Faneruotos vidaus durys

Kai kalbama apie vidaus durų montavimą, siūlomi ne tik įprastos medinės durys, bet ir faneruotos, bei laminuotos durys. Kokios tai durys? Iš tiesų tai puikios vidaus durys, keičiančios įprastas medines duris. Kas tai yra ir ką geriau pasirinkti šiuos klausimus reikėtų išsamiai išsinagrinėti.

Visų pirmą reikia atkreipti dėmesį į faneruotas duris. Šios medžiagos paklausa auga ne tik durų, bet ir baldų gamyboje. Iš esmės tai tokia pati natūrali medžiaga kaip ir masyvas, tačiau medienos naudojama mažiau. Dėka to pavyksta išsaugoti naudingus gamtos išteklius tokius kaip mediena ir pasiekti pozityvių rezultatų. Renkantis kokios gi vidaus durys geresnės, medinės ar faneruotos durys, turime pabrėžti, kad faneruotos durys yra lengvesnės ir tai yra jų pranašumas.

faneruotos vidaus durys

Faneruotų durų natūralaus medžio lukšto pagrindas yra vidutinio tankumo medienos plaušų plokštė (MDF). Durų varčios plokštė padengiama natūralaus medžio lukštu ir visa tai yra padengiama laku. Medinės durys išsiskiria dideliu svoriu, tuo tarpu faneruotos durys yra lengvesnės ir neapsunkins nei konstrukcijos, nei sienos. Žinoma ši savybė teigiamai įtakoją ir durų kainą.

Faneruotės gamybai gali būti naudojami šie masyvai : ąžuolo, riešuto, klevo, vengė, raudonmedis, ir t.t.

Jeigu apdirbimas yra kokybiškas skirtumas tarp įprastų medinių ir faneruotų durų yra nepastebimas nei spalvos, nei rašto atžvilgiu.

faneruotos vidaus durys

Medžio lukštas suteikia patalpai savitą stilių ir prabangą, nes vizualiai faneruotos durys niekuo nesiskiria nuo durų pagamintų iš medienos masyvo.

Natūralumas. Tai natūrali medžiaga, todėl pažiūrėjus į jas nėra kažkokių natūraliam medžiui nebūdingų raštų, o pats medžio lukštas yra ekologiškai saugus.

Atsparumas dėvėjimuisi. Apsauginio apdirbimo dėka lukštas nenusitrina, neišblunka, jį sunku subraižyti arba nuskelti. Taip pat faneruotos durys nebijo saulės spindulių ir neišblunka su laiku.

Atsparumas drėgmei. Nepaisant to, kad mediena yra labai jautri drėgmei, apsauginis lakas apsaugo faneruotas duris nuo neigiamo drėgmės poveikio, jos nekeičia savo formos laikui bėgant.

Pasirinkimas. Galite pasirinkti iš daugybės medienos rūšių, raštų ir spalvos lukštų.

Kaina. Renkantis, masyvas ar faneruotos durys, laimi paskutinis variantas.

Lengvumas. Ekonomiškas medžiagų sunaudojimas gaminant faneruotas duris, ne tik įtakoja kainą, bet taip pat palengvina durų svorį.

 

Laminuotos vidaus durys

Dabar pažiūrėkime, kas yra laminuotos durys. Čia galima pastebėti kai kuriuos vizualinius panašumus su faneruotomis durimis, tačiau yra daug pagrindinių skirtumų. Pirmiausiai - laminatas yra dirbtinė medžiaga. Jis gaminamas iš įvairių medžiagų: popieriaus, melamino plėvelės, CPL tipo laminato, stiklo pluošto.

Jei faneruotos durys tai ekonomiška medinių durų versija, tai laminuotos durys tik medinių durų imitacija dirbtine plėvele. Tačiau laminuotų gaminių spalvų paletė yra daug platesnė ir tai gali būti ne tik medžio tekstūra. Viršutinę dangą sudaro apsauginė plėvelė, kuri apsaugo nuo drėgmės ir mechaninių pažeidimų.

Laminuotų durų privalumai: mažesnė kaina; platus spalvų pasirinkimas; patraukli išvaizda; atsparumas.

laminuotos vidaus durys

Apžvelkime kaip gaminamos šios durys. Faneruotos durys gaminamos iš MDF plokštės pagrindo ir medinio rėmo. Viršutinis padengimas imituojantis masyvą yra lukštas. O laminuojant duris naudojama plastiko plėvelė siekiant užtikrinti, kad ji yra tvirtai įsitvirtinusi ant paviršiaus, naudojami specialūs klijai. Oro burbuliukų pašalinimui gaminys yra talpinamas į aukštos temperatūros kamerą, kur klijavimas vyksta savaime veikiamas aukšto slėgio.

Siekiant apsaugoti dekoratyvinį paviršių durys padengiamos laku.

Kokias vidaus duris pasirinkti?

Kyla logiškas klausimas: laminuotos ar faneruotos durys? Šį klausimą reikėtų analizuoti iš visų pusių:

Kaina. Faneruotos durys yra brangesnės, bet aukštos kokybės laminuotos durys neretai kainuoja panašiai kaip ir faneruotos. Pigios durys nepasižymi kokybe ir ilgaamžiškumu.

Išvaizda. Lukštas geriau imituoja medieną, nes iš tikrųjų tai yra tiesioginis jo pakaitalas. O štai, laminatas atrodys nenatūraliai, kad ir kaip gamintojas stengsis tai paslėpti.

Kokybė. Svarbu išsiaiškinti kokio tipo laminatas naudojamas durų apdailai, taip pat kokio tipo mediena ir kaip ji apdirbama prieš kuriant naujus modelius iš lukšto. Nuo to tiesiogiai priklauso durų charakteristikos. Atkreipkite dėmesį į dangos padengimo kokybę.

Dizainas. Pagal konkretų interjerą reikia pasirinkti tinkamiausią durų spalvą ir formą. Klasikinių ir natūralių medžiagų mėgėjams palankesnis yra lukštas. Su laminatu galima eksperimentuoti

Prieš priimant galutinį sprendimą kokios vidaus durys geresnės, laminuotos ar faneruotos atidžiai apžvelkite visus „už“ ir „prieš“ vadovaudamiesi visais aukščiau patektais kriterijais. Be to durų gamintojų skaičius šiandien yra toks didelis, kad jūs galite rasti kokybišką produktą už prieinamą kainą, todėl pagrindinis veiksnys turintis įtakos sprendimui yra jūsų asmeninis skonis.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.