Vidaus durys - svarbi interjero dalis

Senovės išminčiai skyrė daug reikšmės, rinkdami tinkamas duris ir jas išdėstydami. Tikėta, jog didžioji dalis kuriamos namų energijos ateina būtent pro duris. Taigi kokios turi būti namų durys, kad į namus plūstų tik gera energija, kad ji, pasak senovės išminčių, su žmogaus energija sudarytų visumą, pagaliau, kad namuose jaustumėtės laimingi, gyventumėte jaukiai ir šiuolaikiškai.

Šiuolaikiniuose namuose vidaus durys ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją - atskiria erdves, bet ir yra kaip viena svarbiausių interjero detalių, bylojančių apie šeimininkų požiūrį į aplink esantį pasaulį. Kaip bebūtų, tačiau ten, kur gyvena mėgstantys bendrauti žmonės, durys dažniausiai būna jaukios, tarytum kviečiančios užeiti, bendrauti, keistis teigiama energija. Šaltos, tamsių spalvų ir sunkių konstrukcijų durys simbolizuoja atsargumą bei byloja apie šeimininkų uždarą būdą, nepasitikėjimą aplinkiniais bei savimi.

Kadangi durys neleidžia klajoti žvilgsniui iš vienos patalpos į kitą - natūralu, kad jos pačios interjere patraukia dėmesį: gali spinduliuoti šiluma ar būti itin santūrios, padidinti patalpą arba sukurti jaukumą ir intymumą. Durų išvaizda yra užuomina apie už jų esančių patalpų dydį, stilių.

Visos durys pirmiausia turi derėti prie bendro architektūrinio sumanymo bei proporcijų. Paprastai užsienio gamintojai originalesnio dizaino duris gamina  nestandartinio dydžio, būtent todėl, ši interjero detalė turi būti apgalvota jau pastato projektavimo ar renovacijos planavimo metu, antraip vėliau tai gali smarkiai sumažinti pasirinkimo galimybę.

Svarbiausias namų akcentas

Kiekvieną, atėjusį į namus, pirmiausia pasitinka lauko durys. Jos gali būti pagamintos iš medžio masyvo, iš sunkių ar lengvų metalo konstrukcijų, net kelių apsaugos klasių. Labai svarbu, kad jos būtų tinkamai sukonstruotos, estetiškos, gerai apšiltintos, atsparios atmosferos poveikiui bei turėtų patikimas, sunkiai vagims įveikiamas spynas. Lauko durys - tai vizitinė kortelė, pristatanti, intriguojanti, bei sukelianti tam tikrą nuotaiką svečiui. Tai - namų sielos veidrodis turintis atspindėti bendrą interjero idėją.

Vidinių durų pasirinkimas - įvairesnis. Skiriasi jų konstrukcija, apdaila bei kiti dekoravimo elementai. Ir visai nebūtina griauti buto sienų ar montuoti specialių pertvarų, norint pakeisti savo namų interjerą - pakanka tiesiog teisingai pasirinkti duris iš plataus šiuo metu siūlomo prekių asortimento arba jas dekoruoti.

Tarkim, pasirinkus dideles plačiai veriamas duris turi būti paliktas laisvas plotas ir erdvė - taip dar labiau bus pabrėžiamas kambario didingumas. Jei kambario sienos atrodo nuobodžiai, interjerą galima pagyvinti kontrastingomis durų spalvomis, ryškiomis staktomis ar kitomis ypatingesnėmis detalėmis.

Kambario durų spalvą galima derinti prie sienų ir grindų spalvos - taip sukuriama vientiso stiliaus harmonija. Kambario durims puikiai tiks faneruotos durys. Faneruotos durys gaminamos iš daugiau nei dešimt faneruotės rūšių: ąžuolo, uosio, buko, klevo, beržo, raudonmedžio, vyšnios, riešuto, juodalksnio ir kitos. Pasirinkta rūšis suteiks aplinkai prabangos, ar atvirkščiai - jaunatviškumo. Jei kambario durys nedera kambaryje arba jų yra per daug, vertėtų jas "paslėpti" tai yra pasirinkti tokią pat, kaip ir sienos spalvą arba duris įstumti į sieną. Ankštoms, siauroms patalpoms siūlomos stiklinės kambario durys arba durys su įstiklintomis angomis, kurios neužstoja šviesos ir sukuria erdvumo įspūdį. Pasirodo šiuolaikinės stiklinės durys nepraleidžia nei triukšmo, nei šilumos ir padeda atsikratyti uždarumo jausmo.

Lietuviai nesivaiko naujovių

Pastebėta, kad perkant durys Lietuvos pirkėjui dažniausiai pagrindinis kriterijus yra durų kaina, o ne išvaizda ar konstrukcijų ypatumai. Šiuo metu nepaisant didelio įvairaus tipo durų pasirinkimo, įvairiausių rinkos naujovių, mums vis dar priimtiniausios natūralaus paviršiaus, vidutinio lygio faneruotos vidaus durys žema kaina. Pirkėjai dažnai apžiūrinėja originalaus dizaino ir nestandartinių spalvų duris, tačiau pirkti išskirtinio gaminio santūrūs lietuviai neskuba. Lyderio pozicijų neužleidžia ir klasikinės spalvos: ąžuolo ir riešuto.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.