Svajonių namų durys: patarimai, kaip išvengti klaidų

Kiekvienas iš mūsų svajoja apie gražius ir jaukius namus. Pradėję remonto darbus ar įsirengdami naują būstą, daug laiko praleidžiame įsivaizduodami, kaip naujieji namai turėtų atrodyti. Vartome spalvų paletes, deriname tekstūras, projektuojame baldus... Vieni samdome dizainerius, kiti ieškome idėjų namų interjero žurnalų puslapiuose, treti akyliau žvalgydamiesi draugų ir pažįstamų namuose stengiasi pritaikyti savo erdvei patikusius sprendimus ar atskiras detales.

Tačiau ne kiekvienas susimąsto, kokią vietą namų interjere užims durys, ką reikėtų žinoti ar bent jau kada pradėti domėtis jomis. Štai keletas patarimų, kurie padės išvengti klaidų ir nusivylimų:

Tinkamas laikas:

Net jeigu esate iš tų nereiklių klientų, kuriems "durys yra durys", o ne interjero puošmena, vis tiek reikėtų pasidomėti gamybos terminais. Dažną pirkėją vis dar nustebina gamybos trukmė ir eilės durų montavimui.

Durų angų išmatavimai:

Planuojate įsigyti pačias paprasčiausias duris, kurias dauguma prekybos įmonių sandėliuoja ir pristato per trumpą laiką? Galite likti nemaloniai nustebinti, sužinoję, kad standartinės durys netinka jūsų angoms ir vietoj įsigijimo "čia ir dabar" gausite laukti kelis mėnesius, kol durys bus pagamintos.

Spalvų derinimas:

Nepamirškite, kad net balta spalva turi ne vieną atspalvį. Nepabijokite atsinešti į durų saloną grindų fragmentą ar kitą interjero detalę, prie kurios derinate durų spalvą. Nepasikliaukite brošiūroms ar telefonu darytomis nuotraukomis – dažnai spalvos būna iškraipytos ir realybėje gali "pjautis" viena su kita.

Nestandartinės durys:

Daugumai gamintojų nestandartinės angos nėra kliūtis, tačiau reikia suvokti, kad kiekvienas nukrypimas nuo standarto jums kainuos. Nestandartą iš aukščio dar galima suprasti – naujos statybos namuose dažnai lubos esti daug aukštesnės nei įprasta, todėl įprasto aukščio durys gali atrodyti keistai ar net juokingai. Vis tik statybų metu praverstų pasidomėti ir angų pločiais – gamybos antkainiai už nestandartą iš pločio nėra maži, o skirtingų pločių durys viena šalia kitos atrodo nepatraukliai.

Pasiūla:

Net jeigu labai nesureikšminate durų, kaip interjero detalės, nepasilikite šio sprendimo paskutinei dienai. Dėl esančios spalvų, modelių ir faktūrų įvairovės dažnam susisuka galva ir pasidaro sunku suvokti, kokias gi duris išsirinkti.

Kur rinktis duris?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad rinktis duris pramoninėse prekių parduotuvėse apsimoka labiau nei specializuotose. Tam, kad palyginimas būtų objektyvus, reikėtų atkreipti dėmesį, kokia komplektacija nurodoma prie kainos. Specializuotose parduotuvėse dažniausiai nurodoma pilnos komplektacijos kaina, kai tuo tarpu pramoninėse galutinę kainą turi susiskaičiuoti pats pirkėjas. Dažnai būna neįskaičiuoti nei vyriai, nei spyna, nei apvadai, nei praplatinimai konkrečiam sienos storiui.

Taip pat reikėtų pasverti, kokios išliekamosios vertės tikimės. Dažna specializuota durų parduotuvė vengia žemiausios klasės laminato durų savo siūlomame asortimente, orientuojasi į vidutinę ir aukštesnę kokybę.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.