Vidaus durų pasirinkimo kriterijai

Namų vidaus durys yra labai svarbi interjero detalė, kurią iš karto pastebi visi, užsukę į svečius, todėl, norint sukurti išties akiai patrauklų interjerą, apie vidaus duris pamiršti negalima. Taigi, į ką atkreipti dėmesį renkantis naujas vidaus duris – estetinę išvaizdą, derėjimą bendrame namų kontekste ar kainą?

Visi šie pasirinkimo kriterijai yra vienodai svarbūs. Žinoma, specialistai pastebi, kad vidaus durų kaina turi daugiausiai įtakos pirkėjų apsisprendimui, tačiau reikia atminti, kad kokybiškos ir ilgaamžės vidaus durys paprastai nebūna pigios. Šiuo metu rinkoje brangiausios medžio masyvo durys, kurios yra laikomos kokybės ir ilgaamžiškumo etalonu. Visgi, nereikia apsigauti, nes medžių individualios savybės skiriasi, todėl teigti, kad visos medžio masyvo durys yra vienodai atsparios žalingam aplinkos poveikiui ir bėgantiems metams, nėra teisinga. Pavyzdžiui, medinės durys, pagamintos iš spygliuočių medžių, ilgainiui gali patamsėti ir prarasti savo pradinę estetinę išvaizdą, todėl jos yra šiek tiek pigesnės. Pačios patvariausios, kokybiškiausios ir brangiausios yra kietmedžio vidaus durys, kurios gaminamos iš ąžuolo, uosio ir alksnio. Kita vertus, reikia atminti, kad medis – tai natūrali medžiaga, kuri reaguoja į klimatines namų sąlygas, todėl visos medžio masyvo durys turi savybę šiek tiek pasikraipyti arba tiesiog pakeisti padėtį – pasėsti, o jei namuose labai drėgna ilgainiui tokio tipo durys gali ir deformuotis. Žinoma, įsigijus medžio masyvo duris, apie šias galimas problemas galima negalvoti mažiausiai 15 metų.

vidaus durys

Visiška medžio masyvo vidaus durų priešingybė – plastikinės durys. Plastikinės durys daugelį žavi savo pakankamai patrauklia kaina ir nesudėtinga priežiūra. Be to, tai išties puikus pasirinkimas, jei norisi sukurti modernius ir šiuolaikiškus namus. Plastikinės durys, lyginant su itin populiariomis faneruotomis vidaus durimis, gali sėkmingai tarnauti žymiai ilgiau, o ir estetinė išvaizda nekinta, nes jos yra ypač atsparios aplinkos poveikiui. Laminuotos durys gaminamos iš presuotų medžio dulkių, kurios vėliau būna apklijuojamos specialia plėvele. Tokios durys gana populiarios, nes yra pačios pigiausios iš visų vidaus durų kategorijų, tačiau nauju pirkiniu gali tekti džiaugtis neilgai, nes šios durys yra labai jautrios smūgiams, greito susibraižo ir praranda savo estetinę išvaizdą.

Šiuolaikinės vidaus durys yra esminė dalis visuose namuose. Nesvarbu, ar norite elegantiškas duris montuotis į savo kambarį, ar paprastas, bet tvirtas duris dėl įvairių saugojimų, svarbu, kad jūs turite bendrą supratimą apie šiuolaikines vidaus durys. Trumpas vadovas apie durų stilius, medžiagas ir kt...

Vidaus durų stiliai

Kai kurie šiuolaikinių vidaus durų stiliai yra labiau populiarūs nei kiti. Dažytos durys yra viena iš dažniausiai naudojamų modernių vidaus durų ir jų klasikinių represijų. Laminuotos durys taip pat yra labai populiarios šiuolaikiškos vidinės durys, ir yra daug paprastesnis dizainas. Faneruotos durys atrodo prabangiai, turi natūralumą, nors galima rinktis įvairų lukštą, nuo giliai sušukuotų iki natūralaus medžio pjūvio.

Stumdomos durys, sieninės durys ir sulankstomos durys taip pat yra populiarus stilius nors ne tiek kiek varstomos, nors jos užima minimaliai vietos. Šios durys atviros stumdymam pirmyn ir atgal. Galiausiai, interjero prancūzų durys yra kai kurie iš labiausiai elegantiškų šiuolaikinių vidaus durys.

Vidaus durų medžiagos

Šiuolaikinės vidaus durys paprastai yra pagamintos iš kelių pagrindinių medžiagų. Medžio masyvas yra populiari ilgaamžiška medžiaga šiuolaikinėms vidaus durims, nes ji suteikia klasikinio ir elegantiškumo išvaizdą. Medinės durys būna įvairių rūšių, tačiau kai kurios populiariausios medienos pasirinkimams vidaus durims yra pušies, uosio, ąžuolo.

 

vidaus durys korys vidaus durys akyta mdf
Korys Akyta MDF

 

Dirbtini pagrindai. Korio užpildo - akytas kartonas ar popierius, medinis rėmas. „Durų Planeta" sako, kad kainos, estetikos bei ilgaamžiškumo požiūriu optimaliausias yra užpildas - klijuota mediena arba medžio drožlių plokštė. Medžio drožlių plokštės durys yra pagamintos iš perdirbtos medienos medžiagų, kurios imituoja tipišką medienos durų išvaizdą.

Durų šerdys

Atspėti "iš akių" kas sudaro durų branduolį (medžiaga, kuri sudaro patį pagrindą vidaus durų, nuo to priklauso durų kokybė), nėra lengva. Kiekvienas pirkėjas prieš perkant duris turėtų pasidomėti pačių durų sandara. Realybė yra ta, kad, kas yra vidaus durų viduje gali padaryti didžiulį skirtumą į akustiką jūsų namuose, taip pat prisidėti prie bendro patvarumo ir durų naudojimo trukmės. Jei nesate tikri, dėl įvairių variantų ir kaip jie susiję su Jūsų namu ir gyvenimo būdu, tada rašome šias aplinkybes:

 

vidaus durys uzpildas

 

Kaina

Atsižvelgiant į kainos požiūri – kiaurymėtos vidaus durys (varčia su korio užpildu) yra populiariausias pasirinkimas daugelyje namų, nes jos turi mažą svorį palyginus su pilnavidurėmis, tokiu atveju mažesnė tikimybė vaikams prisiverti pirštus, lengvai varstosi. Durys - 35mm arba 40mm storio, pati sandara - „multi“ ląstelių arba tarpiklinis padas, kuris dedasi į lengvo pobūdžio duris. Dėl savo mažesnės kainos, jos yra puikus pasirinkimas norint be didelių investicijų atnaujinti namų interjerą.

Brangiausios yra medžio masyvo durys, kurios yra laikomos kokybės ir ilgaamžiškumo etalonu. Visgi, nereikia apsigauti, nes medžių individualios savybės skiriasi, todėl teigti, kad visos medinės durys yra vienodai atsparios žalingam aplinkos poveikiui bėgant metams, nėra teisinga. Pavyzdžiui, medinės durys, pagamintos iš spygliuočių medžių, ilgainiui gali patamsėti ir prarasti savo pradinę estetinę išvaizdą, todėl jos yra šiek tiek pigesnės. Pačios patvariausios, kokybiškiausios ir brangiausios yra kietmedžio vidaus durys, kurios gaminamos iš ąžuolo, uosio ir alksnio. Kita vertus, reikia atminti, kad medis – tai natūrali medžiaga, kuri reaguoja į klimatines namų sąlygas, todėl visos medžio masyvo durys turi savybę šiek tiek pasikraipyti arba tiesiog pakeisti padėtį – pasėsti, o jei namuose labai drėgna ilgainiui tokio tipo durys gali ir deformuotis.  Žinoma, įsigijus medžio masyvo duris, apie šias galimas problemas galima negalvoti mažiausiai 15 metų.

Akustika

Nors korio užpildo vidaus durys yra puikus sprendimas norint be didelių investicijų ir veiksmingai atnaujinti savo namus, tačiau jos turi vieną didelį minusą - nesuteikia geresnios garso izoliacijos. Dėl šios priežasties verta galvoti apie numatomą naudojimą patalpoje, prieš Jums pasirenkant duris, užtikrinti, kad bus patenkinti Jūsų reikalavimai. Pavyzdžiui, yra patalpų, kuriose reikia privatumo arba esant triukšmingai skalbyklai ir netrukdytų ramiai Jums poilsiauti. Tokiu atveju geriau rinktis duris su skylėtų drožlių plokštės vidumi ar net pilnavidures, jog būtų kuo didesnė garso izoliacija.

Patvarumas

Jei patalpose yra mažas praeivių skaičius, tada galite rinktis korio užpildo duris. Nors šio tipo durys nėra tokios patvarios lyginant su pilno užpildo durimis.

Esant kietam arba sunkiam durų branduoliui suteiks durims didžiausią apsaugą nuo pažeidimų. Sunkios tvirtos durys taip pat turi pranašumą, jas uždarant duodą bendrą jausmą  dėl stiprumo ir kokybės , taip pat jos lengviau užsidaro.

Estetika

Geros naujienos yra tai, kad nesvarbu, kokią durų šerdį pasirinksite savo namams, yra platus dizaino pasirinkimas. Tai reiškia, kad pasirinkus korio užpildo duris viename kambaryje, o kitame kambaryje bus pilnavidurio užpildo durys, jums nereikės eiti į kompromisą dėl stiliaus. Salonuose „DURŲ PLANETA“ Klaipėdoje yra įvairus durų asortimentas, todėl galėsite pasirinkti jums labiausiai tinkančios konstrukcijos vidaus duris.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.