Medinės vidaus durys

Medinės durys - tai durys tiems, kurie mėgsta tikrą, natūralią medieną. Pasak vieno užsakovo, "jos kvepia medumi ir skleidžia šilumą". Medinių durų sąvoka labai plati – medinėmis laikomos ne tiktai masyvios medžio durys, bet ir tokios, kurios pagamintos iš medienos produktų: pjuvenų plokščių arba klijuotos medienos plokščių (MDF) – faneros. Tokių durų pagrindinė savybė - natūralumas. Jas beveik visada galima pritaikyti bet kokio stiliaus interjere. Medinės durys visada madingos ir aktualios. Jas galima tvirtinti bet kokios medžiagos staktose. Pačioms durims įdomų akcentą suteikia įvairus stiklas, vitražai, medžio raižiniai. Šios durys gaminamos iš medžio masyvo (pušies, eglės, ąžuolo, uosio, juodalksnio, raudonmedžio ir kt.). Prestižinėmis vadinamos durys, pagamintos iš ąžuolo ir uosio medienos. Tokioms vidaus durims reikia erdvių patalpų ir skoningai parengto interjero. Jų konstrukcija susideda iš medienos masyvo karkaso (ilginių ir skersinių) bei įsprūdų. Karkasas suneriamas, aklinu nekiaurai praeinančiu dygiu, papildomai klijuojant D3, D4 klasės klijais. Naudojant šių dienų įrengimus galima pagaminti bet kokios formos duris, o dažalų pagalba išgauti bet kokį medienos atspalvį. Pirkdami medžio masyvo duris, būtinai tikrinkite medienos drėgnumą, kuris nustatomas specialiais drėgnomačiais. Jis neturėtų viršyti 10%. Įsprūdinių medžio masyvo vidaus durų, kaip ir parketo, laiptų ar kitų medienos gaminių, negalima montuoti drėgnose patalpose arba naujai sumūrytuose, neišdžiovintuose namuose.

 Dažnai medinės durys naudojamos ir kaip išorinės buto durys. Tuomet naudojamos tam tikros specialios konstrukcijos: aukštesnės saugos klasės furnitūra, specialiai sutvirtinti rėmai ir kita. Todėl medines duris, priklausomai nuo konstrukcijos, apdailos ir t.t., galima naudoti beveik visur. Išimtis – lauko durys su specifiniais apsaugos reikalavimais. Skirtingos konstrukcijos medinės durys atrodys vienodai gerai, bet turės skirtingų savybių – pradedant nuo paprastų durų, skiriančių patalpas, iki ugniai atsparių ir garsą izoliuojančių durų;

Medinės durys grupuojamos, priklausomai nuo panaudotos medienos rūšies. Masyvaus medžio durys paprastai yra brangesnės ir jų gaminimui naudojama kokybiškesnė mediena – gana dažnai naudojama pušis. Tačiau reikia atsiminti, kad masyvaus medžio durys daug greičiau reaguoja į klimatines permainas. Tai pablogina jų stabilumą. Gaminant fanerines duris, dažniausiai naudojamos įvairios fanerinės plokštės. Tokios durys kainuoja mažiau, negu medžio masyvo durys, ir beveik kiekvienas gali rasti tokias duris pagal savo skonį. Faneruotų durų apdailai dažnai naudojami UV lakai, kurie yra nekenksmingi aplinkai. Laminuotų durų paviršius dažniausiai pagamintas iš dirbtinių medžiagų, kurios vizualiai primena natūralų medį. Vizualiai laminatai pagal spalvą ir struktūrą beveik nesiskiria nuo fanerinių durų, tačiau skiriasi jų kainos. Dažytos durys – pigiausia medinių durų rūšis, nes jos dažniausiai būna pagamintos iš medžio plokštės. Dažniausiai durys dažomos balta spalva, tačiau ši spalva nelabai aktuali moderniuose interjeruose.

Kai nusprendžiama užsisakyti naujas duris, paprastai yra norima, kad durų gamyba ilgai neužtruktų, ir kaina būtų tikrai palanki. Vienas dažniausių pasirinkimų šiandien – tai mediniu durų gamyba, ir tokia pasirinkimo galimybė gali puikiai pasiteisinti tikrai dažnose situacijose.

Įmonių, kurios teikia medinių durų gamybos paslaugas rasime tikrai nemažai, tad kiekvienoje situacijoje bus galima pasirinkti tokius šios paslaugos tiekėjus, kurie pasiūlytų produkciją pačiomis palankiausiomis kainomis. Nemažai bendrovių, kurios siūlo durų gamybos paslaugas, turi savo internetines svetaines, ir jose tikrai rasite pakankamai nemažai informacijos apie paslaugų teikimą. Labai tikėtina, kad čia pateikta informacija padės paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą, o jei kils tam tikrų neaiškumų, galėsite tiesiog susisiekti su paslaugos tiekėju – juk internetinėse svetainėse paprastai yra nurodomi kontaktai.

Neretai teiraujamasi, kiek laiko trunka mediniu durų gamyba, ir kiek tai gali kainuoti, tačiau vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą būtų tikrai labai sudėtinga. Kaina paprastai priklauso nuo to, iš kokios medienos yra gaminamos durys, koks pasirenkamas durų modelis, kokie yra durų matmenys, ir, žinoma, kokią įmonę nusprendžiama pasirinkti. Visada galima palyginti, kokius gaminamų durų įkainius yra nustačiusios skirtingos įmonės, ir tai leis jums atrasti pačią palankiausią pasirinkimo galimybę. Labai tikėtina, kad reikalingą informaciją rasite paslaugos tiekėjų internetinėse svetainėse, o tuomet, jei tam tikros informacijos pritrūktų, galėsite paprasčiausiai susisiekti nurodytu telefono numeriu arba elektroniniu paštu. Mediniu duru gamyba paprastai trunka apie kelias savaites, tačiau tai priklausys ir nuo to, per kiek laiko tą padaryti įsipareigoja paslaugos tiekėjai. Labai tikėtina, kad atrasti tinkamiausią pasirinkimo galimybę tikrai nebus sunku.

Rinktis medines duris palanku dėl to, kad jos yra kokybiškos, ilgaamžės ir estetiškos. Medinės durys pasižymi gera garso ir šilumos izoliacija, tad jūsų namai gali būti dar jaukesni. Paprasčiausiai pasirinkite tokią įmonę, kuri jums galėtų pasiūlyti duris pačiomis palankiausiomis kainomis, ir beliks tik užsisakyti tam tikras pasirinktas duris. Gamybos procesas paprastai trunka iki kelių savaičių, tad galite būti užtikrinti, kad ilgai laukti jums tikrai nereikės.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.