Roto durys - vidaus durys su roto mechanizmu

Ši konstrukcija durų rinkoje atsirado ganėtinai nesenai, ši konstrukcija leidžia papuošti interjerą ir efektyviau išnaudoti erdvę. Bet tai dar ne visi privalumai: Roto vidaus durys tapo puikia alternatyva įprastoms durims kaip gyvenamuose patalpose, taip ir ofisuose. Svarbiausia tai, kad praktiškai bet kokios kambario durys kokybiškų, inovatyvių mechanizmu dėka gali virsti roto durimis.

sukamosios vidaus durys

Daugiafunkciniai rotacinių durų mechanizmai

Iš pirmo žvilgsnio žiūrint į šias duris kyla nuostaba. Durys atrodo neįprastai, toks atidarymo būdas labai palengvina durų judėjimą ir įkūnija estetiškumą, saugumą ir komfortą.

Išskirtinė naujovė susilaukė daug teigiamų atsiliepimų ir tapo gana populiari šiuolaikiniuose interjeruose. Ji pakeitė stumdomas duris, tradicines varstomas duris ir net mobilias pertvaras, kuriuos montuojamos siekiant sutaupyti vietos. Prie viso to, jos atrodo stilingai ir originaliai, o vizualiai beveik niekuo nesiskiria nuo paprastų varstomų durų.

Pagrindinis rotacinių ir įprastų mums varstomų durų skirtumas – gebėjimas lengvai atidaryti duris į bet kurią pusę. Sukant varčią ji yra statmena durų atidarymo plokštumos santykiu. Universalaus ir daugiafunkcinio rotacinio mechanizmo dėka tokios konstrukcijos montuojamos į bet kurią angą, nepriklausomai nuo dydžio ir dizaino savybių. Esant būtinybei kambario durys gali būti patikimai užrakintos magnetinės spynos pagalba, tai padeda užkirsti kelią nesankcionuotam patekimui į patalpas. Be to magnetinė spyna užtikrina, kad durys neatsidarinėtų savaime.

Pagrindiniai Roto-mechanizmo privalumai:

  • Absoliučiai begarsis durų varstymas;
  • Galimybė montuoti bet kokių tipų patalpose;
  • Galimybė pabrėžti konceptualias dizaino savybes ir kambario dekoracijas;
  • Guminės tarpinės suteikia gerą garso izoliaciją ir apsaugą nuo dulkių, drėgmės ir dūmų;
  • Lengva naudoti žmonėms su negalia. Lengva naudotis kaip kairiarankiams, taip ir dešiniarankiams, nes nėra vienos konkrečios atidarymo pusės.

Sukamosios durys sujungia keletą vidaus durų sistemų į vieną bendrą. Jis tinka nedideliuose plotuose ir siaurose erdvėse. Jei vidaus durų plotis 60 cm, atidarytoje padėtyje bus vos 26 cm. Todėl galima išvengti nepatogumų ir maksimaliai komfortiškai eksploatuoti duris net ir mažoje patalpoje.

roto vidaus durys

Dizaino ypatumai ir matmenys

Roto durų mechanizmas yra patentuotas ir šiai dienai analogų neturi. Kaip taisyklė, durų varčia yra gaminama standartinio dydžio. Tačiau galima ir gamyba individualiam užsakymui, tai nesudaro problemos. Gamintojas visada pasirengęs patenkinti kliento pageidavimus ir pagaminti net dvivėres duris.

Roto durų dizainas ir pasirinkimas gali būti toks pat platus kaip ir paprastų varstomų durų. Varčia gali būti gaminama iš įvairių medžiagų, tai gali būti: MDF, plastikas, mediena, ir taip pat gali sujungti kelias medžiagas. Varčia nenusėda po ilgo eksploatacijos laiko, kaip būna su varstomomis durimis. Norint užtikrinti ilgą mechanizmo eksploatacijos laiką, nepatariama montuoti varčios, kuriuos svoris sunkesnis nei 70kg.

Visa furnitūra ir reikalingi varčiai mechanizmai komplektuojami gamybos metu, todėl montavimas nėra sudėtingas.

Roto durų gamybos ypatumai.

Šių durų gamybai reikalinga speciali, kokybiška įranga, o visas gamybos procesas valdomas kompiuterizuotu būdu, dėl to pagaminti panašius interjero elementus pačiam yra neįmanoma.

Mechanizmas iš savęs yra labai sudėtingas, o naudojama furnitūra yra ganėtinai brangi. Tačiau to nereikėtų laikyti trūkumu, nes įsigydami šią prekę gaunate ilgaamžišką produktą.

Montavimas yra labai sudėtingas ir reikalaujantis daug kruopštumo, todėl net ir atsižvelgiant į tai, kad komplektą sudaro visos reikalingos montavimui priemonės geriau montavimą patikėti profesionalams. Teisingas ir tikslus varčios tvirtinimas užtikrina ilgą eksploatacijos laiką. Montavimo darbuose yra savų niuansų. Didelį dėmesį reikia skirti angos paruošimui.

Reikalavimai durų angai:

  • Svarbu, kas matmenys būtų tikslūs. Montuojant varstomas duris paklaida gali būti iki 30mm, tarpas užpildomas montažinėmis putomis, o montuojant roto duris paklaidų būti negali. Jeigu jau ji ir yra, tai nedaugiau nei 5mm, kitaip montavimas bus problemiškas.
  • Angą reikia ruošti griežtai su profiliu. Net atsižvelgiant į gamintojo 5 mm paklaidą, būtina stengtis sumažinti nuokrypį iki minimumo, kad būtų išvengta problemų montavimo metu.
  • Sienos storis per visą angos perimetrą turi būti vienodas, kitaip gali kilti problemų montuojant staktą.

Atsižvelgiant į šiuos reikalavimus patartina duris nusipirkti dar prieš pradedant angos formavimą.

roto vidaus durys

 

Pasirinkimo ypatumai.

Taigi, kad ilgai džiaugtis nepriekaištinga durų išvaizda ir prailginti jų eksploatacijos laiką, reikia kruopščiai pasirinkti padengimą ir medžiaga iš kuriuos Jūsų durys bus gaminamos. Reikėtų atsižvelgti ar medžiaga atspari mechaniniams pažeidimams, įbrėžimams ir ar galima atkurti pažeistas vietas. Atsižvelgti į ankščiau išvardintus niuansus reikia tuomet, kai namuose yra augintinių.

Dar vienas svarbus punktas – atsparumas drėgmei, nes vonios kambarių durys yra pastoviai veikiamos drėgmės, renkantis roto duris į vonios kambarį, optimaliausias variantas - stiklinės durys. Tačiau nepamirškite atsižvelgti į visą interjerą, kitaip susidursite su stilistinėmis klaidomis ir pažeisite pasirinkto dizaino koncepciją.

Roto vidaus durys puikiai tinka moderniam dizainui ir ne labai tinka baroko, ar kaimiško dizaino būstams. Ši šiuolaikiška konstrukcija pabrėžia nestandartinį šeimininkų skonį ir nestandartinę išraišką. Tokių modelių paklausa sparčiai auga, tai netolimoje ateityje lems kainos mažėjimą. Šiai dienai didelė kainą lemią unikali ir moderni mechanizmo konstrukcija neturinti analogų.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.