas. Ornamento paviršius užliejamas akriliniais lakais, gaunant reikiamą piešinio atspalvį. Parenkant ir maišant skirtingus lakus galima išgauti visą spalvų gamą, be jokių apribojimų, tai leidžia tiksliai įsiterpti į reikiamą interjerą. CRI technologija yra viena iš naujausių vitražinio meno srityje, ji neturi trūkumų ir yra pigesnė nei kiti tapybos ant stiklo būdai.

„OUTLINE“ kontūravimo sistema naudojama vitražų kūrimui. Polimerinis mišinys, kuriuo perteikiami kontūrai, gali būti įvairių spalvų: juodos, baltos, pilkos, švininės, auksinės, vario ir permatomos. Tradiciniai kontūrai gali būti įvairaus pločio: nuo 2 iki 12 mm. Kontūras perteikiamas automatiškai, tai palengvina darbus ir atliekami jie greičiau ir kokybiškiau, neatsižvelgiant į jų sudėtingumą. Medžiaga nepaprastai atspari įvairiems atmosferos faktoriams, tai yra laiko patikrinta ir įrodyta testais atliekamais Didžiojoje Britanijoje, Europoje, JAV bei Kanadoje.

Danga „Ekofaneruotė“

Ekofaneruotė – tai naujoviškas aukštos kokybės padengimas, vizualiai primenantis natūralią medienos faneruotę, turintis plačią spalvų gamą imituojančią natūralius atspalvius, tekstūrą. Vienas iš naujos „Naujas Stilius” durų dekoro linijos ypatumų yra optinis 3D ir i-tech efektai, kurie ne tik vizualiai panašūs į natūralią faneruotę, bet ir palietus jaučiasi tarsi natūralaus medžio faneros tekstūra. Ji yra ekologiškai saugi medžiaga.

Specialaus impregnavimo dėka, durys dengtos ekofaneruote geriau perneša drėgmę, aukštas temperatūras, mechaninius pažeidimus bei ultravioletinių spindulių poveikį nei dengtos įprastais laminato padengimais.

Padengimo PVC plėvele technologija

PVC danga – tai polivinilchloridinė plėvelė naudojama įvairių durų plokščių ir staktų apdailai. Ant gaminio ji klijuojama vakuuminio presavimo būdu. Vakuuminis presavimas – tai procesas, kurio metu pakaitinta plėvelė tolygiu spaudimu uždedama ant gaminio, padengto klijų sluoksniu paviršiaus. PVC plėvelės sukaupta šiluma aktyvuoja klijus, taip užtikrinant švarius paviršius sukibimo metu.

Vakuuminio presavimo būdas leidžia kokybiškai laminuoti sudėtingų formų, gilius profilius naudojamus durų puošyboje. Visos detalės padengiamos danga be tarpelių ir sandūrų, todėl tai padidina durų eksploatacijos trukmę.

Iš pirmo žvilgsnio neatskirsite duris dengtas PVC laminatu ir dengtas natūralia faneruote. Viena svarbiausių tokių durų charakteristikų yra ilgaamžiškumas ir atsparumas įbrėžimams. Palyginus su faneruotės danga PVC plėvelė turi keletą privalumų: neperdžiūsta, pasižymi dideliu atsparumu drėgmei, atspari mechaniniam poveikiui. PVC plėvelė atspari tiesioginiams saulės spinduliams, temperatūros poveikiui, yra netoksiška ir sunkiai užsiliepsnojanti, nereikalauja jokios papildomos priežiūros ir per daugelį eksploatacijos metų nekeičia savo savybių, spalvos, neblunka ir neapsitrina.