Vidaus ir lauko durų rankenos

Durys, kur tik jos nebūtų įstatytos – įėjimas į namus, butą ar kambarį, atlieka pagrindinę funkciją, uždaro ir atidaro įėjimą į patalpą. Jos sukonstruotos taip, kad vienos medžiagos iš metalo, stiklo, plastiko ar medžio neatlieka pagrindinės esmės. Kad durys galėtų atsidaryti ir užsidaryti, reikalingas vienas iš pagrindinių elementų – durų rankenos.
Durų rankenos kartu su užraktu, kurie yra taip pat montuojami į duris, taip pat yra pagrindinis užrakinimo elementas ir galima priskirti prie durų furnitūros. Durų rankenos atlieka pagrindinį vaidmenį. Nuo to kokios spalvos, formos ir kokybės yra durų rankenos, priklauso patogumas dėl durų eksplotacijos, o taip pat bendra išvaizda ir stilistika.

lauko durys


Kokių tipų būna durų rankenos?


Šiuo metu galima pasirinkti daug įvairių durų rankenų ar rankenėlių. Jų medžiaga ir gamyba gali skirtis:
1. Medžiaga iš kurios pagamintos:
- metaliniai;
- stikliniai;
- mediniai;
- rankenos iš tokios medžiagos kaip plastikas, poliamidas ir pan.
2. Paskirtis:
- išoriniai (įėjimo durys);
- vidiniai (kambario durys);
- specialios paskirties (šarvuotos durys);
- stiklinėms durims;
- stumdomoms durims;
- metalinėms durims.
3. Mechanizmo tipai:
- apatinė (paspaudimas į apačią dėl durų atidarymo)
- sukama (pasukimas atidaryti arba uždaryti duris)
- stacionari (pasukama į save, kad atidaryti duris)
4. Užrakto paskirtis:
- pasukamos rankenos, dėka kurių galima uždaryti arba užfiksuoti specialaus liežuvėlio dėka.
- uždarančios rankenos, kurios tik atidaro ir uždaro duris.
5. Montavimas:
- rankenos, kurios nesusijusios su užraktu
- rankenos, kurios susijusios su užraktu
Pačios populiariausias rankenos yra metalinės, jos yra gaminamos iš aliuminio, nerūdijančio plieno, bronzos, žalvario, nikelio ir gali būti pagamintos tiek vidaus, tiek lauko durims. Medinės rankenos, rankenos iš polimero, stiklo naudojamos mažiau, daugiausiai medinėms, plastikinėms ir stiklinėms durims.

Kaip išsirinkti ir nusipirkti tinkamas durų rankenas?

Rankenų pasirinkimas, kaip ir visoms kitoms durų furnitūroms, viskas priklauso nuo durų konstrukcijos, jos išsidėstymo ir materialo, iš kurios ji yra pagaminta. Kad nusipirkti durų rankenas ir neapsirikti, reikia žinoti tai:
• lauko durims reikia rinktis rankenas pagamintas iš plieno ar metalo, padengtos specialia apsaugine sudėtimi.
• kambario durims iš medžio reikia metalines rankenas sukamąsias ar spaudžiamąsias rankenas. Stiklinėms durims patartinos nerudyjančio plieno rankenos su plačiu metalu ant stiklo. 
• jeigu būsimos rankenėlės atliks tik dekoratyvinę funkciją, tai galima pirkti stacionarias rankenėles, įvairių formų, nepririštas su spyna.
• jeigu rankenos bus surištos su spyna, tai geriau rinktis atskirai nuo rankenos, kurios tvirtinasi atskirai iš abiejų pusių.

Renkantis vidaus durų rankenas, reikia rinktis pagal dizainą, spalvą, derinti galima pagal visą vidaus interjerą. Kad vidaus durys gerai žiūrėtusi ir harmoniškai įsilietų į bendrą vaizdą, būtina parinkti rankenas pagal bendrą stilių. Todėl, dizaineriai pataria atkreipti būtent į bendrą stiliaus koncepciją, o ne tik į besikartojančių tipų rankenas. Pavyzdžiui, jeigu dominuoja aiškios tiesios linijos, tai rankenos nebūtinai turi būti tiesios. Šituo atveju, geriau nusipirkti vidaus durų rankenas, kurios turi išlenktą formą su tiesiomis linijomis, be gremėzdiškų dekoratyvinių elementų. 
Didelę reikšmė pasirenkant durų rankenas, turi jų kaina. Žinoma, kad gera ir patikima ir tikrai kokybiška furnitūra, negali būti per daug pigi. Nes gaminant jas naudojamos inžinerijos ir dizainerių darbai ir techninė įranga. Jeigu rankenėles kainuoja mažiau nei 1/6 durų kainos, specialistai nepataria tokių pirkti. Durų salonai Klaipėdoje „Durų Planeta“ gali pasiūlyti įvairios furnitūros kiekvieno skoniui.

 

NAUJIENA - STIKLINĖS DURŲ RANKENOS

 vidaus durys rankena

Pristatome daugiau kaip 200 vnt. įvairiausių modelių stiklo rankenų dizainų, kurias galite pasirinkti, bei rasite tinkamiausią modelį papildantį jūsų namų dekorą. Kuriant stiklo rankenų modelius remiamasi dizainerių patarimais, kokybė vertinama aukščiausiais balais ir dizainerių nuspėjama, jog stiklo rankenos taps pomirtinėmis paveldo vertybėmis, kuriomis ateities kartos galės mėgautis.

 vidaus durys rankena

Visos stiklo rankenos gali būti naudojamos viduje ar išorėje, jokios lauko stiklo rankenoms nepakenks. Vienoms durims Jums reiktų dviejų durų rankenėlių (Iš vidaus ir išorės pusių) , bei vienodoms durims galite naudoti atitinkamus arba skirtingus dizainus. Jūs taip pat galite sutaupyti dėdami iš vienos pusės metalinę rankenėlę, o iš kitos išskirtinio dizaino stiklo rankeną.

vidaus durys rankena 

Dar viena naujovė tinkanti prie modernaus interjero – šviečiančios rankenos. Dabar galite įsigyti dekoratyvinės technikos linijų rankenas, įtraukdami švieselių žaismą. Įkūrėjai pasinaudodami naujausiomis technologijomis, kurdami rankenas naudoja pažangiausią spalvą keičiančią LED technologiją, durų rankenos gali pakeisti spalvų vaivorykštę paprastu bakstelėjimu. Jūsų namas LED rankenos suteiktų išskirtinumo, žaismingumo ir žinoma neliktų nepastebėtos.

 vidaus durys rankena

 

GAMYBA

Visos, kuriamos stiklo rankenos yra pagamintos iš kieto stiklo, sukurtos naudojant "Šviesos metodą" (dar vadinamą "Ugnies metodu "). Kuriant visus unikalius "Stiklo meno“ dizainus, kuriuos pristatome, naudojami šimtai skirtingų technikų, procesų ir menininkų paslapčių.

 vidaus durys rankena

Kai kūrinys sukuriamas, jis yra "Deginamas sluoksniais" ant degiklio, o po to atvėsinimui yra "mirkomas" kol lėtai pasiekiama kambario temperatūra. Šis atvėsinimo procesas atlaisvina stiklo įtampą ir įgauna atsparumą nuo smūgių. Tuomet kiekvieną stiklo dizainą ir "šaltam darbui" naudojami deimantiniai įrankiai graviravimui.

Visi apdailos darbai pradedami ant nerūdijančio plieno strypo, kad būtų užtikrinta, jog gaminiuose niekada nėra korozijos iš netauriųjų metalų. Kai dangtis ir stiklas yra chemiškai valomi montavimui, naudojama dviejų dalių epoksidą, specialiai sukurtą metalui, kad sukibtų stiklas ir sujungtų atskiras dalis.

 vidaus durys rankena

Šiam epoksidui reikia 24 valandų geram rezultatui, todėl labai stiprus ryšys užtikrinamas ilgam naudojimui. Kiekvienas stiklo dizainas meniškai orientuojamas ant koto, kad jis būtų geriausiai matomas. Ilgas kūrybos darbas duoda labai gerus rezultatus.

Stiklinės rankenos yra nuo 1 ¾ "- 2" skersmens. Sukurta daug dizainų, pradedant nuo spiralinės vaivorykštės iki gilios raižytos aiškios stiklo rankenos, bei galima užsakyti vienetinį dizainą.