Kuo vadovautis renkantis vidaus duris

Aš noriu įdiegti vidaus duris namuose ar noriu pakeisti senas į naujas, bet nežinau, kaip juos rinktis? Nežinote? Štai jums praktiniai patarimai skirtingų tipų sprendimų, siekiant padėti jums nuspręsti. Kas yra geros vidaus durys? Norėdami būti tikri, kad juos ir kur galima lengvai apsieiti be jų? Kokios vidinės durys yra geriau, kalbant apie estetiką, praktiškumą? Ir kaip pasirinkti vidaus duris iš siūlomų rinkoje šiandien įvairių sprendimų? Apie šiuos ir kitus klausimus, mes pasistengsime rasti atsakymus šiame straipsnyje.

Angos be durų ar interjero. Durų skaičius: kuris yra geresnis?

Pasak ekspertų, taip ir durys, ir be jų :) Bet bendrų patalpų (gyvenamieji kambariai, valgomuosiuose, ypač jei jie yra prijungti prie atvėrimo virtuvėje ar koridoriuje) įdiegti duris nėra būtinos. Kodėl? Na, visų pirma, nes jie neturi intymios srities, kurios turėtų būti paslėptos nuo pašaliečių. Ir, antra, dėl to, kad kambario durų stoka vizualiai išplečia erdvę, derinant keletą kambarių į vieną funkcinę erdvę. Pavyzdžiui, atsižvelgiant į priėmimo (prieškambaris ir svetainė) arba zonos (virtuvė ir valgomasis) srityje. Vietoj durų, skirtų durų geriau naudoti tekstilės užuolaidų ar užuolaidomis, pagamintas iš karoliukų, taip pat apdaila, dekoratyvinis interjero arkos pagamintos iš gipso kartono ar medžio.

Situacija yra kitokia durų miegamajame, vaikų darželio, biuro, vonios kambariuose. Pirkti duris į kambarį, jums miegoti, atsipalaiduoti, dirbti, nusiprausti po dušu - būtina. Nėra jokių abejonių, kad tai - "paslapties" zona, kurią yra geriau nuslėpti nuo smalsių akių. 

Taigi, naudoti arba nenaudoti durų arkos - tai yra funkcinę paskirtį kambarį savo bute, taip pat jų skaičiaus ir ploto būsto klausimas.

Kaip vadovautis renkantis vidaus durys?

Spręsdami, ką pasirinkti kaip vidaus durys, reikėtų atsižvelgti į keletą veiksnių:

- Kai angos dydis ir plotas patalpoje, kurioje jie yra įrengti;

- Bendras stiliaus kambarys, interjero dizainas namuose;

- Praktiškumas ir ilgaamžiškumas.

- Dėl pinigų sumos galite išleisti perkant ir montuojant vidaus durys. Reikia pasakyti, kad bendra projekto vertė paprastai yra gaunama didelė, net jei jūs planuojate pirkti pigias duris. 

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas renkantis medžiagą, iš kurios pagamintos duris, tipo atidarymo, paprastumo ir patogumo naudotis.

Atidarius produktų rūšį yra klasifikuojamos taip:

- Šarnyru vidaus durys - atviros į kairę arba į dešinę, arba atverti nuo centro į abi puses (jei dukart sparnas modelis);

- Stumdomos durys tipas - atsiskyrė į šoną, sudaryta iš dviejų sparnų;

- Durų kupė - yra stumiama į vieną pusę, susideda iš vieno lapo;

- Sofos - durų varčia atidarant sulankstyti "armonika".

Kokios vidinės durys yra geriau dėti ir kur? Namuose, butuose, namuose, turintys didelio ploto yra geriau įdėti sūpynės duris. Pirmiausia todėl, kad jų judėjimo yra pakankamai vietos, o antra - plataus, atvira varčia atsvara į erdvę, ir jis neatrodo tuščias. Mažuose butuose ar sovietinio būsto ekonominės klasės, taip pat patalpose, sujungtų siauru koridoriumi geriau įdėti stumdomas duris. Jei laisvos vietos į kambarį yra labai ribotos. "Chruščiovas", kuris skaičiuoja kiekvieną kvadratinį metrą,  geriausia padaryti kompaktiškas sulankstomas duris.

Medžiagų gamyba: kurios durys geriau?

Pagrindinės veiklos charakteristikos vidaus durys - tvirtumas, patvarumas, atsparumas, garso izoliacija, šilumos varža orui, saugumo ir patogumo priežiūra - priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintos durys. Šiandien vidaus durys yra pagamintas iš:

- Natūralaus medžio;

- Medienos pagrindo medžiagos (MDP), padengtas fanera ir laminuota MDF;

- Atsparus smūgiams stiklo;

- Bent - iš aliuminio.

Tvirčiausiu ir patvariausiu laikomos kietmedžio durys. Jei ten buvo gamybos procese medis tinkamai džiovintas ir apdorotas dešimtmečius. Tačiau, jie turi keletą trūkumų. Juos yra sunkūs įdėti , jūs turite padaryti šiek tiek pastangų. Medinės durys yra gana brangios (ypač jei jis yra vertingas rūšis - raudonmedžio, wenge, ebony, anegry), verta daugiau nei visų kitų sprendimų. Šiek tiek pigesnės nei ąžuolo, buko, uosio - durys iš pušies. Daugelio modelių priežiūrai reikia reguliariai tepti laku.

Keli prastesnės medinės durys ant stiprumo charakteristikas duris pagamintas iš medžio drožlių plokštės ir MDF. Bet jie yra praktiški - jie lengviau įdiegti, lengviau rūpintis jais (užtenka nuvalyti drėgna šluoste ir patrinti paprastųjų Poliravimo medžiaga, jei reikia). Kalbant apie tai, ką vidinės durys yra geriau pirkti, MDF arba MDP, tada reikėtų pažymėti taip:

1) MDP (medžio drožlių) - lengvas ir kvėpuojantis nei MDF (vidutinio tankio medienos plaušų plokštė), medžiaga. Ji turi mažą garso kokybę ir prastai atsispirti drėgmę. Labiausiai iš visų, jie yra tinkami naudoti vaikų kambariuose, taip pat angas, kurios jungia bendrą kambario. Čia kambario durys yra dažnai atidarytoje padėtyje, specialūs reikalavimai triukšmo izoliacijai jų savybių yra nėra pateikiama.

2) MDF - tuo brangiau ir ilgaamžė medžiaga. Jis yra gerai atlaikyti mechaninį stresą, atsparus drėgmei, turi aukštą izoliuojančias savybes. Durys iš MDF geriau įdiegti miegamieji, biurų, taip pat - į durų, jungiančių vonios kambarys su koridoriumi.

Stiklinės durys, kaip parodė interjero duris lyginant yra mažiau tinka vidaus durų intymių sričių apdaila. Skaidri, ploną drobę, ir jūs galite pamatyti viską, deja, beveik viskas galima išgirsti. Jūs galite, žinoma, naudoti tamsintus stiklus, vitražus, su įspaudimu stiklus, iškreipiant išvaizdą. Jei jums patinka šis sprendimas- galite pabandyti, jums reikia tik gerai apgalvota koncepcija dizaino duris, pasuko į stilistinės kartu su kitais elementais dekoro, interjero. Pagrindiniai privalumai - stiklinės durys savo originalaus dizaino ir kad jie suteikia natūralios šviesos prasiskverbimą net patalpose, kuriose yra be langų (salės, koridorių). Įdiekite interjero stiklo duris geriau su virtuve, valgomasis, gyvenamasis kambarys. Na, arba prie įėjimo į žiemos sodą. Jei yra žiemos sodas savo bute.

Stiliaus ir dizaino kambaryje: kaip pasirinkti vidaus durys?

Svarbus vaidmuo žaisti bendrą stilių ir interjero dizaino pasirinkimas. Priklausomai nuo to, kokios spalvos, naudojamos sienos, lubos, grindys, apdaila, apie ką stilistiniai bruožai situacijos baldų, turėtų būti pasirinktas atspalvis, forma, kambario durys, dekoro kambariai.

Atspalvis. Spalva durys neturėtų visiškai sujungti su grindų ar baldų spalvos. Idealiu atveju, jei jis yra dviejų atspalvių lengvesni arba tamsesnis. Reikėtų turėti omenyje, kad tamsios buto durys, atrodo masyvesnis, "sunkesni" erdvę, ir todėl nėra tinkami montuoti į siauras angas mažų butų. Šviesa, priešingai, gali šiek tiek išplėsti erdvę, "palengvinti" jį.

Forma. Ji turi ne tik atitikti angos formos, bet taip pat kai kurių baldų, "persidengimo" su jais gabalus geometrijos. Jei, pavyzdžiui, korpusinių baldų aiškiai pažymėta tiesios linijos, visi elementai yra surenkamos stačiu kampu, tai geriausia įdiegti durų tradicinį stačiakampio formos. Kaip pasirinkti tinkamas duris, jei į kambarį be kūno, su užapvalintais linijų dominavimo baldai? Tada jums turėtų teikti pirmenybę išlenktas, ovalo modelius. Ar stačiakampio formos, bet ovalo puošia stiklo intarpais.

Dekoro. Ji turėtų būti ne per daug. Tik vienas - du pagrindiniai elementai. Jis gali būti tamsintas stiklas, metalas apvadu, bagetai, tiesiog piešinys ant stiklo.

Norėtume atkreipti dėmesį į klausimą apie stiklo naudoti dekoravimui. Dabar rinkoje yra plačiai atstovaujami modeliai kurčias, be stiklu ir įdėklai modelio iš jo. Ką labiau patinka? Ekspertai pataria rinktis grindžiamas tuo, kurioje kambarys bus įrengtas durų. Pavyzdžiui, vonios kambarys, dušas, vonios kambarys turėtų būti įdiegta tik mirę arba durys su matinio stiklo intarpais . Miegamajame - produktas, su maža, gali būti spalva įdėklai. Į kambarį ar valgomasis ir į koridorių, kur nėra langų - durys su dideliais, skaidraus stiklo elementais. Kaip pasirinkti vaikų kambario duris? Tai geriau teikti pirmenybę modelių su spalvotais, skaidraus stiklo arba su intarpais, kurie sukelia spalvą (gal net tema) vaizdo. Puikiai tinka kažką spalvingą, suteikiant džiaugsmą ir gerą humoro, laužiančių (arba atspindi) saulės spindulius - priklausomai nuo situacijos.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.