Kaip pasirinkti vidaus durų spalvą

Pagrindinės funkcijos vidaus durų - atriboti interjero pastato erdvę, apsaugoti nuo triukšmo ir šalčio. Bet su daugiau įvairių reikalavimų vidaus durys išvaizda tapo beveik svarbiausia. Labai svarbus yra durų, jos apdailos, apdailos konfigūracija ir žinoma spalva. Turbūt durų spalvų pasirinkimas yra didžiausias sunkumas. Kaip pasirinkti duris: grindis, baldus, sienas, langus? Kaip turi būti šiuo atveju, jei buto grindų danga yra įvairi ir skirtinga? Ką daryti, jei baldai yra pakoreguoti - ar būtina pirkti visą kambarį tos pačios spalvos baldus? O gal jūs turite įdiegti įvairias kambario duris kiekviename kambaryje? Šie ir daugelis kitų, susijusių su vidaus durų spalvos klausimais, sužadinti tiems, kurie nori užsiimti interjero savo namuose, be specialistų pagalbos. Tiesą sakant, neegzistuoja griežtos taisyklės dėl vidaus durų. Vidaus durys ir interjero stiliaus spalva

Vykti reikia, visų pirma, apie interjero stiliaus namą ar butą. Taip atsitinka, kad skirtingi kambariai viename bute ar name dekoruoti kitokiu stiliumi. Kaip pasirinkti vidinių durų spalvą šiuo atveju? Pirmiausia, jums reikia sutelkti dėmesį į salę, kambarį, drabužinę, koridorių. Svarbu, kad nebūtų pažeistos bendros sritys, ne bent natūrali spalva, medinės durys tinka prie interjero stiliaus: klasika, etno, baroko, ir t.t. Tačiau reikia nepamiršti, kad šiltas medienos spalvos derinamos su rausvu atspalviu, suderinti komfortą namuose - šios durys gerai tinka prie interjero stiliaus ir etninės muzikos. Dėl A klasikinio stiliaus ir baroko elito interjerą dažnai renkasi vidaus durys yra arba labai šviesus arba, priešingai, daug tamsios spalvos. Turėkite omenyje, kad tamsesnės medienos - sunkina interjerą. Šviesio kambario durys tinka prie šiuolaikinių interjerų ir įrenginių minimalistinio stiliaus. Tačiau, prie minimalistinio interjero puikiai tinka tamsios durų spalvos. Neutralių spalvų ir šviesaus medžio interjeras sėkmingas bet kokio stiliaus. Modernių stilių kambariai puikiai tinka į tamsaus medžio spalvų (pvz. wenge), ir dažytos durų. Be to, jie gali būti nudažyti blizgaus emalio bet kokios spalvos (juoda, balta, metalo, raudona ir t.t). Universali versija - baltos vidaus durys. Iš balto durų privalumas - lengvumo ir erdvės pojūtis, nebereikia sukti galvos, bandyti nuspręsti - ar jas sujungti su grindimis, baldais ar net su kažkuo. Baltos durys, taip pat langų rėmai, ne iškrenta iš paveikslėlio, nepritraukia daug dėmesio ir nerašykite į konfrontaciją su interjero dizaino komponentų kitomis spalvomis.

Durų ir grindų spalva

Dauguma dizainerių naudoja laiko patikrinta išpuolį - pasiimti vidaus durys spalvą į grindų spalvą. Tai lengva padaryti, jei visuose kambariuose ant grindų medžio ar laminato tos pačios spalvos. Bet kas, jei patalpos aukštų skirtingas grindų dangas?

Šiuo atveju, jūs galite pabandyti rasti bendrą atspalvį visoms grindų dangoms (medžio ar "medienos") ir pasiimti duris, kurių spalva atitinka šešėlyje. Bet mes turime būti padėtas ant grindų, ne tik parketo grindys, laminatas ar linoleumas po medžiu. Galų gale, vis dar yra spalva plytelės, kiliminė danga, linoleumas šviesus. Kaip pasirinkti šiuo atveju kambario durų spalvą?

Jei fojė ir koridoriuose medinės grindys (arba po medžiu), jūs galite pasiimti tos pačios spalvos duris, bet keletas atspalvių lengvesni. Žinoma, kitų pastatų su įvairių grindų dangos interjerų tokias duris gali atrodyti nereikalingas. Norėdami to išvengti, galite išlaikyti durų kitų elementų spalvą - pavyzdžiui, baldai, dekoro elementai ir pan.

Spalva durys ir baldai

Dažnai vidaus durų spalva nepasirinkote po grindimis, ypač jei jis yra kitoks kiekviename kambaryje, o pagal vyraujančią spalvą į namus baldus. Ji yra antra labiausiai populiarus būdas atrankos durų spalvų. Jeigu kambaryje yra tamsūs baldai, pavyzdžiui, wenge, galite nustatyti, kad tos pačios spalvos dureles, bet 4-5 tonais šviesesniu. Norėdami užsisakyti durys tamsias, o ne padaryti kambarį tamsoje, turėtų pasirinkti durų plokštės su stiklo intarpais.

Tačiau net ir kiekvienoje kambario baldai gali skirtis kai šviesaus medžio spalva, kažkur - tamsus, bet kažkur visai spalva. Šiuo atveju, galima užsisakyti faneruotas duris, iš vienos pusės, iš kurios pagamintas iš vienos spalvos, o kita pusė iš kitos spalvos, kuri tinka kiekvienam atskiram kambariui. Tai, žinoma, gana brangus sprendimas, nes netipinių durų užsakymui pagaminti visada yra brangu.

Bet kuris pasakė, kad durys būtinai turi būti derinamos su grindimis ar baldais? Ne visi!

Durys, sienos ir apvadų spalva

Jei grindų dangos ir baldai yra skirtingų spalvų, o sienos yra beveik identiškos visuose namuose srityse, galite pasirinkti duris, kartu su sienomis. Pavyzdžiui, pasirinkti kreminės spalvos buto duris, sienos, turinčios panašius spalvų - nuo baltos iki smėlio.

Europoje ir JAV yra labai įprasta, kad galimybė spalva sprendimai durų: atrinkti durų jokios neutralios spalvos (baltos, kreminės, pilkos, balintos medienos, ąžuolo, buko), durys gali daryti su nieko bendra - su bet kokia grindų ar baldų nei su sienomis. Siekiant išlaikyti durų spalvą ir sukurkite išsamų vaizdą, papuošti visi kambariai apvadai ir grindjuostės platus, kad atitiktų duris. Kartu patalpų perimetrą ir visame name sukurti bendrą linijos spalvą ir durys harmoningai tinka į vidų.

Beje, Europos ir Amerikos dizainerių dažnai naudoja mišrias technikas, pavyzdžiui, sujungti vidaus duris į namą laiptai, taip pat bendro naudojimo teritorijose baldais ir susieti kartu visas duris, įrėminti jų apvadų neutralios spalvos - pavyzdžiui, baltos spalvos. Tos pačios spalvos yra grindjuostes aplink namą.

Taigi apibendrinant:

1. Nėra projektavimo taisykles, kuriose nurodyta, kad durų spalva ir grindys turi būti tos spalvos!

2. Vidaus durys ir grindys gali būti kontrastingos spalvos.

3. Durys gali būti derinamos prie baldų spalvos.

4. Baltos spalvos durys – tinka prie bet kokio stiliaus.

6. Galite derinti duris su langų rėmais, kas gali būti paprasčiau.