Kokios metalinės durys gali apsaugoti namus?

metalines lauko durys

 

Metalinės lauko durys, atrodo, pačios saugiausios, tvirčiausios ir stabiliausios. Tai vienas iš pigiausių ir paprasčiausių variantų, kai buto šeimininkas nori jaustis saugiai. Pastaruoju metu metalinės durys dažomos arba apklijuojamos lipnia plėvele, kuri išmarginta įvairiais tonais ir raštais. Metalinės durys gali būti vizualiai patrauklios ir pritaikomos bet kuriam interjerui. Metalinės durys gaminamos iš kampinių metalo karkasų, jie aptraukiami plieno plokšte, kurią papildo pritvirtintos metalinės grotelės viduje. Metalo plokštė prie durų pritvirtinama vienu iš dviejų būdų – privirinant arba aplenkiant.

Virinant naudojama storesnė plokštė, kuri padidina durų saugumą. Aplenkimui naudojama plonesnė plokštė. Vizualiai gražiau atrodo aplenktos durys, nes jose nesimato virinimo siūlių. Tačiau reikia žinoti, kad ir virinimą galima užglaistyti, nudažyti - po tokios apdailos siūlės lieka beveik nematomos. Vienoms durims paprastai naudojama nuo 4 iki 16 briaunų, kurios pagamintos iš 2 mm storio metalinių plokščių. Garso ir šilumos izoliaciją užtikrina putų polesterolio arba mineralinės vatos sluoksnis ir suvėrimo vietose pritvirtinta guminė stangrinimo juosta. Pagal priešgaisrinių standartų reikalavimus - jos numatytos 30, 60 ir 90 minučių apsaugai. Tačiau reikia atsiminti ir tai, kad jos, apsaugodamos patalpas nuo gaisro, gali būti ir neįveikiamas barjeras, jeigu gaisras kyla patalpose, kuriose įrengtos būtent tokios durys.

Kaip pasirinkti importuotas metalinės durys

Ekonomiškiausia klasė metalinių durų, kaip taisyklė, yra gaminamos Kinijoje, ji turi ryškų skirtumą lyginant su mūsų gamyba. Tokios importuotos durys gaminamos iš metalo, kurio storis yra vos 0,9mm.- 1,4mm.

Pigios metalinės durys iš Kinijos: ar yra kokių nors privalumų? Dažnai pardavėjai akcentuoja vidines kilpas, dėl to, jeigu susidaro situacija, jeigu vagys nusprendžia nupjauti tas kilpas ir atspausti durų masę. Bet praktikoje toks triukšmingas patekimas į patalpą mažai tikėtinas, nes žymiai saugiau yra išlaužti pačias spynas, todėl tos paslėptos kilpos, greičiau tarnauja kaip dekoracija.

Taip pat reikia turėti omeny tą faktą, kad dauguma standartinių lauko durų turi prieš įsilaužiminį elementą, metaliniai strypai iš vidinių kilpų pusės. Todėl po kilpų nupjovimo, blokiratoriai neleis atidaryti durų.

Kaip pasirinkti mūsų gamybos duris

Daugeliu atvejų, standartinis lapo storis, kuris numato jos patikimumą prilygsta 1,5-2 mm; yra daugiau tankesnės durys su 3-4 milimetrinių lapų, bet jos yra labai sunkios paprastam žmogui, jei jis nesiruošia gintis nuo automatinių ginklų kulkų. Kai kurie modeliai gaminami iš pakietinto plieno, nes patikimumas pasiekiamas su plonu storio metalu. Bet jų kaina yra labai didelė. Durų patikimumui turi įtakos medžiagos kietumo parodymai iš kurių jie daromi, tai gali būti metaliniai kampainiai ir vamzdeliai, kai kada medinės sijos. Bet, suprantama kad paskutinis variantas nepageidaujamas.

Metalinės durys: šiluma ir garso izoliacija

Vienas iš rodiklių, kad buto durys yra tinkamai įrengtos yra skersvėjų nebuvimas. Dvigubas kontūrų sutankinimas per perimetrą, garantuoja papildomą šilumos izoliaciją. Garso izoliacija garantuoja vidinis papildomas užpildas – tai gali būti putų polisterolas arba kitos medžiagos. Bet jeigu durys pagamintos iš vieno metalinio lapo, o iš vidaus apmušta tik dirbtina oda, garso izoliacija bus prasta. Gana efektyviai su triukšmu susitvarko durų storis ir išorinės dekoratyvinės panelės.

Metalinių durų apdaila

Ne taip senai išorinė durų apdaila buvo dirbtinė oda arba pačios durys buvo dažomos. Šiai dienai yra keletas tipų durų apdailos.

Dirbtinė oda nėra tokia populiari, tačiau išlieka viena iš labiausiai paplitusių rūšių apdailos, ypač iš vidaus. Iš išorės prieš smūginė apdaila, pigesni durų modeliai dažomi emale su prieš smūginiu efektu. Paviršius gaunasi nelygus o grublėtas. Bet jo trūkumai yra lengvai braižomas, bet ir perdažyti galima lengvai su paprastu voleliu. Iš išorės prieš smūginė emalė iš vidaus transferinė speciali danga. Dar originaliau žiūrisi dažymas milteliniu būdu, bet pažeidus pačiam sutvarkyti nepavyks. Dėl tokios išorinės apdailos, nereikia papildomų darbų. Iš vidaus žymia gražiau žiūrisi panelinė danga pagaminta su PVC plėvele negu dirbtina oda. Spalvų gama ir piešinio forma gali būti įvairi, todėl galima parinkti tokią panelę, kuri duris tinkančias jūsų interjero detalėmis. Panelės gali būti įvairios ir nuo jų storio ir įdedamu medžiagų nuo kurių priklauso kaina. Galima įsigyti metalines duris padengtas MDF plokšte, DSP plokšte arba natūralaus medžio. Individualus užsakymas, gali būti pagražintas apkaustų detalėmis.

Stiprios metalinės lauko durys labai gerai apsaugos jūsų namą arba butą. Ir tai suprantama, kad metalas yra sunkiai pažeidžiamas. Be to metalinės durys, ne tik apsaugo jūsų būstą, bet ir atrodo labai išvaizdingai. Pavyzdžiui, jeigu jums nepatinka vien durys iš metalo, tuo atveju metalines duris galima pasirinkti su medine apdaila. Kad surasti geriausią sprendimą, nepamirškite svarbiausia – durų konstrukcija. Į ką reikia atkreipti dėmesį. Pačios kokybiškiausios praktikoje metalinės durys yra su pilnai suspaustu profiliu. Dėl konstrukcijos sustiprinimo yra naudojami „sustiprinti kraštai“. Optimaliausia jų dauguma - 6/2 vertikaliai ir 4 horizontaliai. Metalinio lapo storis turi būti 1,5-2mm storio, čia yra pagrindiniai standartai, kurie yra patikrinti praktikoje. Pagal analogiškus parametrus yra gaminamos ir kitokios durys, kur taip pat tarnauja labai ilgai.

Kodėl nepadaryti duris storesnes? Atrodytų, kad jos galėtų būti žymiai patvaresnės. Iš tikrujų, čia teisingas atsakymas, bet kartu su jomis padidėja ir konstrukcijos svoris, kuris yra nelabai reikalingas įėjimo durims , kurios yra montuojamos name ar bute. Yra gi daugybė variantų, pavyzdžiui kaip vagims papulti į namą. Metalo pastorėjimas, reikalingas ten kur jūs planuojate montuoti spyną į duris. Čia metalo storis dažniausiai būna 4mm.

Metalinių durų išvežimas

Daugiausiai įėjimo durys tarnauja mažiausiai šeimininkams negu norėtų jas eksploatuoti. Būtent dėl to, reikia įsigyti kuo naujausią, praktiškiausią modelį. Iš karto kyla klausimas senų durų demontavimo, tų durų išvežimo ir t.t. Savarankiškas durų demontavimas yra žymiai sunkesnis negu kreiptis pas meistrus, bet įmanomas. Iš pradžių reikia panaikinti nešamą durų konstrukciją, po to atsargiai išimti senas staktas. Senas duris yra labai sunku išimti ir išnešti, jas reikia perpjauti per puse. Todėl mes jums siūlome vis tiek pasisamdyti specialistus, kurie už jus tai visą padarys.

Kokia spalvą parinkti durims

Duosim jums keletą patarimų pagal Feng Šui. Jeigu namo įėjimo durys randasi pietų rytinėje pusėje geriausia parinkti raudoną spalvą. Kad santykiai namuose būtų harmoningi geriausiai tiktų ruda spalva. Jeigu lauko durys „žiūri“ į vakarus arba šiaurės vakarus, rekomenduojame parinkti aukso ir sidabro atspalvius. Šiaurės vakarams ir pietų rytams geriausiai tiktų ruda ir geltona spalva, kaip pagrindiniai, bei oranžinė ir raudona. Durys kurios „žiūri“ į pietvakarius ir vakarus tinka juoda, balta ir mėlyna. „Pietinėms durims“ tinka raudona ir žalia. Bet šiaip dėl spalvų pasirinkimo kiekvienas pasirenka taip kaip jam gražu, priderinti prie eksterjero dizaino.

Kiek kainuoja metalinės durys

Pigiausios metalinės durys, skarda plona kainos svyruoja nuo 119eurų, jei metalas storesnis kainos yra nuo 150eur. iki 190eur. Bet jeigu jums reikalingos metalines su bakalito plokšte, tai kainos svyruoja nuo 500eur. Kas tai bakalito plokštė – tai kitaip dar vadinama jūrinė plokštė, ji yra naudojama jachtų dugnuose ir yra atspariausios mūsų sąlygose, todėl durų kaina šokteli dvigubai.

Patikimos durys saugo nuo triukšmo, šalčio ir įsilaužimo, bet jūsų visos apsaugos nueis veltui, jeigu jūsų name yra seni langai.

Ar verta įsigyti metalines duris pagal individualų užsakymą

1. Jeigu leidžia pajamos, tai taip. Individualus durų užsakymas yra pliusas, todėl kad galima pagaminti pagal jūsų individualius durų angos matmenis.

2. Save gerbiančios kompanijos duoda garantiją išorės dangai, vidaus durų elementams ir spynų darbui ne mažiau kaip metams.

Durų salonuose "Durų Planeta" Klaipėdoje patarsime, kokios durys jums geriausiai tiks, padėsime išsirinkti spalvas, durų stilių. Pasiūlysime kokybiškai sumontuoti duris.

 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.