Įdomus durų pasaulis

Pačios seniausios Vakarų Europoje išlikusios durys – yra Sent -  Ambodžio bazilikos centrinis portalas Milane, jis pastatytos IV a. ir pilnai restauruotos 1750 metais.


Pačių didžiausių pasaulyje durų aukšti net 140 m. o jų paskirtis „apsaugoti“ nuo nelauktų svečių kosminių laivų cechą Floridoje. Šiam ceche tokių durų net keturi vienetai, o jų  atidarymo ir uždarymo laikas net 45 min.


Pačios sunkiausi ir tuo pačiu storiausios durys veda į vieną iš Nacionalinės Laurenso laboratorijos kambarių. Šių durų svoris – 44 tonos, o storis net – 2,43 m. Atrodytų, kad rankinių būdu šių durų atidaryti neįmanoma, tačiau šioms durims pritaikyti specialūs vyriai, kurie leidžia be papildomo vargo atidaryti duris net ir rankiniu būdu.


Gražiausiomis durimis laikomos Šv. Joano Krikštytojo bronziniai vartai, esantys Florencijoje. Vartai buvo padaryti ant tiek kruopščiai ir skoningai, kad dydis Michelangelas pavadino juos "Rojaus vartais." Gamino šias duris tuo meto garsūs architektai Andrea Pizano ir Ghibertis, pagal pirklių gildijos užsakymą 1425m.


Vienos baisiausių durų „puošią“ Šv. Nikolo soborą Slovėnijoje. Durys pastatytos 1996m. Tėvo Joano Pavlo II vizito proga. Negalime nepaminėti, kad visos šio soboro durys šiek tiek keistokos.


Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.