Kokios yra vidaus durys?

Turbūt neįmanoma būtų įsivaizduoti namų be durų. Durys leidžia įeiti ir išeiti iš uždaros erdvės, padeda atskirti erdves, slopina nepageidaujamą garsą. Be abejonės durys mums suteikia ir estetinį vaizdą. Šiais laikais, kai toks platus durų asortimentas, patenkinti kliento norus nėra sudėtinga, svarbiausia tik išsiaiškinti kliento norus, lūkesčius ir rasti tinkamiausią variantą. Vidinių durų asortimentas prasideda nuo klasikinių ir baigiąsi moderniomis durimis. Pabrėžti tai, kas yra klasika turbūt net nereikia, visi puikiai žinome ir įsivaizduojame jas kaip puošnias, tvarkingas, medines ar bent jau su medžio įmitacija. Prie modernių durų galima priskirti paslėptas duris, kurias galima tapetuoti arba dažyti, tai puikus sprendimas tiems, kurie mėgsta minimalizmą, mat durys susilieja su sienomis ir vienintelė detalė krentanti į akis yra rankena, tiems, kurie nori išskirtinumo, be abejonės rekomenduočiau vieną iš naujesnių tendencijų, tai ant durų dedami įvairūs foto lipdukai, kurie tikrai jūsų duris ir interjerą pavers išskirtiniais, vienetiniais. Jeigu reikėtų išrinkti šių dienų favoritus, be abejonės pirmos vietos poziciją užimtų durys su horizantaliais stikliukais. Šios durys atrodo šiuolaikiškai, dažnai naudojant matinį stikliuką, kuris pasižymi praktiškumu, kadangi nėra permatomas, krenta tik prislopinta šviesa, taip pat lengva priežiūra.

 Vidaus laminuotos durys interjeras

Vidaus durys yra:

  1. Medinės;
  2. Laminuotos;
  3. Faneruotos;
  4. Dažytos;

Tam, kad lengviau būtų nuspręsti kokių durų norisi, plačiau papasakosiu apie kiekvienų iš jų savybes:

  1. Medinės - šio tipo durys gaminamos iš vieno medžio medienos. Jos pasižymi ilgaamžiškumu, jų paviršių galima atnaujinti, perdažyti. Gaminamos iš tvirtos rūšies medienos masyvo: ąžuolo, uosio, alksnio. Dažniausiai gaminamos pagal užsakymą. Kokybiškiausių medžio masyvo durų eksploatavimo terminas gali siekti net 100 metų. Esant būtinybei, jas galima restauruoti. Tačiau dėl savo solidaus svorio tokios durys, laikui bėgant, gali nusėsti ir sandariai nebeužsidaryti, o taip pat jos gali deformuotis dėl drėgmės patalpose, kuri atsiranda keičiantis oro sąlygoms. Medžio masyvo durys taip pat gaminamos iš pušies, eglės, rečiau iš raudonmedžio ir buko. Iš spygliuočių medienos masyvo gali būti priskirtos vidutinių kainų kategorijai. Jos parduodamos nepadengtos laku. Iš pirmo žvilgsnio, tokių durų kaina gali pasirodyti mažesnė nei faneruotų durų, tačiau po profesionalaus dažymo, jų kaina gerokai šokteli, o dažnai net ir pranoksta faneruotų durų kainą. Laikui bėgant, spygliuočių durys patamsėja. Kartais spalva pasikeičia netolygiai, dėl to suprastėja durų išvaizda. Be to, jos gali deformuotis ir sandariai nebeužsidaryti dėl drėgmės pakitimų patalpose. Tokios durys eksploatuojamos 30 metų.
  2. Laminuotos - pasižymi teigiamomis savybėmis. Viena pagrindinių savybių, tai atsparumas temperatūrų pokyčiams. Dažniausiai jos gaminamos iš medžio drožlių plokštės. Taip pat svarbus privalumas yra tas, kad laminuotos durys išlaiko savo formą ir yra atsparios drėgmei, kas yra labai svarbu statant duris vonioje, virtuvėje. Dėl laminuoto paviršiaus durų priežiūra labai paprasta, nereikia bijoti, kad nusitrins dažai, spalva, taip pat pasižymi atsparumu pabraižymams. Spalvų paletė labai plati, tad lengvai pritaikoma kiekvieno kliento interjerui. Ekofaneruotos - tai polipropileno plėvelė, turinti medžio tekstūrą. Medžiaga identiška laminatui, bet turi panašumų su natūraliu lukštu. Polipropileno plėvelė turinti 3D-efektą puikiai perteikią natūralaus medžio tekstūrą, taip pat išsiskiria tuo, kad sudėtyje neturi toksinų, atitinkamai tai yra ekologiškai saugi medžiaga. Ji pasižymi aukšto lygio atsparumu mechaniniams poveikiams ir dilimui, todėl turi žymiai ilgesnį vartojimo terminą palyginus su kitais dirbtiniais paviršiais. Tokio tipo vidaus durys puikiai atlaiko didelį svorį, lengvai valosi ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Medžiaga yra atspari saulės spinduliams, spalva neišblunka, todėl durys visą naudojimo laiką atrodo kaip naujos.
  3. Faneruotos - pasižymi vidutiniu brangumu, gaminamos iš spygliuočių plaušų plokštės arba iš klijuoto masyvo, vėliau padengiant medienos lukštu arba nudažant bei sutvirtinant lako sluoksniu. Faneruotos durys komplektuojamos su medinėmis staktomis. Gerai išlaiko spalvą, dažai lengvai nenusivalo. Faneruotos durys yra populiarios ir pasižymi lengvumu, atsparumu drėgmei, bei išorės veiksniams, tad taip pat puikiai tinka patalpose, kuriose susikaupia daugiau drėgmės. Faneruotos durys pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu, o padengus natūraliu lukštu perteikia tikros medienos grožį ir nesiskiria nuo naturalių medinių durų.
  4. Dažytos - tai medžio drožlių plokštė dengta gruntu ir dažais. Pasižymi plačia spalvų palete, tad lengva priderinti prie namų interjero, tačiau dažniausiai dažomos balta spalva, kuri yra paprasta, šviesi ir elegantiška, tad namam suteikia jaukumo, praplečia erdvę, kas yra labai svarbu jeigu patalpos yra nedidelės. Medžiagos naudojamos durų gamybai labai draugiškos gamtai. Durys nėra atsparios mechaniniams pažeidimams, bet paprastai atnaujinamos (perdažomos).

 Dazytos vidaus durys interjeras

Kiekvienos vidaus durys turi savo pliusus ir minusus. Prieš išsirenkant duris reikėtų įvertinti, kokiais prioritetais vadovaujantis renkamos durys: kaina, spalva, kokybė, sandara. Reikėtų žinoti, kad kambarinės durys naudojamos patalpose, kur nėra didelių temperatūrų skirtumų. Pačios populiariausios yra laminuotos durys be užlaidos ar dažytos su medžio imitacija. Durys turinčios užlaidą yra brangesnės, tačiau jų montavimas yra kur kas paprastesnis. Dažniausiai klientai renkasi duris pagal grindų spalvą. Nors dabar dažnai pasitaiko, kai grindys ir durys yra skirtingų atspalvių, tačiau tarpusavyje dera. Šiais metais itin išpopuliarėjo pilkų atspalvių ir pilkų spalvų vidaus durys. Galima pasirinkti tą patį klasikinį ąžuolą, tačiau su pilku atspalviu. Ypatingai tokios durys tinka, kai namuose išklotos laminuotos grindys. Sunkiau priderinti, jei grindys - natūralios parketlentės, tada geriau rinktis medines arba kiek kitokios spalvos nei grindys laminuotas duris. Dar vienas svarbus dalykas perkant duris yra garso laidumo savybės – juk duris būtent ir uždarome norėdami privatumo bei ramybės. Durų garso izoliacija priklauso nuo daugelio kriterijų, tai varčios storis, stakta su sandarinimo juosta, slenkstis. Nemažai priklauso ir nuo durų modelio, pavyzdžiui, modelių su stiklais garso laidumas visada yra prastesnis.

 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.