Lauko durys - kaip nesuklysti renkantis?

Kai renkamės naujas lauko duris, yra svarbu suprasti, kad tai - ilgalaikė investicija. Puikus durų pasirinkimas per ilgą laiką mums leidžia sutaupyti. Gerai sumontuotos ir turinčios nepriekaištingas izoliacines savybes lauko durys, sumažina šildymo išlaidas šaltuoju metų laikotarpiu. Tuo pat metu, jos gali sumažinti riziką kiekvieno gyventojo saugumui. Jei lauko durys nėra patikimos, rizikuojame ne tik turto, bet ir savo saugumu. O kad duris džiugintų ne tik mūsų piniginę, bet ir akis, verta pastebėti, kad lauko durys - tai neatsiejama kiekvieno fasado dalis, suteikianti namams išskirtinumo ir pabrėžianti individualų skonį. Visgi, specialistai pataria, jog estetinę išvaizdą vertėtų pasilikti pabaigai, o renkantis lauko duris svarbiausia atkreipti dėmesį į jų funkcionalumą ir apsaugines savybės. Platus durų pasaulis ir pasirinkimas yra labai didelis, todėl vertėtų susipažinti su pagrindinėmis tinkamų lauko durų taisyklėmis, kurios padėtų surasti jums tinkamiausią sprendimą iš gausybės rinkoje esančių metalinių, medinių, plastikinių bei aliuminių lauko durų pasirinkimo už prieinamą kainą.

 lauko durys

 

Pagrindinės funkcinės lauko durų savybės

Norint išsirinkti tinkamas lauko duris svarbu atkreipti dėmesį į jų pagrindines funkcines savybes: sandarumą, garso izoliaciją, saugumą.

Sandarios durys - ekonomiško būsto garantas

Sandarios lauko durys yra daug daugiau nei tik šilumos izoliacija namuose. Dėl nesandarių išorės durų, ypač žiemos laikotarpiu, šaltas oras lengviau patenka į patalpą ir tampa svarbįa padidėjusių šildymo išlaidų priežastimi, tuo tarpu vasaros metu tenka kankintis dėl į patalpas lengvai patenkančio karščio. Be viso to, nesandarios lauko durys bei langai jūsų namuose prisideda prie pelėsio atsiradimo. Įprastai šildymo sezono metu pro durų nesandarumus į išorę besiskverbiant šiltam orui ir jam kondensuojantis namuose pradeda kauptis drėgmė, kuri yra puiki terpė pelėsiui plisti. Žinoma, sandarumas namuose priklauso ir nuo kitų sprendimų, tokių kaip langai, pamatai, sienos, stogas, tačiau, be abejonės, lauko duris reikia rinktis labai atsakingai ir atkreipti dėmesį į ką tik minėtą savybę. Svarbu paminėti, kad pastačius namą ar renovavus būstą, vertėtų atlikti sandarumo testą. Šiandien internete jau galima rasti ne vieną įmonę atliekančią sandarumo testus. Testo metu pastate, naudojantis specialia įranga, yra padidinamas arba sumažinamas slėgis ir nustatomos vietos, kurios praleidžia šilumą. Šio bandymo metu aptinkama net ir patys mažiausi defektai, todėl jis yra naudingas kiekvienam, norinčiam turėti ekonomišką būstą.

Garso izoliacija yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis lauko duris

Lauko durys turi būti ne tik sandarios, bet ir apsaugoti nuo išorinio triukšmo. Todėl durų garso izoliacijos kriterijus yra priskiriamas prie vienų iš svarbiausių jas renkantis, nes tai gali kenkti jūsų gyvenimo kokybei. Pasak specialistų, kokybiškomis durimis laikomos tos, kurios yra atsparios atlaikyti ne mažesnį kaip 35 decibelų triukšmo rodiklį, tačiau Lietuvoje jau galima įsigyti tokių lauko durų, kurios nepraleistų 41 bei daugiau decibelų triukšmo. Garso izoliacinės lauko durų savybės priklauso ne tik nuo konstrukcinių ypatybių, bet ir nuo tarpinės tarp varčios ir staktos. Tai, kad tarpinė yra, dar nereiškia, kad durys turi puikią apsaugą nuo triukšmo. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad uždarant durų varčią, tarpinė atliktų savo funkciją ir prisispaustų prie durų visu savo perimetru. Tik taip užtikrinsite patikimą apsaugą nuo garsų.

Saugumą užtikrins kokybiškos spynos bei užraktai

Geriausiu saugumu pasižymi šarvuotos lauko durys. Galbūt pamanysite, jog jos itin saugios dėl storo plieninio lakšto, kuris apsaugo nuo dūžių. Iš esmės – tai tiesa, bet šarvuotoms durims labai lengva pritaikyti beveik visų rūšių spynas. Tai yra labai patogi savybė, ypač jeigu jums nepatiks standartinės spynos, komplektuojamos su durimis. Kalbant apie spynas, pasirinkimas milžiniškas, tereikia paklausti pardavėjo ir šis jums duos katalogą, kuriame galėsite išsirinkti spyną pagal savo pageidavimus.

Pabaigai, kalbant apie lauko durų funkcines savybes, be abejonės, svarbu pasidomėti jų saugumo lygiu. Norint apsaugoti savo duris nuo bet kokio nusikaltimo, o tuo pat metu apsaugoti ir savo būstą bei šeimą, reikia atkreipti dėmesį į lauko durų saugumą. Naudinga žinoti, kad durys - tai ne tik jų struktūra. Užraktai - tai vienas iš kriterijų, kuris padeda įvertinti durų atsparumą įsilaužimui. Saugumo jausmas namuose ateina tada, kai užrakiname duris. Todėl, ekspertai rekomenduoja lauko duris apsaugoti keliais atskirais užraktais, tokiu būdu įsilaužėlis bus priverstas užtrukti daugiau laiko ir taip pat sunaudoti daugiau jėgų įveikiant šią jūsų namų apsaugą. Taip padidėja tikimybė, jog jūs ar jūsų kaimynai laiku pastebės, kad kažkas bando patekti į jūsų namus per laukines duris ir išvengsite nepageidaujamų nuostolių.

Pagrindinės lauko durų rūšys

Šiandien durų pasiūla yra ypač didelė ir klientui siūloma rinktis iš keleto pagrindinių lauko durų tipų, atsižvelgiant į medžiagas iš kurių jos pagamintos. Išskiriamos šios lauko durų rūšys: šarvuotos, plastikinės, medinės, lauko durys su stiklu.

Šarvuotos durys – saugiausias pasirinkimas

Šarvuotos lauko durys yra laikomos geriausiai apsaugančiomis nuo įsilaužimo. Šio tipo durys privalo turėti tris svarbiausius elementus: tvirtą konstrukciją, kokybiškas spynas bei papildomus saugumo saugiklius. Plieninės (šarvuotos) lauko durys – labiausiai paplitusios daugiabučiuose ir nuosavuose namuose, kasdienės jūsų matomos durys. Pasižymi saugumu, atsparumu drėgmei, mechaniniam poveikiui, šilumos kaitai. Šių durų minusas – šilumos laidumas, jos nepasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis, todėl kai kurie pirkėjai žiūri į jas neigiamai, nepaisant kitų privalumų. Įprastai durų konstrukcija gaminama iš plieno ir yra dengiama medžio masyvo plokštėmis, vidų užpildant šilumą izoliuojančia medžiaga. Tad, šarvuotos lauko durys ne tik yra vienas iš saugiausių pasirinkimų, bet ir gerai izoliuoja garsą bei yra ilgaamžiškesnės palyginus su kitais durų tipais.

Plastikinės durys pasižymi ekonomiškumu

Kitas durų tipas - tai plastikinės durys. Jos įprastai pasižymi žema kaina, bet yra ne tokios ilgaamžės kaip kitos lauko durys. Plastikinės durys turi gerą šilumos izoliaciją, todėl šiluma šaltuoju laikotarpiu liks viduje. Be to, jos yra patogios ir nereikalauja daug priežiūros. Anksčiau plastikinės lauko durys buvo labai populiarios Lietuvoje ir dažnai sutinkamos. Jų kaina, lyginant su kitomis durimis, yra gan maža, taip pat jos neblogai sulaiko šilumą, bet būtent dėl šilumos pokyčių deformuojasi ir tampa sunkiai uždaromos. Didelis spalvų pasirinkimas leidžia kiekvienam surasti tai, ko ieško. Kita vertus, estetinės ypatybės negali paslėpti jų trūkumų. Plastikinės lauko durys nėra tokios tvirtos, tad ir jų saugumo klasė yra žemesnė.

Aliumininės lauko durys – dažniausiai sutinkamos komerciniuose ir visuomeniniuose pastatuose. Patvarios ir nereikalauja ypatingos priežiūros, deja, blogai sulaiko šilumą.

Lietuvių mėgstamiausios – medinės lauko durys

Vienas populiariausių lauko durų tipas - tai medinės lauko durys. Medžio masyvas dera prie daugelio namų dizaino, išsiskiria natūralumu ir suteikia aplinkai jaukumo. Šis tipas pasižymi ilgaamžiškumu, jei yra pagamintas naudojant kokybiškas žaliavas, bei gera šilumos ir garso izoliacija. Medinės durys, gaminamos iš gryno medžio (ąžuolo, pušies, beržo, uosio ar kito), pasižymi daug aukštesne kaina nei anksčiau minėtieji tipai. Taip pat, kadangi medis yra natūrali medžiaga, tokios durys reikalauja papildomos priežiūros ir deja, nėra tokios saugios kaip šarvuotos durys. Nepaisant visų medinių lauko durų trūkumų, jos laikomos prestižine preke Lietuvoje.

Klijuotos medienos lauko durys, šį pavadinimą įgavo dėl savo ypatingo gamybos būdo. Vietoj vieno storo medienos sluoksnio, šios durys yra „suklijuotos“ iš kelių plonesnių sluoksnių, siekiant sumažinti šilumos kaitos poveikį. Pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis ir unikaliu stiliumi, užtat reikalauja daugiau priežiūros negu kitų tipų durys. Kas penkerius metus patartina iš naujo impregnuoti, elgtis atsargiau, nes šios durys nelabai atsparios mechaniniams pažeidimams.

Puikių savybių stiklo pluošto lauko durys

Stiklo pluošto lauko durys – iš visų lauko durų tipų kone geriausios visais techninių savybių atžvilgiais, išskyrus gana aukštą kainą. Šių durų gamybai naudojamos įvairių savybių medžiagos, todėl šis tipas turi visas geriausias savybes: atsparumą mechaniniam, temperatūros poveikiui bei puikią termoizoliaciją. Kasdieniam vartotojui galbūt gali būti brangokos, bet aukštesnė šio tipo durų kaina kuo puikiausiai atspindi aukštą kokybę.

Lauko durys su stiklu – tai modernus ir išskirtinis sprendimas

Be anksčiau išvardintų lauko durų tipų, verta paminėti lauko duris su stiklu. Duryse gali būti sumontuotas įvairių dydžių bei formų stiklo paketai. Tokios durys dažniausia yra montuojamos nuosavuose namuose. Medžiagos, iš kurių gaminamos durys su stiklu, yra naudojamos tokios pačios kaip ir durims be stiklų, todėl dauguma funkcinių savybių nesiskiria, o kaina priklauso nuo dizaino. Verta pastebėti, kad stiklo paketai durims suteikia modernumo ir išskirtinumo. Gausybė įvairiausių stiklo raštų ir spalvų, be abejones, kiekvienam leis išsirinkti sau tinkamas išskirtines lauko duris.

Lauko duris derinkite prie namo architekūros stiliaus

Lauko durys yra svarbi jūsų namo dalis. Kiekvienas jūsų svečias jas pamato dar prieš įeidamas į namo vidų ir susidaro tam tikrą pirmąjį įspūdį. Puikios kokybės durys yra gero skonio rodiklis. Lauko durų dizainas turėtų atitikti namo architektūros stilių. Jei jūsų namas modernaus stiliaus, galite rinktis paprastas, aiškių linijų duris. Jei gyvenate senos statybos name, jį pagyvins puošnios duris su ornamentais. Kalbant apie spalvas, lauko durų paletė yra labai plati ir priklauso nuo kiekvieno skonio. Rinkoje populiariausios yra šviesių bei medienos spalvų durys, tačiau jau galima rasti ir kitų, ryškesnių spalvų prekių. Renkantis būtina žinoti, kokie jūsų norai ir galimybės, o tai žinant nesunkiai surasite, ko jums reikia.

Prieš perkant duris, patikrinkite jų kainas

Dydis, medžiaga ir lauko durų tipas daro įtaką jų kainai. Pačiomis ekonomiškiausiomis yra laikomos plastikinės durys, toliau seka šarvuotos durys ir medinės durys. Visgi, būtina atkreipti dėmesį, jog kiekviena įmonė savo produkciją įkainuoja skirtingai, todėl prieš perkant duris, vertėtų patikrinti durų kainas ne vienoje, bet keletoje įmonių, kad jūsų pirkinys būtų aukščiausios kokybės ir už prieinamą kainą. Nepamirškite, kad kokybiškos lauko durys - tai investicija, todėl taupyti jų sąskaita nevertėtų.

Lauko durys – saugumą, komfortą ir estetinį grožį teikianti nuosavo namo ar daugiabučio detalė, be kurios niekaip neišsiverstume. Kadangi lauko durys yra itin svarbios daugeliu atžvilgių, reikia mokėti išsirinkti jas tinkamai, o ką daryti, jeigu apie jas visiškai nieko nežinote? Nesijaudinkite, nes perskaičius šį straipsnį, jūs galėsite laisvai konsultuoti kitus.

Jeigu statotės sau namą, apie lauko duris reikėtų galvoti kiek įmanoma anksčiau, geriausiu atveju – dar sudarant namo projektą. Pagalvokite, kokių matmenų durų angos norite, ir ar rasite duris, kurios atitiktų šiuos matmenis. Atsižvelgdami į šią detalę, išgelbėsite save nuo nereikalingo streso ir papildomų išlaidų platinant durų angą ar ieškant nestandartinių matmenų lauko durų. Net jeigu ir tiesiog keičiate senas duris, kaip ir patys suprantate, būtina išmatuoti durų angą ir turėti viziją, pagal kurią rinksitės naujas lauko durys.

Viską apibendrinant, yra šešių tipų lauko durys, kiekvienas tipas turi privalumų ir trūkumų, todėl turite išsirinkti tą tipą, kuris geriausiai tinką jūsų reikmėms, pvz., jeigu gyvenate nuosavame name, tikriausiai norėsite saugių durų, todėl reiktų rinktis šarvuotas duris. Kokybiškos lauko durys apsaugos jūsų namus nuo nusikaltėlių, o jeigu jos dar ir elegantiškos tai durys atitiks visus joms keliamus reikalavimus. Gerai pasirinktos durys gali turėti individualių bruožų, kuriant savo namo interjerą ir eksterjerą jos turi prie visko derėti ir palikti gerą įspūdį. Taigi prieš renkantis atsižvelkite į savo reikmes, žinoma nepamiršdami ir estetikos.

 

 

 

 

 

 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.