Įvairios durys pliusai ir minusai

Medinės durys

medines namo lauko durys 

Pliusai:

Gražus išorinis vaizdas. Kekviena mediena yra unikali, kaip ir gaminys iš jos, nei vienas dirbtinis pluoštas negali atkartoti natūralios medžio masyvo tekstūros.

Prestižas. Anksčiau nebuvo jokių alternatyvų, tad baldai ir durys buvo gaminami tik iš šios medžiagos. Šiais laikais viskas pasikeitė, todėl medis vertinamas kaip individualumo bei gero skonio turėjimo rodiklis, ypač jei tai konservatyvūs ir bandantys bent trupinėlį gamtos įnešti į šiuolaikišką, miestietišką buitį žmonės.

Patikimumas. Medinės durys turi puikias šilumos ir garso izoliacines savybes. Medžio masyvas yra stiprus ir patikimas, nuo kumščio į duris skylės tikrai neliks, lyginant su tuščiavidurėm durim su korio užpildu.

Ilgaamžiškumas. Medinės durys, o ypač durys iš buko, ąžuolo, maumedžio, garsėja savo ilgaamžiškumu (su sąlyga, jei durų mediena technologiškai apdorota, griežtai laikantis visų reikalavimų). Kokybiškos medinės durys tarnauja dešimtmečiais.

Natūralumas. Daugelis žmonių jaučia poreikį būti natūralių, gamtinių medžiagų aplinkoje: medinės durys, mediniai langai, grindys, baldai...

Individualumas - šios durys gaminamos pagal užsakymą, t.y pagal Jūsų išmatavimus dažnai net ir pagal Jūsų eskizą.

Minusai:

Durų kaina. Kasmet pasaulyje vis mažėja miškų skaičius, tad nenuostabu, kad produkcijos gaminamos iš medienos kaina kyla. Mes galime tik pasiguosti tuo, kad aukštos kokybės medžio masyvo durys, baldai, parketas tarnaus dešimtmečius.

Medienos apdorojimo sudėtingumas. Bet koks medžio masyvas reikalauja atidaus ir ilgo džiovinimo proceso, laikantis visų taisyklių. Jei mediena bus blogai išdžiovinta – ir džiūvimo procesas vyks pagamintame produkte – tai reiškia, kad mediena pradės greitu laiku vaikščiuoti. Šiuos defektus sunku ištaisyti. Nuo per didelio drėgnumo mediena brinksta. Tačiau drėgnumas kenksmingas ir laminuotom durim. Taip pat labai svarbus rodiklis medienos apdirbimas – padengimo kokybė, kiekis. Drėgmės, temperatūros ir kitų veiksnių svyravimo poveikį galima stipriai sumažinti naudojant įvairias impregnavimo, vaško ir kitas priemones, tinkančias medienos priežiūrai. Šiuolaikinės dangos priemonės apsaugo madžio masyva nuo drėgmės ir sauso oro, temperatūros svyravimų, kenkėjų.

Gaminio svoris. Masyvas – sunki medžiaga, ypač bukas ir ąžuolas. Sunkios medinės durys reikalauja tvirtų tinkamai sumontuotų staktų ir vyrių.

Pagaminimo laikas. Geras medinės duris neįmanoma pagaminti labai greitai. Įrenginėjant savo namus reikia laiku jas užsisakyti, kad nereiktų atidėti kitų darbų.

Priežiūros sudėtingumas. Rūpindamiesi durimis ir baldais iš medžio masyvo, reikia nepamiršti produkciją periodiškai apdoroti specialiomis priemonėmis, taip pat išlaikyti tam tikrą drėgmės ir kambario temperatūros lygi (pavyzdžiui, augalų dėka). Tad, jei jūs sukursite patogias sąlygas savo durims, jos tarnaus ne vienerius metus.

Faneruotos durys

 faneruotos vidaus durys interjere

Pliusai:

Faneruotų durų kaina mažesnė už masyvo, bet ne visada. Užpildas šių durų yra arba klijuotas masyvas, arba MDF, arba korys. Dažnai užpildas buna kombinuotas, t.y. karkasas – medis, o vidus - korys. Atitinkamai ir kaina keičiasi. Klijuotos medienos masyvas - tai ne aukštos kokybės mediena, iš kurios pašalinami defektai, toliau ji pjaustoma į brusus, kurie yra suklijuojami. MDF yra pigesnė už brusą. Korio užpildas – dar pigesnis už MDF.

Ilgaamžiškumas. Jei lukštas yra klijuojamas ant MDF (o ne ant klijuotos medienos), tai ši danga yra patvari. Tiesa, lukštas turi būti padengtas keliais sluoksniais lako, kadangi tai yra natūralus medis. Laikantis šios taisyklės, faneruotos durys tarnaus jums ilgai.

Grožis. Natūralus lukštas perteikia tikros medienos grožį. Faneruotos durys dažnai savo išvaizda nesiskiria nuo naturalių medinių durų.

Įvairovė. Labai platus lukštų pasirinkimas: skirtingos medžio tekstūros, atspalviai. Kiekvienas ras savo interjerui tinkančias faneruotas duris.

Minusai:

Standartizavimas. Faneruotos durys, retai daromos pagal užsakymą, ne toks platus modelių pasirinkimas.

Svoris. Durys su klijuotos medienos užpildu, ne lengvesnės už medines, tačiau MDF ir korio užpildu tikrai daug lengvesnės.

Priežiūros sudėtingumas. Tas pats kaip ir su masyvu.

Mažesnis ekologiškumas lyginant su medinėm durim (kokie lukšto klijavimui naudojami klijai?).

Laminuotos durys

 laminuotos vidaus durys interjere

Pliusai:

Durų kaina. Laminatas - sintetinė medžiaga, jos trūkumas, lyginant su mediena, kol kas nenumatomas.

Svoris. Laminuotos durys dažniausiai yra su korio užpildu arba tuščiavidurės. Lengvos, puikiai tinka, kaip dažnai darinėjamos vidaus durys, ypatingai kaip vaikų kambario durys.

Pagaminimo laikas. Laminuotos durys gaminamos standartizuotu būdu, nereikia ilgai laukti užsakymo atlikimo.

Lengva priežiūra.

Minusai:

Sintetinė medžiaga. Jei jums reikia natūralios aplinkos, arba turite daug medžio baldų tai gali minusu.

Bendras vaizdas. Laminatas labai skiriasi nuo medžio. Daugelis pirkėjų ji vadina – „popieriumi“, tiks ne kiekvienam interjerui.

Standartizavimas. Kadangi laminuotos durys nėra gaminamos individualiai (t.y. masinė gamyba), ši produkcija skirta standartinėms angoms.

Trapumas. Blogos kokybės laminatas gali trupėti, skilinėti, nors yra ir labai kokybiškų laminatų, bet jie yra daug brangesni. Dažniausiai šių durų užpildas yra korys, tai reiškia, kad jose lengvai galima padaryti skylę kumščiu.

Taigi, prieš perkant duris, apsispręskite, kokios durų sąvybės jums yra svarbios – bendras vaizdas, o gal durų kaina? Remiantis tam tikromis išvadomis, galite pasirinkti. Ir tegul Jūsų durys tarnaus Jums ilgą laiką!

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.