Vidaus durys - patarimai planuojant pirkti

Jau planuojant ant braižymo lentos savo namus, vidaus durų planavimas yra taip pat svarbus įvykis, dabar turėtų būti nustatytas kiekis, tipas, vieta ir durų dydis. Vidaus durys svarbi interjero detalė ir konstrukcija, nuo kurios priklausys garso izoliacija ir patogus susisiekimas ir kitais kambariais. Pasirinkti vidaus durų tipą reikėtų dar būsto ar biuro projektavimo stadijoje, o interjero dizaino projektavimo etape jau būtina tiksliai žinoti, kokios jos bus.

Kuo didesnis ir platesnis, tuo geriau?

Reikia planuoti koks bus vidaus durų plotis ir aukštis. Kai statotės namą, labai svarbus žingsnis nuspręsti durų varčios plotį. Siauros vidaus durys atrodo negražiai, jos turėtų būti naudojamas tik avarijos atveju. Šiai dienai mes patariame rinktis 80 arba 90 cm durų varčias. Ne tik dėl to, kad būtų gražesnė išvaizda, bet ne mažiau, dėl reikiamo prieinamumo.

Aukštis yra taip pat labai svarbus, nes žmonės dažnai susiduria su problemomis, kai įsirengia namo vidų, neapgalvodami nepasirūpina durų aukščiu, o tai gali sukelti daug problemų perkant duris. Rekomenduojamas aukštis yra 2007 arba 2009 cm.

Vidaus durys nėra nuperkama prekė šiaip sau, pirmiausiai reikia tinkamai paruošti naujoms durims angą. Tuomet prieš darant apdailą susitikrinti matmenis, kad tiktų jūsų norimas modelis į angą. O jeigu esant ne standartiniai angai ją koreguoti iki reikiamo dydžio. Visada geriausia prieš darant angą durims pasikonsultuoti su specialistu, jog patartų kokia anga Jums reikalinga. Per žemos angos bus praktiškai nepatogu aukštesniam asmeniui, per aukštos angos bus estetiškai negražu ir ženkliai brangiau kainuos pačios durys. Esančios varčios: "60", "70", "80", "90" pločio dažniausiai siūlomos durų rinkoje. Bet, "60" pločio varčiai darius angą, bus siauras praėjimas, šis plotis labiau taikomas sandėliukui ar kokiai kitai retai naudojamai patalpai. "70" plotis dažniausiai eina į vonios kambarius, o jau "80" varčia kambarių standartas. Architektų apskaičiuota, jog esant "80" pločio praėjimui laisvai pratelpa baldai ar kiti reikalingi daiktai. "90" varčia taikoma į viešas patalpas.

Šie klausimai turėtų būti sprendžiami planavimo metu

Išmatuokite būsimoms durims angas. Prieš pasirenkant savo vidaus duris ar darant vidaus apdailą, pirmiausiai pasiimkite savo ruletę ir išsimatuokite, tačiau matuokite angą (nuo sienos iki sienos). Svarbiausi matmenys žemiau pateikti:.

Koks plotis? Pirma, plotis matuojamas viršutinėje, vidurinėje ir apatinėje angos dalyse (nuo sienos iki sienos) kur durys bus montuojamos. Matuojame per tris vietas, kad būtų mažesnė paklaida. 

Koks aukštis? Vėlgi, išmatuoti per tris vietas, kad būtų kuo mažesnė paklaida. Ilgiausias ilgis parodys jums naujų durų aukštį.

Koks sienos storis? Kaip ir ankstesnius matmenis, matuosime per tris vietas, kiekvieną sieną atskirai, jog būtų kuo mažesnė paklaida prisiskiriant staktą.

Ar reikalingi koregavimai? Kai atlikote savo matavimus, palyginti juos su prieinamais dydžiais  Jūsų norimų durų, o jei nesat dar apsisprendę, rekomenduojama anga: Plotis – 90, aukštis – 207, o sienos storis nekoreguotinas, prie jo galima prisitaikyti, dažniausiai būna nuo 7 cm iki 30 cm, bet esant plačiai sienai, tokiu atveju stakta atrodys neestetiškai, rekomenduojama pasirinkti siaurą staktą ir likusiai sienos daliai apdailą.

Į kairę arba į dešinę? Kuria kryptimi turėtų duris atidaryti? Nuspręskite prieš eidami užsisakyti vidines duris, kad ir vėl šiuo atveju nesukeltų papildomų rūpesčių. Kokio tipo kambario durys turi būti naudojamas: vienvėrės, dvivėrės durys ar stumdomos durys sienoje.