Klasikinės durys šiuolaikiniame interjere

Renkantis duris savam būstui, daugelis ima svarstyti, kokios vidaus durys geriau tiktų prie bendro interjero, dizaino. Dažniausiai, nenorint apsirikti prieinama prie sprendimo, kad reikia tokių durų, kurios tiktų prie visko ir nekeltų papildomų rūpesčių nei montuojant, nei prižiūrint duris. Tokioje situacijoje vienas iš galimų sprendimų – klasikinės durys. Jos įvairiuose interjeruose vyrauja nuo senų laikų, skiriasi tik puošyba, spalviniais, bei techniniais sprendimais. Pavyzdžiui, šiuo metu madingos baltos spalvos, bei atspalvių durys. Vis dėlto daugelis ne visada atpažįsta klasikines duris, taigi apžvelkime kokios jos?

kalsikinės vidaus durys

Klasikinės durys pradėtos gaminti iš medinio rėmo ir jame esančių vienos, dvejų arba trejų įsprūdų (vadinamųjų "filingų"). Laikui bėgant keitėsi gamybos technologija, modernėjo įrengimai, tačiau pats durų gamybos principas išliko. Žinoma, su kiekvienu klasikinių durų stiliumi keitėsi jų puošyba, dažymas, furnitūra. Taip pat keičiant durų apvadus, karnizus (karūnas) kinta ir klasikinių durų puošyba. Pagrindinis klasikinių durų privalumas tas, kad jas lengva derinti prie įvairaus interjero, taigi nebūtina keisti durų naujomis atnaujinant būstą.

Klasikinės durys dažniausiai gaminamos iš medžio masyvo. Lietuvoje gaminamos medinės durys iš juodalksnio, uosio, ąžuolo, beržo medienos. Pigesnis variantas – pušinės durys. Itališkos durys neretai būna iš riešutmedžio, raudonmedžio medienos.

klasikinės vidaus durys

Klasikinės durys iš esmės nesensta, neatsibosta. Tik retais atvejais klasikines duris sunku integruoti į bendrą interjero dizainą. Pavyzdžiui, kai interjerai minimalistiniai, tai gali būti kad klasikinės durys netiks, nes tuomet labiau tinka lygios, mažai matomos medinės durys. Šiuolaikiniame interjere galima puikiai įkomponuoti klasikines duris. Moderniam interjerui gaminamos, tarkime, pilkos spalvos durys su paslėptais vyriais, tai durims suteikia modernumo.

Prižiūrėti medines duris nėra sudėtinga, reikia tik nuvalyti nešvarumus ar dulkes drėgna šluoste, valant medienos tekstūros kryptimi. Galima valyti naudojant vandenį, galima naudoti buitinį valiklį, tačiau reikia vengti tokių, kuriuose yra acetono, benzino, benzeno, lako skiediklio, taip pat chloro turinčių tirpiklių, abrazyvinių granulių turinčių šveitimo priemonių arba šarminių valiklių, nes šie gali pažeisti valomus paviršius.

Svarbiausia neskubėti ir teisingai pasirinkti jūsų namų vidaus duris. Tinkamai parinktos durys nekels rūpesčių tada, kai teks keisti baldus, perdažyti sienas ar grindis. Klasikinės durys taps ir interjero puošmena, ir iš kartos į kartą einančia laikui nepasiduodančia namų erdvės detale.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.