Stiklinės durys

Ypatingą aurą patalpai suteikia stiklinės durys. Lengvas, permatomas, sugeria ir atspindi saulės šviesą, trapus – šios savybės charakterizuoja stiklą. Stiklas pastaruoju metu tapo vienu iš labiausiai naudojamu statybinių medžiagų. Tai medžiaga, kuri, laikui bėgant, iš brangaus išskirtinio produkto tapo kasdien naudojamu, visiems prieinamu elementu. Dabar stiklas naudojamas ir patalpų interjere, ir fasado konstrukcijose.

Dar visai neseniai, vidaus durys buvo beveik nepastebima interjero dalimi - nereikšmingu audiniu, skitu atskirti kambarius. Šiandien jos tapo svarbia dalimi, o be to "išmoko" sujungti kambarius. Stiklo durys yra puiki alternatyva įprastoms vidaus durims pagamintoms iš tradicinių medžiagų. Jos suteikia namams daugiau erdvės, vizualiai praplečia ir užpildo patalpą šviesos spinduliais. Be to, stiklinės durys suteikia kambariui savitą išvaizdą. Interjeras įgauna originalų ir šiuolaikinį skambesį. Elegancija, originalumas ir neprilygstamas gebėjimas puikiai įsiterpti į modernų interjerą sulaukia vis daugiau reiklių klientų dėmesio.

Stiklinės durys - tai organiška ir funkcionali interjero detalė. Įvairios stiklinės durys gyvuoja jau ne pirmą dešimtmetį, įskaitant praėjusio šimtmečio 20-uosius metus - tomis dienomis pirmaujantys pasaulio architektai siekė išrasti naujų ir įdomių alternatyvų įprastoms medžiagoms, dažnai ignoruodami pramonės vystymosi atsilikimo faktą, pramonė nespėjo įgyvendinti visų šių naujovių. Tačiau, daugelis idėjų buvo įgyvendintos - metai po metų, mokslas ir pramonė, kaupė patirtį ir priartėjo prie šių koncepcijų įgyvendinimo. Viena iš jų – platesnis stiklo panaudojimas interjero dizaine, taip pat ir durų gamyboje. Dvidešimto amžiaus pabaigoje žaibiškai paplitęs „Hi-Tech“ stilius įkvėpė naudoti stiklines duris ir pertvaras ne tik komerciniuose pastatuose bet ir gyvenamųjų pastatų interjeruose. Berėmės stiklinės durys plačiai paplito įrenginėjant vonias bei pirtis.

Furnitūra

Stiklas – savotiška ir specifinė medžiaga, todėl kiekviena detalė prieš sudarant tam tikrą „kompoziciją“ su stiklu turi praeiti kokybės ir estetinio vaizdo išbandymą. Furnitūros elementai privalo ne tik užtikrinti patogumą durų eksploatacijos metu, bet ir harmoningai atrodyti visumoje ir išryškinti natūralų stiklo grožį ir išskirtinumą, todėl nereikia pamiršti, kad nepriekaištingo dėmesio reikalaujama ne tik renkantis patį stiklą durims, bet ir derinant prie jo net pačias smulkiausias detales. Stiklinių durų furnitūra užima garbingą vietą tarp kitų furnitūros gaminių. Net pačios smulkiausios detalės privalo atlaikyti labai sunkų svorį, todėl furnitūros dizaine konstruktoriai plačiai naudoja įvairias „švaraus“ metalo faktūras – matinį, nušlifuotą iki veidrodinio spindėjimo, nerūdijantį plieną ir aliuminį. Stambūs gamintojai siūlo skirtingus elementus (rankenos, vyriai, tvirtinimo mazgai) pagamintus prisilaikant vieno stiliaus. Tokie dizaino rinkiniai yra patogūs naudoti tais atvejais, kai angos plotis toks didelis, kad net labai plati ir aukšta durų varčia nedengs jos pilnai ir reikia dėti stiklinę pertvarą, nes "užsiūti" likusią erdvę nepermatoma medžiaga "aklai" prasmės nėra. Stiklinės durys gali būti kombinuojamos su vis daugiau dėmesio sulaukiančią automatinę atidarymo sistema, elektronine spyna ir distanciniu valdymu. Visi pirmaujantys šių gaminių gamintojai siūlo specialius modelius pritaikytus stiklinėms durims.

Kad ir kaip paprastai ir lakoniškai atrodytų kokybiškas stiklo audinys – tai kruopštaus specialistų darbo rezultatas, jis gali būti pagamintas tik tada kai įmonė turi pilną kompleksą įrangos ir specialias technologijas. Šių technologijų dėka galima apdirbti stiklo lakštą kelių dešimtųjų milimetro tikslumu, išgauti nepriekaištingą trapecinės briaunos paviršių, gręžti ir atlikti sudėtingų formų pjūvius furnitūros elementų montavimui. Užsisakant stiklines duris negalima pamiršti, kad tai ne medis ir montavimo metu pateikus neteisingus duomenis jokių koregavimu būti nebegali, dėl to yra iškelti labai aukšti reikalavimai matmenų pateikimui.

Dažnai galima matyti stiklines pertvaras, stumdomas stiklines duris ar varstomas stiklines duris ofisuose. Vidinės stiklo pertvaros gali atitverti patalpas, kartu išsaugodamos bendrumo efektą. Stiklinės durys patalpoms suteikia išskirtinumo. Normaliai eksploatuojant stiklines duris, jos gana ilgai tarnauja. Tokioms durims nekenkia drėgmė, todėl dėl aplinkos sąlygų jos nedeformuojasi. Stiklinės durys pritaikytos vidaus patalpų padalinimui, gerai atrodo šiuolaikiniuose atviro tipo biurų patalpose. Labai tinka ir saunoms.

Aišku, didžiausias stiklinių durų trūkumas yra jų mechaninis trapumas. Todėl eksploatacijos metu reikėtų saugoti tokias duris nuo įvairaus mechaninio poveikio. Duris galima suraižyti, sudaužyti. Pats savaime stiklas nesusinešioja ir nepasensta, todėl normaliomis sąlygomis eksploatacijos laikas gali būti labai ilgas.

stiklines durys

Grūdinto stiklo durų privalumai ir trūkumai

Anksčiau, stiklas buvo trapi medžiaga, kurią buvo pavojinga naudoti dekoravimui ar interjero apdailai, bet dabar viskas pasikeitė - dėka naujoviškų technologijų, kurios leidžia padaryti produktus iš stiklo didelio stiprumo. Tą patį galima pasakyti tiek apie stiklines duris, tiek apie stiklintas duris, kurios šiandien plačiai naudojamos namų interjere. Stiklinės durys tai dar vienas modernus įrankis padėsiantis jums kuriant  savo namų interjerą.

Stiklinės durys dažniausiai gaminamos iš 8 mm storio grūdinto stiklo. Savaime suprantama, kad joks stiklas nėra absoliučiai patvarus. Tačiau grūdintas stiklas dūžta labai smulkiais gabaliukais, todėl tai yra daug saugiau, kad nesusižeistume taip, kaip sudužus paprastam stiklui. Stiklines duris reikia pirkti surinktas su visa furnitūra ar bent jau su jai numatytomis ir specialiai paruoštomis vietomis, nes po grūdinimo stiklo negalima nei pjauti, nei gręžti. Visus apdailos darbus reikia atlikti iš pat pradžių.

Reikšmingą žingsnį stiklinių durų gamyboje lėmė nauja stiklo grūdinimo technologija, grūdinamas stiklas yra atsparesnis mechaniniams veiksniams bei labai saugus, nes duždamas jis subyra į daug mažų (apie 1 cm skersmens) fragmentų užapvalintais kraštais. Yra ir dar viena stiklo apdirbimo technologija – TRIPLEX. Triplex - plonas plastiko sluoksnis suspaustas tarp dviejų stiklo lakštų. Dėka šios technologijos dūžtant stiklui šukės neišsibarsto.

Pirma, apžvelgsime naujoviškų stiklo durų privalumus:

  • Ilgaamžiškumas - minimalus nusidėvėjimas ir ilgas tarnavimo laikas;
  • Padidėjęs saugumas - jei durų stiklą netyčia užkliūtumėte kietu daiktu polimeras, kuris padengtas ant stiklo paviršiaus iš abiejų pusių ir neleis išsklisti fragmentams į skirtingas puses;
  • Papildomas vaizdo išplėtimas erdvėje - pavyzdžiui stumdomos durys, pagamintos iš grūdinto stiklo sukurs lengvo interjero jausmą, panaikins ribas, pašalins vizualines kliūtis;
  • Geras šviesos pralaidumas - stiklinės durys ar durys su stiklu pratęsia dienos šviesos efektą;
  • Estetinė išvaizda - stiklo durimis galima sužaisti su patalpų zonavimu, nesiimant didelių pertvarų ir pan.).

Tačiau stiklo durų panelės nėra tobulos - ir jos turi keletą trūkumų, kuriuos reikia žinoti:

  • Dėl nuolatinio ryšio su tarša, taip pat ant paviršiaus, pavyzdžiui, kai maži vaikai namuose nuolat mėgsta liesti stiklą, rankenas. Tenka dažnai valyti stiklines duris.
  • Dėl kitų priedų atrankos sudėtingumo - pavyzdžiui, vidaus durys pagamintos iš grūdinto stiklo, joms armatūra turi būti speciali. Tačiau tai vargu ar gali būti vadinamas visateisė minus, o trūkumas, nes artimiausiu metu šis rinkos segmentas augs, atitinkamai augs ir aksesuarų stiklinėms durims įvairovė;
  • Santykinai didesnės išlaidos - stiklinių durų kaina šiandien didesnė nei įprastų medinių durų.

Durys pagamintos iš stiklo: galimas projektavimas ir statybų vykdymas

Kaip įprastos durys, stiklinės durys taip pat gali būti: stumdomos, varstomos, vienverės, dviverės. Be to, gamintojai siūlo galimybes ir įvarius variantus, galimos stiklo durys su elektros pavara - atidaryti ir uždaryti duris nuotoliniu būdu, naudojant nuotolinį valdymą ar jutikliais registruojant asmens judesius. Pastaroji yra labai patogu riboto judėjimo žmonėms judant vežimėliais ar ramentais.

Stumdomos stiklinės durys. Kaip taisyklė, jų pagrindinė funkcija yra padidinti kambario erdvę, ir jos yra tiekiamos su fiksuotu moduliu, kurie sudaro stiklo pertvarą . Be to, stumdomos stiklo durys turi slankiojantį mechanizmą, kuris gali būti ir uždarose ir atvirose, bet triukas, tai yra sustabdomas. Kitaip tariant, didžioji dalis apkrovos gauna viršutinė dalis,o apatinė dalis visai ne. Vidaus durys pagamintos iš stiklo nesiskiria nuo slydimo, jie taip pat pagaminti iš kieto stiklo audinio, be rėmelių ir specialiųjų detalių. Atidarymo mechanizmas - tas pats, kaip ir paprastųjų, iš vieno ir dviejų medienos lapų.

Norime pasakyti apie tipo ir kokybės detales. Vidaus durys pagaminti iš grūdinto stiklo. Kaip pažymėta pirmiau, tvirtinimo detalės ir rankenos ant durų turi būti ne tik stiprios (pakankamai atlaikytų didesnį svorį, priešingai nei tais pačiais vyriai durims pagaminti iš medžio masyvo), bet ir estetika. Gamintojai siūlo durų rankenos, vyriai, spaustuvai nikelio, plieno, chromo ir aukso apkalos. Dėl specialių interjero detalės taip pat galima rasti su senovės bronzos, sidabro, įvairių intarpų imitacija. Beje, nors iš visų stiklo modelių durys (ir daugelis iš jų, pavyzdžiui, stumdomas duris, pagaminti iš grūdinto stiklo, pagaminti pagal užsakymą) galima įrėminti arba atspausdinti vaizdus arba papuošimus (audinių sluoksnis klojamas tarp dviejų sluoksnių stiklo audinio) arba lazerinis graviravimas. Ir turėti skirtingą formą - Stačiakampiai neįprastas arkos ar nuožulniais. Neseniai populiarėja valymo smėliavimo apdorojimo danga, leidžia mums gauti visiškai neįprastų vaizdų ant stiklo. Ir, žinoma, nepamirškite įvairių spalvų ir tekstūros duris - skaidraus ir matinio stiklo, kuris gali sukurti su dekoratyvine plėvele užklijuoti ant durų varčios abiejų pusių paviršius pagalba.

 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.