Kaip išimti senas duris

Kai ateina laikas kapitaliniam remontui bute ar namuose, išimti senas duris yra vienas iš privalomų procedūrų, reikiamų artėjančiam remontui paruošti. Priežastys dėl kurių reikia išimti senas duris vardijamos sekančiai:

  • Savininkas nori įstatyti naujas duris tinkančias prie jo naujojo interjero;
  • Savininkas nori perstumti praėjimą į kitą vietą, ardomos senos durys, ir tos pačios durys montuojamos naujoje, paslinktoje vietoje;

Išmontavimo technologija priklauso nuo to, kur bus panaudotos senosios durys, ar bus metamos laukan, ar montuojamos kitoje vietoje ir taip pratęsiamas senųjų durų gyvenimas. Jei durys bus keičiamos naujomis, bet senąsias reikia išsaugoti (panaudoti jas kažkur kitur) tada reikia visus darbus atlikti labai kruopščiai ir atsargiai, kad nepažeisti durų varčios, staktos, apvadų, taipogi ir sienų bei grindų, jei jos nebus keičiamos. O jei senosios durys bus metamos laukan, tai tiesiog be gailesčio jas galima laužyti, pjaustyti, tokį darbą atlikti bet kas sugebėtų, tiesiog pasaugoti reiktų sienas ir grindis, jei jos nebus keičiamos, tai galite atlikti ir patys.

durys isemimas  durys isemimas

 

Išėmimas senų durų, keičiant naujomis

Meistro tikslas – tiesiog padaryti angą tuščią, durų montavimui, tai padaryti galite ir patys. Reikia nuimti durų varčią nuo vyrių, atlaisvinti staktą. Nuimant durų varčią nuo vyrių, gali tekti ją tiesiog iškelti, arba atsukti kelis medvarščius su atsuktuvu, arba su elektriniu suktuku (jei tokį turite).  Po to reikia nuimti apvadus. Tai padaryti galima užkišus už jų kraštų smailų tvirtą daiktą, atsuktuvą, laužtuvą, ar kaltuką, ir taip atskirti apvadus nuo staktos. Po to reikia pašalinti tvirtinimo elementus, pašalinti tvirtinimo putas su kokiu peiliu ar pjūkleliu skirtu medžiui, o varžtus tiesiog atsukti su suktuku, o jei to neina padaryti, tada reikia varžtus nupjauti plonu metalo pjūkleliu, kad jį eitų įkišti tarp staktos ir sienos. Jei durys bus sumontuotos tik putomis, tai pavyks nuimti staktą labai paprastai.

Demontavimo darbai bus atlikti, kai bus pašalintos putos visu perimetru, naudojant pjūkliuką. Tiesiog iš jums patinkančios pusės reiks prakirsti putas, ir į tą angą įkišus pjūklelį, išpjauti visas putas.

Kad būtų lengviau išimti senąją staktą, reikia putas gerai iškrapštyti, ir staktą padalinti (su pjūklu) į kelias dalis. Taip išimti bus paprasčiausia ir lengviausia, nes senosios staktos išimant saugoti nereikia.

Senų durų išėmimas, jas permontuojant į kitą vietą (išsaugant)

Šis išmontavimo darbas bus daug sunkesnis, ir atsakingesnis, nes visas durų dalis reiks saugoti „antram gyvenimui“. Nuimant apvadus nuo staktų, ir norint juos išsaugoti, naudoti reikės kruopščiai pagaląstą kaltą ir reples.  Įkiškite kalto aštriąją dalį, tarp apvado ir staktos, toje vietoje kur apvadai prikalti vinutėmis. Atsargiai išstumkite vinutę į paviršių, taip galėsite replių pagalba vinutę ištraukti. Tai padarykite su visomis vinimis. Kai visos vinys bus nuimtos, nusiims gražiai ir apvadai.

Staktai išimti prireiks pjūkliuko tvirtinimo varžtams nupjauti, bei peiliuko ar medžio pjūkliuko putoms iškrapštyti. Išėmus staktą reiks ją kruopščiai nuvalyti nuo senų putų, kad galėtų ją vėl montuoti naujoje vietoje. Tam naudoti paprastą peiliuką, kad nuvalyti geriau putas, galima naudoti specialų skystį putoms suminkštinti, jų galima nusipirkti bet kurioje didesnėje statybinių prekių parduotuvėje.

Taip išmontuodami senas duris, jūs jų nesugadinsite, ir pasidarę remontus, galėsite jas vėl sumontuoti į vietą, arba pernešti į kitą angą tinkančią išoriniam staktos matmeniui, kad būtų šiek tiek vietos pareguliavimui, bent po vieną centimetrą iš visų pusių.

 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.