Priešgaisrinės durys

Priešgaisrinės durys yra pasyvios priešgaisrinės apsaugos sistemos elementas, kuris apsaugo nuo ugnies plitimo gyvenamųjų pastatų viduje ir viešųjų pastatų, pramonės objektų, biurų, verslo centrų, įrenginių, siekiant išvengti dūmų. Šios durys yra įrengiamos tose vietose, kur yra padidėjusi rizika kilti gaisrams. Vienvėrės ir dvivėrės durys gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, plieno, stiklo, medžio, užpildytos šilumą sugeriančiu užpildu ir gipsu gali būti dengiamos įvairiais apdailiniais paviršiais, jos būna su specialia priešgaisrine ar priešdūmine tarpine. Ir durų rėmas ir durų varčia yra pagaminti iš nedegių medžiagų. Parametrai atsparumo ugniai - ne mažiau kaip E130 (30 minučių).

Priešgaisrinės durys pagal užsakymą gali būti nudažytos įvairiomis spalvomis. Renkantis priešgaisrines duris reikia atkreipti dėmesį į jų ypatumus, ant kiek jos sandarios. Taip pat yra specialių priešdūminių durų, kurios dažnai yra pagamintos iš stiklo, plieno, arba dvi medžiagos kartu. Medinės priešgaisrinės durys išoriškai nesiskiria nuo įprastinių durų, todėl tinkamos vidaus sąlygomis. Stiklinės priešgaisrinės durys standartiškai gaminami visiškai skaidrios struktūros iš ugniai atsparaus stiklo. Plieninės, ugniai atsparios durys gali turėti įvairiausią konstrukciją. Priešgaisrinėse duryse privaloma įmontuoti ugniai atsparius priešgaisrinius spynų korpusus, bei plastiko arba metalo rankenas, kurios būtų priešgaisrinės. Priešgaisrinėms durims naudojamas specialus, ugniai atsparus mineralinės vatos užpildas, kuri yra visiškai nedegi medžiaga, kuri gali atlaikyti temperatūrą iki kelių tūkstančių laipsnių ir yra nepavojinga žmonių sveikatai. Kartais durų užpildui naudojamas gipsas, arba viskas kombinuojama kartu.

Svarbus komponentas priešgaisrinėse duryse yra savaime išsiplečianti sandarinimo juosta. Sandarinimo juosta, plečiasi aukštoje temperatūroje, jis užpildo visas spragas ir patikimai blokuoja dūmų, karščio, ugnies praėjimą, taip užkerta kelią plėstis ugniai į kitas patalpas, kad žmonės spėtų apleisti patalpas kol atvažiuos gaisrininkai. Priešgaisrines duris geriausia montuoti į tiksliai atitinkančias angas, kad kuo mažiau reiktų apipūsti putomis, bei putas naudoti priešgaisrines. Ugniai atsparios durys gali būti tiek standartinių dydžių, tiek gaminamos pagal užsakymą, įvairių raštų bei spalvų. Kad durys būtų tikrai patikimos, jos turi būti sertifikuotos, su garantijomis, bei montuojamos patikimų meistrų.  

priesgaisrines durys

Priešgaisrines, bei kitos paskirties duris galite įsigyti užsukę į Klaipėdoje esančius "Durų Planeta" salonus Minijos g. 42 (NIC) ir Dubysos g. 19 (DECO). 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.