Laminuotos durys - techniniai duomenys

Kokias laminuotas duris pasirinktume, pirmiausia pradedame analizuoti apie durų sudėtį, paskirtį, ilgaamžiškumą. Laminuotos durys, kaip ir visos kitos vidinės durys, turi savo charakteristikas, bei begale kitų parametrų. Ekonominės klasės laminuotos durys tinka visoms vidinėms patalpoms, išskyrus kur temperatūrų skirtumas tarp vienos durų pusės ir kitos durų pusės, yra didesnis nei 5 laipsniai, bei kaip vonios durys, kur gali laikytis daug drėgmės. Vonios kambariui su gera ventiliacija, laminuotos durys tinka naudojimui.

Pirmiausia svarbu pasidomėti vidinių durų užpildu, bei padengimu. Užpildas turės įtakos garso, bei šilumos pralaidumui, o padengimas atsparumui, ilgaamžiškumui. Durų padengimas gali būti įvairūs: popierinis (kaip prieš 10 metų), ekofaneruotė, labai atsparios plastiko plėvelės, PVC danga, HPL, CPL, HDF. Visi šie padengimai gali atrodyti kaip natūrali mediena, su faktūra (rifliuoti, grublėti), bei lygios spalvos, kaip dažyti. Vėliau popierinę dangą imta impregnuoti įvairiomis medžiagomis, melamino (šiuo metu taip nebedengiamos) ar akrilo pagrindu tad ir durys su popieriaus padengimu tapo atsparesnės. Ši danga būna apie 0,2 mm storio. Tokiu būdu pagamintos durys geriau toleruoja kontaktą su chemikalais, bei temperatūrų pokyčiui patalpose. Tačiau toje dervoje buvo kenksmingų medžiagų. Bei šių medžiagų kokybė vis vien nėra tokia gerai kai norėtūsi. Pastaraisiais metais imta naudoti durims sintetinį sluoksnį kurio storis 0,4-0,8 mm. Šis padengimas vadinamas laminatu. Ši medžiaga turi didelį karščiui atsparių savybių ir maža vandens absorbcija. Tokia plėvele padengtos laminuotos durys, gali atlaikyti temperatūras nuo -40o iki +80o C. Durų vidus gali būti užpildytas skylėta drožlių plokšte, pilnaviduriu MDF, putų juostomis, ar koriu. Korio užpildas, tai gofruotas kartonas, kuris neleidžia deformuotis išorinėms plokštėms. Tiek laminuotos, tiek faneruotos durys gali būti užpildytos koriu.

Kartais svarbu kokį svorį durys gali atlaikyti, bei atsparumas drėgmei. Kokį svorį atlaikys durys, yra labai svarbu mokyklose, kur moksleiviai kartais mėgsta pasisupti ant durų, bei nedaryti jas, o užtrenkti. Dėl nuolatinio švaros palaikymo, dažno sąlyčio su vandeniu valant grindis, durų staktos turi būti atsparios drėgmei taip pat. Laminuotos durys gali atlaikyti sunkias apkrovas iki 70-80 kg. Paprastai vidaus patalpoms to pakanka. Laminuotos durys nekeičia spalvos dėl saulės poveikio, todėl gerai jas rinktis jei kambariai, kuriuose bus montuojamos durys yra pietinėje pusėje. Laminuotos durys gali toleruoti net 75-80% drėgmės lygį, tai labai aktualu vonios ir virtuvės kambariams, tačiau nevisi laminatai tokie atsparūs, reikia žiūrėti į padengimo atsparumą. Nevisos laminuotos durys turi gerą garso izoliaciją, butuose neturi viršyti 10 dB., slenkstis gali sumažinti garso pralaidumą. Slenksčiai gali būti stacionarūs mediniai, arba mechaniniai, nusileidžiantys iš durų varčios. Laminuotos durys turi daugybe privalumų, būna visokių atsparumo klasių, tad drąsiai jas galima naudoti vidaus patalpoms, jos puikiai tinka kaip kambario durys.

vidaus laminuotos durys interjeras

Laminuoto padengimo durys - pigesnis medinių durų variantas, tačiau nereikia nusiteikti pačiam blogiausiam. Kaip ir kiti daiktai yra pigių kopijų šiek tiek prastesnės kokybės, yra ir variantų, kurie atitinka aukštos klasės kokybę. Klaipėdoje esančiuose "Durų Planeta" salonuose turime: DRE, POL-SKONE, CLASSEN, INVADO, PORTA ir kitus gamintojus, jų durys patikrintos ir įvertintos „A“ kokybės klase. Gausus laminuotų vidaus durų pasirinkimas, išskirtiniai dizainai suteikia panašią estetinę patirtį. Laminuotos durys taip pat gali būti imituotos medžio plokštės, patenkinti dizaino norus, akmenio ar keraminės plytelės. Daug lengviau prisitaikys prie Jūsų interjero nei kitų tipų durys, nes jos nekeičia spalvos ir yra atsparios drėgmei.

CPL laminuotos vidaus durys turi ypač patvarų paviršių. CPL (Continuous Pressure Laminate) tai laminato forma arba laminuotų vidaus durų paviršius turintis tvirtų savybių naudojamas intensyvaus eismo zonose. CPL durys turi beveik bet kokį dizainą, kaip medienos ar panašios durų paviršiaus dangos. Kiekvienas gamintojas gamina tokias laminuotas duris, todėl kiekvienam žmogui yra prieinamos kainos, jos šiek tiek brangesnės nei paprastos laminuotos durys.

Kas yra CPL paviršius - vidaus durys?

Tai storiausias plastikinis paviršius. Patvaresnis paviršius ir tvirtesnė sandara. Kadangi tai yra sunkiau sugadinti su peiliu ar įrankiu. CPL durys idealiai tinka butams, vaikams, nuosavybės apartamentuose, sandėliukuose ir pan. CPL laminuotos durys turi ilgą tarnavimo laiką. CPL durys - geras sprendimas dėl atsparumo ir tvirto paviršiaus.

Pirmiausiai reikėtų apsispręsti dėl eksploatacijos termino ir žinoti apie padengimo savybes. Šiuolaikinės, technologinės medžiagos užtikrina ilgą tarnavimo laiką ir kitus privalumus. Durys su ekofaneruotės ir CPL padengimais lyginant su natūraliu medžiu kainuoja labai nebrangiai. Šiuolaikinė rinka siūlo vartotojams platų durų pasirinkimą. Rinkdamiesi duris, turėtumėte atkreipti dėmesį į medžiagų kokybę, konstrukcijos ilgaamžiškumą ir funkcines savybes. Šiandien didelį populiarumą turi durys turinčios savybę puikiai imituoti įvairias medžiagas: medieną, metalą, akmenį ir kitas. Daugeliui vartotojų kyla klausimas ką gi rinktis, ekofaneruote ar CPL ir kuom gi jie skiriasi?

Puikus sprendimas yra šiuolaikinis CPL padengimas – tai ilgaamžiškas presuotas plastikas turintis begalę privalumu.
Vidaus durys turinčios CPL padengimą, pasižymi aukštu atsparumu mechaninėms pažeidimams, gera garso izoliacija ir priešgaisrinėmis savybėmis. Medžiaga gaminama iš kelių sluoksnių presuoto popieriaus turinčio plastiko savybių. Jis yra lankstus ir atsparus drėgmei bei staigiems temperatūros pokyčiams. CPL buvo plačiai naudojamas baldų pramonėje, atstovaudamas ekologiškai „švarų“ plastiką. Durų rinka siūlo įvairių spalvų gaminius, imituojančias medžio ir kitų medžiagų struktūrą. CPL paviršiaus nepaveikia saulės spinduliai, todėl produktas ilgai išlaiko patrauklią išvaizdą. Duris su CPL padengimu lengva valyti, nereikia jokios specialios priežiūros, gaminys nebijo cheminių medžiagų poveikio.

Ekofaneruotės ypatumai

Madingas terminas – ekofaneruotė šiandien turi didžiulę paklausą. Ką iš savęs pristato ši medžiaga, kokios yra jos funkcijos, ir kodėl reikėtų teikti pirmenybę būtent jai? Ekofaneruotė tai polipropileno plėvelė, turinti medžio tekstūrą. Iš esmės medžiaga identiška laminatui, bet jo gamintojai išskiria jį į atskirą kategoriją, nes jis turi panašumu su natūralių lukštu. Polipropileno plėvelė turinti 2D-efektą puikiai perteikią natūralaus medžio tekstūrą, taip pat išsiskiria tuo, kad sudėtyje neturi toksinų, atitinkamai tai yra ekologiškai saugi medžiaga. Šios savybės leidžia naudoti tokį gaminį visų rūšių patalpose pradedant gyvenamaisiais namais ir butais, komercinėmis patalpomis, darželiais ir baigiant ligoninėmis. Ekofaneruotė pasižymi aukšto lygio atsparumu mechaniniams poveikiams ir dilimui, todėl turi žymiai ilgesnį vartojimo terminą palyginus su kitais dirbtiniais paviršiais. Tokio tipo vidaus durys puikiai atlaiko didelį svorį, lengvai valosi ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Medžiaga yra atspari saulės spinduliams, spalva neišblunka, todėl durys visą naudojimo laiką atrodo kaip naujos.

Jų didelis privalumas  kaip ir aukščiau minėjome yra tas, kad jos ne natūralaus padengimo ir nėra ko baimintis jog pakeis spalvą t.y. pageltonuos aš išmuš dėmėmis. Laminuotas paviršius užtikrina aukštą atsparumą patekti drėgmei, o turint omenyje, kad paprastai plokštės paviršius yra laminuotas, tik vidus dažniausiai dedamas skylėtos drožlių plokštės ar net dulkių plokštės, jog būtų pilnai apsaugos ir nepakenktų drėgmė tam turi būti tvirtas ir atsparus padengimas. Laminato struktūra yra panaši į natūralaus medžio arba medžio dengto laku (palyginimui gali būti ir su nudažytomis durimis), ir daugiau ar mažiau atsparios eksplotacijos sąlygoms. Iš laminatų galima išskirti techninius HPL laminatus, medžio imitacijos, CPL faneros ar įprasto tipo dekoro. Laminato tipo dekorai paprastai susideda iš vieno ar dviejų karšto štampuoto popieriaus sluoksnių, kurie mirkomi specialiuose klijuose. CPL laminatas susideda iš trijų ar keturių karšto spaudimo popieriaus sluoksnių, impregnuotais su specialiais klijais ir padengti trinčiai atspariais melamino dervos laku. Sluoksnis 1 – perdangos lakas, Sluoksnis 2 - dažytas popierius,  Sluoksnis 3 - sutvirtinantis popierius. CPL laminato padengimu laminuotos durys ypač naudojamos viešuose patalpose, kuriose dažna alternatyva praeinančių žmonių. HPL laminatas, arba aukšto slėgio laminatas, taip pat vadinamas laminato geriausia technologija. Tai yra laminuota termoplasto medžiaga, todėl atlaiko aukštą slėgį 7-9 MPa ir maždaug 150 C. Laminatas HPL  susideda iš kelių sluoksnių: Popieriaus impregnuoto fenolio derva ir dekoratyvinio popierius impregnuoto melamino derva. Ši sandara galioja HPL laminato, kuriis yra 2.0 mm storio, be to, jos turi žymiai didesnį atsparumą mechaniniams pažeidimams, nei įprastos laminuotos durys . Durys padengtos HPL laminatu yra ypač naudojamos visuomeniniuose pastatuose. Verta paminėti, kad laminuotos vidaus durys yra su gerai išdžiovinto klijuoto medžio rėmu, bei pilnavidure sandara, kurių dėka durys įgauna didesnį atsparumą. Taip pat rasite durų su CPL ir HPL laminatais.

Atvykite į mūsų durų salonus "Durų Planeta" Klaipėdoje ir čia tikrai rasite kokybiškas vidaus duris, kurios padės įgyvendinti jūsų namų viziją.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.