Faneruotos durys

faneruotos vidaus durys interjeras

Jeigu jums patinka natūralumas, medžio elementai, norite kad jūsų kambario durys tiktų prie bendro interjero, ar ieškote išskirtinių buto durų, jums patiks durų salono „Durų Planeta“ asortimente esančios faneruotos durys. Padengtos elegantiško natūralaus medžio lukštu, natūralaus rašto linijomis, natūralia spalvų gama žvilgsnį traukiančios faneruotos vidaus durys užima aukštą lygį šių laikų interjere.

Kalbant apie medžio masyvo duris reikėtų paminėti, kad dauguma mūsų šalies gamintojų gali pasiūlyti tik kelių rūšių medines duris, dažniausiai uosines, truputį pigesnes pušines ar pačias brangiausias – ąžuolines duris. Tuo tarpu natūraliu lukštu dengtų faneruotų durų gamintojai Klaipėdoje siūlo gerokai didesnį pasirinkimą. Galima rinktis iš nepriekaištingos kokybės bambukų, riešutmedžių, šviesintos ar tamsintos ąžuolų, konginių gyslamedžių (angl. zebron), miletijų (angl. wenge), raudonmedžių, uosių, klevų, beržų, vyšnių, juodalksnių, bukų ar kitos medienos, įvairių modelių, raštų ir įstiklinimo variantų.

Norint išgauti reikiamą atspalvį, suderinti durų spalvą su kitomis interjero detalėmis, medienos lukštą galima papildomai apdoroti beicu. Tokių beicuotų durų spalvinė gama itin didelė, todėl architektai, interjero dizaineriai ir užsakovai visuomet gali pasirinkti tinkamiausias vidaus duris pagal kiekvieno individualius poreikius ir reikalavimus. Specialistų teigimu, Lietuvoje šiuo metu populiariausias tamsios spalvos miletijų medienos lukštas, o kalbant apie medienos paviršius, pastebėtina, kad šiandien itin populiaru interjeruose taikyti linijinio lukšto fanerą. Dėl skirtingų gamybos būdų medienos lukštas gali perteikti natūralią medienos struktūrą arba tik spalvą. Jau ilgą laiką nekintanti kita tendencija yra visais laikais populiarus stiklas. Kuo daugiau duryse stiklo detalių, tuo jos atrodo lengvesnės, estetiškesnės. Dominuoja baltas matinis arba skaidrus stiklas, tačiau užsakovas gali pasirinkti bet kokios spalvos stiklą. Durims stiklinti gali būti naudojami ir vitražiniai stiklai.

Koks yra faneruotų durų padengimas? Natūralaus medžio lukšto, kuris yra labai plona plokštelė pagaminta iš natūralaus medžio. Galime plonumą palyginti su popieriaus plonumu, t.y. mažiau nei 1 mm storio. Gamybos metu faneruotų vidaus durų paviršius dengiamas natūralios medienos lukštu (lakštas prie pagrindo klijuojamas karštu presu), o vėliau, užbaigimui vidinės durys lakuojamos trimis sluoksniais lako. Gaminant tokiu principu faneruotos durys įgauna blizgumą, skaidrumą ir patvarumą braižymuisi. Durų staktos ir durų varčios briaunos gaminamos iš kietmedžių masyvo – tai padidina durų briaunų atsparumą mechaniniams pažeidimams. Faneruotų durų slenksčiai taip pat gaminami iš kietmedžių (ąžuolų, uosių) medienos. Durų užpildui naudojamos kiaurymėtosios (perforuotosios) medienos drožlių plokštės. Šios specialiai faneruotoms durims gaminamos plokštės sumažina vidinių durų svorį ir išsiskiria geresnėmis garso izoliacijos ypatybėmis. Šiose duryse horizontaliai išdėstytos kiaurymės sugeria garsą. Užpildui gali būti naudojamos ir pilnavidurės drožlių plokštės (durims iš laiptinės į butą), ir specialūs užpildai, skirti akustinėms durims ir priešgaisrinėms durims.

Dauguma žmonių suvokia medžio masyvo baldus kaip aukštesnės kokybės produktą, nei produktą iš faneruotos plokštes. Tačiau, kai kurie iš brangių ir aukštos kokybės baldų, gali būti pagaminti iš MDF plokštės su natūralaus medžio lukšto padengimu. Todėl negalime teigti, kad faneruotos durys yra prastesnes nei medžio masyvo durys. Nors medinės durys pranašesnės už faneruotas ilgaamžiškumu, bet faneruotos durys pranašesnės savo kaina.

Geriau medinės ar faneruotos vidaus durys? Mediena yra natūralus produktas ir turi neigiamų savybių būdingų medžiui. Medžio masyvas visada neatsparus temperatūros svyravimui t.y. traukiasi ir plečiasi nuo 5 laipsnių temperatūros svyravimo. Todėl faneruotos durys yra pranašesnės jog turi natūralumo dizainą, o būdingų neigiamų savybių medžiui turi daug mažiau. Faneros įdėklai ant kieto medžio rėmo sumažina šį poveikį kaip mediena turi galimybių plėstis ir trauktis.

Faneruotų vidaus durų varčių ir staktų briaunos gali būti pagamintos iš tos pačios medienos, kaip ir pagrindinė faneruotė. Briaunos iš kietmedžio sumažina kampų nudilimą, apsaugo juos nuo mechaninių pažeidimų. Stiklintoms durims naudojami įvairiausių raštų stiklai arba vitražai. Faneruotos durys - tai galimybė pagaminti duris su pačio egzotiškiausio medžio lukštu, o panaudojant dažiklius galima durims suteikti bet kokį atspalvį. Faneruotos durys lakuojamos norimo blizgumo lakais (matiniai, pusiau matiniai, blizgantys), dengiamos natūraliomis alyvomis arba įvairiais balikliais. Šių durų labai įvairus dizainas, todėl parinkus norimą medžio lukštą, galima pritaikyti praktiškai prie bet kokio interjero. Šiuo metu madingiausios klasikinių formų, šviesių medienos atspalvių durys (bukas, klevas, beržas, šviesus uosis).

Faneruotos durys taip pat puikiai tinka įėjimui į butą iš laiptinės. Tai durys su užlaida, kurioms naudojamas užpildas iš ištisinių medienos tašų, suklijuotų tarpusavyje. Paviršius padengtas 10mm storio faneros lakštu ir padengiamos bet kokios rūšies medienos lukštu. Tokių durų storis 45mm. Staktą, per visą jos ilgį, dengia metalinis kampuotis, į kurį įsileidžia spynų liežuvėliai. Statomos skirtingų sistemų dvi spynos, vyriai nuo durų iškėlimo apsaugoti vyrių apsaugomis, o papildomai garso izoliacijai naudojama įfrezuojama guminė tarpinė. Kad visai išvengti iš laiptinės sklindančio triukšmo statomos dvigubos tokio tipo durys. Šias duris renkasi žmonės, kurie nori lengvų (lyginant su šarvuotomis durimis) šiltų, gerai garsą izoliuojančių durų.

 faneruotos vidaus durys interjeras

Kaip išsirinkti kambario duris

Nors durų pasirinkimas šiai dienai ganėtinai didelis, išsirinkti tinkamas nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ieškant durų, galime rinktis jos gamybos medžiagas: stiklą, medį, plastmasę, metalą. Visų pirma atminkite, kad durys yra neatsiejama bet kokio interjero dalis. Gražios vidaus durys puošia namus. Kokybiškos, gražios, tinkamai parinktos durys gali neatpažįstamai pakeisti jūsų namus.

Kai norima papuošti namus ar suteikti jiems prabangos, dažniausiai renkamės medines duris, pagamintas iš pušies, beržo, ąžuolo ir kito medžio masyvo. Kiekviena faneruotų durų plokštė padengiama specialiu apsauginiu laku, ilgą laiką išsaugančiu natūralią medienos spalvą. Greta standartinių, įprastų variantų, rinkoje galima rasti ir kiek radikalių, modernių sprendimų, tačiau reikia visada įvertinti tai, ar pasirinktos durys derės prie bendro būsto interjero. Jeigu jūsų namus puošia senoviniai baldai, hi tech stiliaus durys tikrai ne jums. Tokiu atveju galvokite apie medienos raštų duris. Juolab, kad jos – ekologiškos, patvarios, ilgaamžės, puikiai sulaiko tiek garsą, tiek ir šilumą.

Prieš perkant duris taip pat reikia apsispręsti ar jums reikia tik pačių durų, ar viso komplekso: staktų, slenksčių ir t.t. Retai kada būna, kad naujos durys tiktų į senųjų vietą, tad pradėjus bute remontą, tokias detales būtina įvertinti.

Durys yra savotiška namų vizitinė kortelė, tad renkantis jas reikia lakytis dar kelių taisyklių. Aišku, kad durys turi būti kokybiškos ir, kaip minėjome, tiek spalva, tiek struktūra derėti prie bendro namų interjero. Renkantis duris pagal medžiagą, tai gali būti ir grynai medinės, ir faneruotos, ir laminuotos durys. Šiuo atveju, greičiausia, pasirinkimą lems kaina ir jūsų finansinės galimybės.

Laminuotos durys ypač tvirtos ir kokybiškos, gali būti pačių įvairiausių spalvų ir tekstūrų. Tokios durys yra atsparios vandeniui, mechaniniams poveikiams ir deformacijai. Jos nesibraižo, nebrinksta ir puikiai tinka tada, kai remontui skiriama nedidelė pinigų suma.

Faneruotos durys gaminamos iš natūralių komponentų. Kalbant apie kokybę, jos niekuo nenusileidžia medinėms durims, pagamintoms iš masyvo. Jos tokios pat ilgaamžės, tvirtos ir neskeldėja. Faneruotos durys paviršiaus struktūra gali būti labai įvairi. Kadangi fanera yra kokybiška ir elastinga medžiaga, faneruotas duris galima dažyti arba puošti ornamentais. Tokios durys gali būti tiek aklinos, tiek įstiklintos. Pasirinkus stiklines duris, atsiveria naujos durų, o kartu ir namų, puošybos galimybės. Ekologiškai švariausiomis visgi laikomos durys iš masyvo. Jos naudojamos tuose namuose, kur žmonės kenčia nuo dirbtinių medžiagų sukeliamų alergijų. Durys iš masyvo taip pat atsparios vandeniui ir atmosferos poveikiui, tad jas galima montuoti tiek pastato viduje, tiek išorėje. Visgi reiktų atminti, kad šios durys ne tik brangiausios iš visų minėtų, bet ir sunkiausios, tad jų montavimas bus sudėtingiausias.

Dizaino ir spalvos pasirinkimas

Šiais laikais nemažai žmonių bando derinti bei apjungti kelias medžiagas į vieną. Išsirinkus tinkamą medžiagą, iš kurios bus gaminamos durys, reikia neužmiršti ir smulkių detalių, tokių kaip rankenos, vitražai, vyriai. Nors rankenos nėra labai didelė durų detalė, bet ji itin svarbi tiek funkciškai, tiek vizualiai. Renkantis rankenas svarbi jos spalva ir forma, kurios turėtų derėti prie durų parinktos spalvos, modelio ir būtų patogi bei maloni kasdieniam sąlyčiui su ranka. Vyriai durims turėtų būti parenkami pagal rankenos spalvą. Aišku, vieni žmonės kaip tik renkasi visiškai skirtingą nuo durų rankenos ir vyrių spalvą, taip norėdami jas užakcentuoti.

Idealiausiu atveju visos durys namuose pagamintos iš tos pačios medžiagos ir atitinka bendrą būsto interjerą. Rinkdamiesi duris įvertinkite ne tik patalpų lubas ir grindis, bet ir tapetų bei baldų spalvas. Faneruotos durys turi tarsi susilieti su sienomis, tad verta pirkti duris, kurių spalva vienu tonu skirsis nuo sienų spalvos. Jeigu norite, kad namuose būtų šviesiau, vertėtų pagalvoti apie duris su stikliniais intarpais. Tai taip pat puikus pasirinkimas mažiems būstams, nes vizualiai juos padidina.

Durų montavimas

Duris reiktų montuoti paskutiniame remonto etape, nes patalpos turi išsivėdinti, iš jų turi išgaruoti drėgmė. Tik gerai išvėdintose patalpose durys jums tarnaus tiek, kiek priklauso, arba net ilgiau. Jeigu planuojate pirkti duris pagal individualų užsakymą, pasirūpinkite tuo iš anksto, nes užsakytų durų, skirtingai nuo siūlomų parduotuvėse, gali tekti laukti apie mėnesį.

Faneruotų durų furnitūra

Furnitūra yra vienas svarbiausių dekoro elementų. Ji privalo būti suderinta su jūsų pasirinktų durų stiliumi. Renkantis furnitūrą būtina laikytis vienos taisyklės – furnitūra turi būti vienoda visuose namuose. Tai yra, visame būste ji turi būti to paties stiliaus ir tų pačių spalvų. Priešingu atveju net ir naujos, puošnios durys gali nedžiuginti.

Žmonės rinkdamiesi vidines duris, didžiausią dėmesį kreipia į durų dizainą, kuris turi atitikti žmogaus charakterį, jo aplinką, teiktų estetinį malonumą. Vidaus durys yra vienas pagrindinių buto akcentų, kurį pakeisti nėra taip paprasta, kaip tai galima padaryti su įgrisusiu foteliu arba spinta. Juk durys tai gaminys, kuris yra susietas su buto arba namo konstrukcija ir norint jas pakeisti, kai kada tenka daryti viso buto arba kambario remontą.

Leiskite atsiskleisti jūsų vaizduotei, faneruotos durys leis jums tai padaryti. Susikurkite savo individualias duris, tokias, kokių niekas neturi, rinktis galite iš daugybės natūralaus medžio lukštų, galima klijuoti kelias spalvas ant vienu durų, taip išgauti įvairius raštus bei formas.

Gaminamos faneruotos durys gali būti:

Antšlaginės - durys dvigubai prisispaudžia prie staktos;

Durys su paslėptais vyriais (neantšlaginės);

Faneruotos durys su stiklu;

Atrodyti kaip natūralaus medžio arba modernaus rašto;

Durų salonuose "Durų Planeta" Klaipėdoje patarsime, kokios durys jums geriausiai tiks, padėsime išsirinkti spalvas, durų stilių. Pasiūlysime sumontuoti duris, mūsų kvalifikuoti meistrai kokybiškai įstatys duris, bei suteiksime garantijas.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.