Naudingi patarimai apie duris

Durų montavimas

Norint išvengti deformacijos, duris iki montavimo būtina laikyti ant lygaus paviršiaus horizontalioje padėtyje.

Nerekomenduojama duris laikyti prie šildymo prietaisų arba skersvėjyje, nes dėl staigių temperatūros svyravimų gali atsirasti įtrūkimų ir kitokių deformacijų durų paviršiuje. Saugojimo procese reikia apsaugoti duris nuo tiesioginės šviesos, nes tai gali sukelti netolygų dangos spalvų pakitimą. Duris rekomenduojama laikyti gamykliniame įpakavime.

Mūsų durys montuojamos patalpose, kur temperatūra būna nuo 10 iki 30 laipsnių C. Sąlyginis drėgnumas - nuo 50 iki 70%. Neleistinas staigus šių parametrų svyravimas. Montuoti duris privalo kvalifikuotas specialistas, turintis specialius instrumentus. Mediena - hidroskopinė medžiaga, todėl montuojant duris statomose arba remontuojamose patalpose būtina įsitikinti, ar ten yra normali drėgmė, o medžiagos, naudojamos remontui, sausos. Prieš montuojant būtina, kad durys „aklimatizuotųsi“ patalpoje kelias paras privalo išbūti „laisvos“. Tai ypač aktualu šaltu metų laiku. Nerekomenduojama pakuotę nuimti iki visiško aklimatizavimosi. Kad nepatektų drėgmės, užraktų, ąselių ir kitos furnitūros vietas reikia iš karto apdoroti pokostu arba kitais konservantais, bet labai atsargiai, kad jie nepatektų ant lakuoto paviršiaus.

Durų priežiūra

Durys yra viena iš brangiausių interjero detalių, kuri garantuoja ne tik grožį, tačiau ir funkcionalumą bei, svarbiausia, saugumą.

Geros durys, kaip ir baldai, reikalauja dėmesingos priežiūros. Norint išsaugoti išorinį durų vaizdą rekomenduojama periodiškai naudoti priemones, skirtas natūralaus medžio baldų priežiūrai. Atsisakykite grubaus mechaninio durų paviršiaus poveikio, taip pat ir kontakto su preparatais, kurių sudėtyje yra rūgščių, šarmų, tirpiklių, nes paviršiuje gali atsirasti defektų ir pablogėti išorinis vaizdas.

Vidaus durys, nepaisant to, kad egzistuoja labai platus pasirinkimas, dažniausiai pasirenkamos medinės, kadangi jos ir estetiškiausias, ir funkcionaliausias variantas. Tiesa, medinės durys reikalauja ypatingos priežiūros, kaip ir bet koks kitas medinis baldas ar daiktas. Aišku, jomis nuolatos rūpinantis jokių problemų nekils, tačiau reikia nepamiršti to daryti, nes daugelis nustemba sužinoję, kad duris reikia valyti.

Medinės vidaus durys paprastai turėtų būti valomos su vos sudrėkinta šluoste. Galite net nenaudoti jokių chemikalų, kadangi vandens užteks visoms dulkėms pašalinti. Kiek didesnes sankaupas galima pašalinti su plovikliu, kartais net ir tirpalu, kuris susideda iš vandens bei muilo.

Jei norite nuo medinių durų pašalinti pirštų antspaudu - valykite su skysčiu, kuris skirtas mediniams baldams.

Egzistuoja nemažai medžio funkcijas pagyvinančių priemonių, kurios paviršių padengia specialia plėvele, taigi dulkės vėliau kur kas rečiau kaupsis. Taip ilgiau pavyks išlaikyti švarias duris ne tik nuo dulkių, tačiau taip pat ir pirštų antspaudų.

Medinėms durims jokiu būdų nenaudokite valymo priemonių, kuriose yra acetono ar benzino. Jis gali sugadinti paviršių nepataisomai.

Nenaudokite mašinų stiklų grandituvų siekdami pašalinti kokius nors nešvarumus nuo stiklinių durų. Stiklams valyti pasirinkite specialias stiklų valymo priemones. Žinoma, taip pat galima naudoti vandens ir muilo tirpalą, tačiau paprastai su juo valant lieka ruožai.

 Vidaus durys reikalauja priežiūros. Tvarkydamiesi namus profilaktiškai jas nuvalykite ir džiaukitės spindinčių stiklų durimis, kurių estetinė išvaizda pakerės kiekvieną.

Aliejiniais dažais dažytų durų, palangių, langų rėmų, sienų neplaukite vandeniu su muilu ir soda, nes dažai pagels ir greitai nusilups. Tokias dažytas duris plaukite šiltu vandeniu su amoniaku (desertinis šaukštas litrui vandens). Naudokite preparatus aliejiniais dažais dažytiems paviršiams valyti. Paskui nuplaukite šiltu vandeniu ir sausai nušluostykite.

Duris, apkaltas dermentinu, plaukite tik šiltu vandeniu be jokių skalbiklių. Girgždančių durų nemalonaus garso nesigirdės, jei, kilstelėję duris, ant vyrių uždėsite gabaliuką pieštuko grafito. Jis susitrins ir ilgai bus puikus tepalas. Be to, dar galite kilstelėti duris ir įlašinti kelis lašus mašinų alyvos arba vyrius patepti kiaulės taukais.

Jei durys liečia grindis (ir dėl to blogai užsidaro), kilstelėkite jas ir užmaukite ant vyrio ašies 1-2 mm metalinį žiedelį. Jei jo neturite, tokį žiedelį galite susukti iš tvirtos vielos. Duris iškelkite, patepkite vyrius, užmaukite metalinį žiedą (arba du) ir duris vėl įstatykite.

Jei tarp vyrių ir durų yra didelis tarpas ir uždaromos durys užsikerta viršutine dalimi, vyrius truputį pakalkite į rėmą,bet pirma patikrinkite, ar neatsisukę varžtai.

Vidaus durys brūžuoja grindis. Ant plonos lentelės priklijuokite stambaus švitrinio popieriaus ir padėkite po durimis. Keliais judesiais pasistenkite nušlifuoti apatinę durų dalį. Jei tai nepadeda, nukelkite duris nuo vyrių ir durų apačią – vietą, kuri siekia grindis, nuobliuokite.

Balkono durims galite pasiūti vatinį kilimėlį iš dekoratyvios medžiagos, kad jis pridengtų durų apačią ir gerai laikytų šilumą. Jį pritvirtinkite į duris įkaltais kabliukais. Norėdami įeiti į balkoną, kilimėlį atsekite nuo kabliukų.

Kad durų spyna lengvai rakintųsi, kartkartėmis išvalykite iš jos dulkes, patepkite alyva. Arba priskutę pieštuko grafito miltelių, supilkite juos į popierinį vamzdelį ir pro rakto skylutę supūskite į spynos vidų. Jeigu spyna surūdijo, įlašinkite į ją kelis lašus benzino. Raktą, kuris sunkiai rakina, patrinkite vašku arba muilu.

Kodėl girgžda durys

Durų blokai, kaip ir visos kitos sudėtingos konstrukcijos su laiku yra linkę susinešioti. Vienas iš to pagrindinių priežasčių - tai durų girgždėjimas atidarant arba uždarant duris. Kad panaikinti šią problemą, reikia sužinoti priežastį. Sužinant priežastį panaikinti defektą sudėtinga nebus. Beveik visi suinteresuoti dėl ko girgžda duris, ir kaip atsikratyti durų garso, to vadinamo girgždėjimo. Iš praktikos aišku, kad pagrindinis defektas būna būtent dėl didelio kiekio dulkių. Dėl dulkių molekulių daugiausiai gaunasi durų girgždėjimas. Metalinės įėjimo durys, daugiausiai iš kitų durų susiduria su ta problema. Kita problema, būna ir tuo atveju,kai sukrypsta durys.

Kaip atsikratyti durų girgždėjimo

Dabar peržiūrėsime pagrindinę priežastį, dėl durų girgždėjimo – purvas. Būtinai nuvalykite purvą, kuris susidarė durų blokuose ir sutepkite juos. Ir tada problemos nebeliks. Lengviausia nuvalyti purvą galite su plaukų džiovintuvu arba su dulkių siurbliu. Po to ant bloko detalių ištepkite bet kokiu buities tepalu. Gali iškilti klausti kai durys girgžda, kokį tepalą geriausiai panaudoti. Tiktų paprastas tepalas pavyzdžiui, kaip solidolis, WD-40 arba mašininis tepalas.

durys prieziura

Jeigu durys pakrypo, duris siūloma „ištiesinti“. O tai daroma taip:

• išsiaiškinkite, kokioje vietoje yra nelygumai.

• atlaisvinkite durų vyrius.

• atidarykite ir pakelkite duris, bandydami įstatyti jas pagrindinį tašką.

• tada nestipriai prisukite vyrius įsitikindami, kad problemos nebėra.

• ištepkite lankstus ir stipriai užsukite vyrius.

Priminimui: Kartas nuo karto visada reikėtų atlikti šias procedūras, kurios yra reikalingos visom metalinėms konstrukcijoms. Nesvarbu ar jūs turite brangias ar pigias duris: furnitūros valymas bei tepimas nuo purvo ir dulkių yra pagrindinis reikalavimas nuo durų girgždėjimo.

Kaip atnaujinti senas medines duris

Ne paslaptis, kad laikui bėgant žmogus nori keisti aplinką kurioje jis gyvena. Žiūrėdamas į savo namą arba būstą, pirma ką žmogus pamato, senos medinės durys, kurios taip ir trokšta būti atnaujintos. Kaip gi savo rankomis tai galėtumėte padaryti, atnaujinti senas medines duris. Priklausomai nuo buto dizaino gali laisvai eksperimentuoti, kaip su spalva, taip ir su durų dizainu. Kad tai realizuoti, bus reikalingi keletą instrumentų bei medžiagų. Reikalingos tokios medžiagos kaip: dažai, geriausiai, kad jie būtų aliejiniai, gruntas, glaistas, kad išlyginti nelygumus. Bei instrumentai, kaip šlifavimo mašinėlė, šlifavimo popierius, plaktukas ir vinys, atsuktuvas, dažymo teptukas.

Atnaujinam senas medines duris - darbų seka

Pradžioje reikalinga iškelti duris, po to nuimti visą furnitūrą. Durų dažymą galima atlikti ir atrėmus varčią ant sienos. Geriausias variantas būtų paguldyti ant lygaus paviršiaus, pavyzdžiui ant grindų.

Pirmiausia reikia paruošti durų paviršių. Reikia teisingai ir kruopščiai nuimti seną sluoksnį, tai reikia padaryti būtinai, kitu atveju durys neatrodys taip gražiai, patys dažai tolygiai neišdžius. Kad to nebūtų padės šlifavimo mašinėlė. Nepamirškite, kad ir dulkių bus labai daug. Šlifuojant duris, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad nebūtų staigių pasikeitimų, kaip įdubimų ir panašiai. Jei vis dėl to nepavyksta padaryti, jums padės glaistas. Glaistą reikia užtepti būtent ten, kur yra įdubimas ir išlyginti tą vietą. Po nelygumų išlyginimo, tas vietas reikia atsargiai nušlifuoti su šlifavimo popieriumi.

Dabar pradedame atlikti pagrindinį darbą, dažymas turi prasidėti nuo pačių prieinamiausių vietų, tik po to dažykite sunkiausiai prieinamas vietas. Po dažymo pasižiūrėkite į duris iš toliau, gali prireikti dažyti net kelis kartus. Po pirmo dažymo vėl panaudokite šlifavimo popierių.

Kokius dažus pasirinkti kambario durims?

Kad ir kokį remontą bedarytumėt, po laiko jį reikės atnaujinti. Kosmetinis remontas prasideda nuo tapetų pasikeitimo, arba sienų perdažymo. Vėliau ateina durų eilė. Visai nebūtina senas medines duris keisti į naujas. Senosios durys neretai yra geresnės kokybės nei naujos, reikia tik noro ir pastangų, kad suteikti senoms durims naują gyvenimą. Kiekvienas mūsų gali atnaujinti savo duris, tam tereikia žinių apie naujausias dažymo technologijas, dažus ir lakus.

Vidaus durų dažai būna šių tipų: akrilinis lakas, alkidinis emalis, akrilinis emalis.

Jeigu skiediklio ir švitrinio popieriaus dėka pašalinti senus dažų sluoksnius, pamatysite gražų medienos raštą. Tokiu atveju siūlome rinktis lakus skirtus vidaus darbams. Geriausiai rinktis bespalvį laką, kuris pabrėš medienos raštą ir suteiks joms naują gyvybę. Prieš dengiant laku, galima duris impregnuoti, taip pakeisite durų atspalvį ir papildomai apsaugosite nuo aplinkos veiksnių. Lakai praktiškai yra bekvapiai, greitai džiūsta ir yra saugūs.

Didesnį populiarumą turi alkidinis emalis. Šie dažai nėra brangūs, turi didelę spalvų gamą, yra labai atsparūs mechaniniams pažeidimams. Pagrindinis šių dažų minusas yra nemalonus ir stiprus kvapas, kurį išvedinti prireiks mažiausiai dviejų parų. Dažant duris šiais dažais, turite užtikrinti, kad namuose nebūtų žmonių, arba duris dažyti lauke, nes šie dažai gali sukelti stiprią alergiją.

Jeigu esate jautrus kvapams ir cheminėms medžiagoms, rinkitės akrilinį dažymo būdą. Šie dažai praktiškai neturi kvapo, bet nėra labai atsparūs mechaniniams pažeidimams. Akrilinis emalis suteikia paviršiui matinę spalvą, todėl papildomai jas reikia užlakuoti akriliniu laku, tada paviršius įgauna blizgėjimą ir tampa atsparesniu mechaniniams pažeidimams.

Taip atnaujintos durys tarnaus ilgai ir padės jums sutaupyti.

 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.