Durų Planeta – Akustinės durys

Galvojame, kad būtų metas aptarti plačiau akustinių durų privalumus, ką iš tikrųjų daro durų garso izoliacija, o tai pradėsime daryti peržiūrint kas yra garsas prieš kliūtį pavyzdžiui, garsą izoliuojančios durys arba kitaip – akustinės durys.

Taigi kas yra garsas? Garsas yra tam tikra energijos forma, kurią sukuria bet kuris virpantis objektas. Garsų priežastis yra mechaniniai aplinkos virpesiai, nors paprastai jie nematomi. "Garsas" iš garso - yra santykinis, bet nėra absoliutus terminas, ir kuris taip pat trenkiasi į kitus garsus - sukelia virpesius terpėje, per kurį garsas keliauja oru ar kietomis medžiagomis. Kuo stipresnė vibracija, tuo didesnė amplitudė. Štai schema, kad viskas būtų kuo aiškiau:

 garso banga

Taigi, kaip veikia garso kliūtis? Garso barjeras sumažina triukšmo sumą, kuri gali praeiti pro jį. Jūs žinote, kad paprastos durys sumažins triukšmo ateinančią sumą. Panašiai standartinė tvora sumažina triukšmą ateinantį iš kitos pusės. Standartinės durys nesustabdys viso triukšmo, žinoma, nes garso bangos teka kaip vanduo jos ras kitų būdų pratekėti, nebent būtų imtasi sudėtingesnių priemonių. Kokios tai priemonės gali būti?

Garso izoliacija ir garso sugėrimas

Garso izoliacija yra akustinis barjeras. Garso sugėrimas apibūdina medžiagų gebėjimą apriboti garso atspindį, daro tai konvertuojant garso energiją į šilumą. Kuo didesnis garso sugėrimas, trumpesnis reverberacijos laikas. Garso sugėrimas matuojamas kaip koeficientas nuo 0 iki 1,0, geriausias įvertinimas yra 1.0. Dėl efektyviausios garso izoliacijos, jums reiktų apsvarstyti galimybę naudoti abu mechanizmus.

Jog pagerintumėte garso izoliaciją patalpuose, reikia nepamiršti sienų, kurioms galime padidinti garso izoliaciją maždaug 6 dB, tokiu atveju reikia įmontuoti sunkiųjų medžiagų (betonas yra labai veiksminga garsui nelaidi medžiaga) . Vienas iš būdų pasiekti gerą izoliaciją naudojant mažiau masės. Būtų naudojimas dvigubo lapo pertvarą (dvi sienas, atskirti oro tarpo pripildytais garso amortizatoriais). Kitaip tariant, garso izoliacija paveikia žmones kambaryje ar darbo vietos gretimų garso šaltinį, o absorbcijos paveikia tuos, kurie per jį eina.

Garsą izoliuojančios durys – matuojamos pagal garso izoliavimo koeficientą Rw būna dviejų tipų: Rw = 32 dB ir Rw = 42 dB. Garsą izoliuojančioms durims su Rw = 32 dB naudojamas varčių užpildas yra vientisa arba trijų sluoksnių MDF plokštė. Karkasas apklijuojamas 5mm - 6 mm MDF arba HDF. Dedamos sandarinimo tarpinės. Varčios storis 48 mm. Durų stakta medžio masyvo 94x43mm. Akustinėms durims su Rw = 42 dB naudojamas varčių užpildas yra trijų sluoksnių, MDP padengta 5mm kamštinės medžiagos sluoksniu. Varčios karkasas apklijuojamas 5-6mm MDF arba HDF plokšte. Akustinės durys paprastai būna su užkaitu, dedamos sandarinimo tarpinės. Varčios storis 58mm. Durų stakta masyvo 94x43 mm.

Jei planuojate įsigyti akustines duris - kokia aplinka pas jus, kiek garso jums reikia išlaikyti viduje / išorėje, ar yra kokių nors teisinių reikalavimų ir kt. Taigi, kaip visada labai svarbu, kad jūs kalbate su išmanančiais ekspertais, kurie gali suteikti jums pilnavertę konsultaciją ir praktinių patarimų, pagrįstą metų sėkmingų įrenginių. Jei norite daugiau informacijos apie „Durų planeta“ asortimentą galite eiti tiesiai į mūsų kontaktinį puslapį, kur rasite mūsų kontaktus, kuriais galėsite susisiekti su mūsų konsultantais. Mes tikimės, kad jums galime padėti.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.