Baltos vidaus durys

baltos durys interjeras

Ar pamenate laikus, kai beveik visos vidaus durys buvo baltos? Kur jūs pasuksite – visur buvo tas pats: namuose, mokyklose, vaikų darželiuose, ligoninėse, biuruose. Vienodumo priežastis buvo vien dėl to, kad nebuvo išvystytos technologijos. Kai rinka galiausiai pasiūlė pirkėjui visų spalvų duris, baltų durų pavyzdžiai liko pamiršti. Praėjus tam tikram laikui, žmonėms atsibodo įvairiomis spalvomis dažytos durys, vartotojas dar kartą atidžiai pažvelgė į baltas duris. Beje, JAV ir Skandinavų šalyse baltos vidaus durys yra populiariausios ir iki pat šių dienų. Šiuolaikinių technologijų kokybiškai pagamintos baltos durys - dauguma žmonių suteikia joms pirmenybę. Taigi, esama kažko ypatingo baltose duryse.

Baltų durų pliusai

 baltos durys su stiklu interjeras

1. Lengvumas. Baltos vidaus durys atrodo labai lengvai ir net švelniai. Jos neperkrauna erdvės, neperspaudžia jos. Štai kodėl baltos durys yra labai tinkamos koridoriuose, vedančiuose į kelius kambarius. Tamsios durys koridorius padaro niūriais, tamsiais ir dar labiau "suspaustais". Baltos durys leidžia to išvengti. Teisingai ir mažų praeinamiesiems kambariams ir mažoms erdvėms - baltos durys, čia atrodys naudingiau, jaukiau ir lengviau.
2. Švarumo jausmas. Balta spalva suteikia nuostabų švaros pojūtį, todėl ji puikiai tinka vonios kambario durims. Be to, baltos vonios durys vizualiai praplečia mažus vonios kambarius ir suteikia jiems šviesumo.
3. Universalumas. Vidaus durys baltos spalvos yra neutralios ir universalios. Baltų durų nereikia derinti su grindų spalva arba baldais. Pasirinkus ne baltos o kitos spalvos duris iškyla labai daug problemų, reikia derinti prie viso busimo ar esamo namų stiliaus. Su baltomis durimis tokių problemų neiškils kuriant jūsų namų interjerą. Kiekvienuose skirtinguose buto ar namo kambariuose, galite naudoti ne vienodus laminatus ar parketus ir todėl nereikia jaudintis dėl spalvų suderinimo.
4. Susiliejimo poveikis. Jei kambario sienos yra baltos, ar šviesiai pilkos durys susilieja su jomis. Dėl to, kambarys atrodo šiek tiek didesnės apimties, nei yra iš tikrųjų. Baltos kambario durys pasitarnauja vizualiniu sienos atskyrimu, durų praėjimu, todėl ji atrodo ilgesnė. Baltos vidaus durys beveik visur tinka, taip pat dėl to, kad dauguma gyvenamų patalpų įstatyti langai yra su baltais rėmais.

Baltų vidaus durų trūkumai

 baltos durys interjeras

Yra vienas trūkumas, ir tai yra žinoma visiems: baltos durys labai lengvai nusitepa. Ypač sparčiai užsiteršia plotas aplink durų rankenas. Baltas duris būtina valyti šiek tiek dažniau nei tamsias. Kartais neužtenka tiesiog nuvalykite paviršių, pravartu naudoti ploviklius. Kita vertus, ant baltų durų nesimato dulkės kaip ant tamsių. Todėl pasakyti, kad baltų durų priežiūra užtruks ilgiau laiko yra neteisinga. Jei namų ūkiuose yra dažnai plaunamos rankos, baltų durų švara nebus rimta problema.

Yra žmonių, kurie galvoja, kad baltos durys suteikia prastą išvaizdą, kad jos neatrodo kaip, pavyzdžiui tamsios spalvos durys. Dažnai baltos durys ne atkreipia dėmesį į save, nors kartais tai yra būtent tai, ko jums reikia. Bet šių dienų baltos spalvos durys gali atrodyti ir prabangiai, dėka paspartėjusios naujos technologijos.

Dažniausiai užduodami klausimai

1. "Baltos durys - tamsios grindys" derinys, kelia klausimą, ypač pradedantiesiems: Ar galima taip derinti?
Tiesą sakant, šis derinys yra labai dažnas. Jis yra pripažįstamas kaip labai efektyvus, baltos durys ir kuo tamsesnės grindys - tuo prabangesnis rezultatas.
2. Ar visos vidaus ir lauko durys turi būti tos pačios spalvos?
Jei pasirinkote baltas vidaus duris, nebūtina pirkti baltas priekines duris. Pagrindinės buto durys gali būti tamsios. Dviejų tipų durys bute - yra gana priimtina.
3. Kokios spalvos durys labiau tinka prie grietinėlės ar šviesios smėlio spalvos sienų?
Tokiam interjerui labiau tiks kreminės spalvos durys, taip pat tinka ir baltos spalvos. Šios spalvos yra neutralios ir universalios, kartu skirtinguose aukštuose ir neprieštarautų su baldais šiltomis spalvomis.
4. Jeigu grindys tamsios, durys šviesios, kokios spalvos dėti grindjuostes?
Baltas duris galima papildyti su baltomis grindjuostėmis, net jei grindys yra tamsios. Tai klasikinė schema, labai dažnai sutinkama pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Baltos grindjuostės puikiai tinka bet kokios medienos spalvos grindų ir kiliminės dangos skirtingų spalvų. Balta linija juosia kambarį ar koridorių ir tuo pačiu papildo baltas kambario duris. Šis "baltas diržas" jungia skirtingus elementus interjere, suteikdamas jai vientisumo. Galima ir atvirkštinė schema, o tai reiškia, kad durys yra derinamos su tamsesne apdaila ir grindjuoste. Šis pasirinkimas yra gana drąsus, tačiau gana priimtinas, nors ir nėra labai dažnas.

Atsinaujinusi „Durų planeta“ Klaipėdoje, adresu Dubysos g.19, gali jums pasiūlyti įvairių baltų durų ir net su kitos spalvos intarpais ar apvadais. Kviečiame apsilankyti.

baltos vonios durys interjere

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.