Šarvuotos durys

Ieškodami patikimų būdų, kaip apsaugoti savo namus ir materialų turtą, visų pirma galvojame apie patikimas ir sustiprintos duris. Minėtasis sprendimas atlieka itin svarbų vaidmenį – statistika rodo, kad dažniausiai vagystės įvyksta nusikaltėliams išlaužus ar atrakinus gyvenamojo būsto durų spyną. Dėl šios priežasties, galvodami apie namų saugumą, turite užtikrinti, kad jūsų būstas turės patikimas įėjimo duris ir aukščiausiai saugumo kategorijai priskiriamas spynas.

Šarvuotos durys gali būti skirtos tiek butui, tiek namui. Šarvuotos fasadinės durys skirtos įėjimams į individualius namus, kotedžus. Įėjimo durų apdailai naudojama drėgmei atspari medžio dulkių plokštė, kuri dengiama dažais. Šarvuotos lauko durys gali būti su apsauginiais stiklo paketais, padengtos veidrodine plėvele. Garso izoliacija priklauso nuo to, kuo užpildytas durų vidus. Iš abiejų varčios karkaso pusių yra plieno lakštai, o vidus užpildomas metaliniais kampuočiais ir akmens vata. Kampuočiai prilaiko akmens vatą, kad nenusėstų. Gali būti ir kiti variantai, pavyzdžiui, buto šarvuotų durų konstrukciją sudaro metalinis karkasas su apšiltinimu, o iš išorės dedamos plokštės.

Sustiprintos apsaugos durys išsiskiria ilgaamžiškumu ir patvarumu. Tokios durys yra atsparios įsilaužimui, drėgmei ir liepsnoms. Be to, minėtosios konstrukcijos pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis. Tiesa, specialistai primena, kad nemažiau už saugias duris yra svarbios ir patikimos, kokybiškos durų spynos. Praktika rodo, kad didžioji dalis nusikaltėlių į būstą patenka sugadindami durų spyną. Kitaip sakant, net ir pačios patikimiausios šarvuotos durys be kokybiškos spynos taps lengvai pažeidžiamos. Ir atvirkščiai – aukščiausiai apsaugos kategorijai priskiriamos spynos nepasirūpins jūsų namais, jei montuosite jas lengvai pažeidžiamose duryse. Durų spyna turi atitikti reikalaujamo saugumo lygį.

Efektyviausios namų apsaugos priemonės – tai patikimos šarvuotos durys, apsauginės langų sistemos, kelių užraktų durų spynos ir papildomos apsaugos priemonės, pvz., stebėjimo kameros ar signalizacija. Be to, nors šarvuotos durys ir papildoma namų apsauga padeda siekti užsibrėžtų tikslų, nepamirškite, kad rūpindamiesi savo namų ir artimųjų gerove, turite išlikti budrūs ir dėmesingi. Policijos pareigūnai tvirtina, kad neretai ilgapirščiai tikrina visas laiptinės duris, kol suranda neužrakintas, todėl visuomet patikrinkite, ar buto durys yra užrakintos.

Kaip nepasimesti dabartinėje durų pasiūlos gausybėje ir išsirinkti tinkamiausias šarvuotas durys?

Visų pirma, reikėtų pažymėti, kad universalaus pasirinkimo kiekvienam vartotojui nėra. Juk mes skirtingi: skiriasi mūsų finansinės galimybės, skonis, požiūris į gyvenimą, dalykai, kuriems teikiame pirmenybę, todėl ir mūsų keliami reikalavimai, tokiai iš pirmo žvilgsnio paprastai ir kasdieniškai detalei, kaip šarvuotos durys, skiriasi. Pirkėjai gali rinktis įvairaus dizaino ir skirtingų spalvų sustiprintas duris, kurios nesunkiai realizuos individualaus interjero ir eksterjero idėjas. Žinoma, ieškodami patikimų durų, negalite apsiriboti jų estetinėmis savybėmis. Šarvuotos durys turi būti ne tik dailios, bet ir tvirtos, ilgaamžės, puikiai izoliuojančios garsą, sulaikančios šilumą, lengvai besivarstančios ir užtikrinančios maksimalų saugumą. Deja, realizuoti minėtuosius kriterijus nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Skirtingi norai – vienas sprendimas apsaugai

Vieniems reikia nematytos, tiesiog fantastiškos estetikos (reljefinių ornamentų, prabangiai apdirbtos medienos, neįprastos spalvos), kitiems nereikia įmantrybių, – jie reikalauja visapusiškos apsaugos, kurią gali garantuoti kokybiškos šarvuotos durys. Šis straipsnis skirtas pastarajai žmonių grupei, teikiančiai pirmenybę namų apsaugai. O apsaugą gali garantuoti tik tinkamai specialistų parinktos ir įrengtos šarvuotos durys. Jos patikimos ir ilgaamžės, solidžios metalinės konstrukcijos, šios savybės atitinka daugelio pirkėjų poreikius. Šiuolaikinė pramonė ir naujausios technologijos sugeba rinkai pasiūlyti tiek gražias, tiek ir garantuojančias apsaugą jūsų namams ir palyginti nebrangiai kainuojančias šarvuotos durys.

Gerai pasidomėję skirtingų parduotuvių, siūlančių šarvuotas duris, pasiūlymais, rasite sustiprintas namų duris kiekvieno skoniui ir piniginei. Rekomenduojame apsilankyti parduotuvėje, tačiau, kokį gamintoją išsirinksite – jūsų individualus pasirinkimas ir tik kruopšti šarvuotų durų pasiūlos analizė atneš laukiamų rezultatų. Šiame straipsnyje rasite keletą patarimų, kaip išsirinkti tinkamas šarvuotas lauko duris.

Pagrindinės kokybiškų šarvuotų durų savybės

Į ką visų pirma atkreipti dėmesį, renkantis šarvuotas lauko duris? Metalinė konstrukcija skirta apsaugai garantuoti, o apsauga – prioritetinė bet kokių durų funkcija. Renkantis šarvuotas duris, siūlome jums įvertinti naudojamo plieno storį – durų varčios plieno storis turėtų siekti 1,5–2 mm. Nusprendę įsigyti šarvuotas duris, neapsiriksite pasirinkdami būtent tokio plieno storio šarvuotas duris. Tokie parametrai padės užtikrinti reikiamą apsaugos lygį. Durų varčios turėtų būti gaminamos iš uždarų plieno profilių kurių plotis siekia nuo 40 mm iki 85 mm, o plieno storis – 2 mm. Durų mechaninį stiprumą ir standumą užtikrina pati konstrukcija. Varčia sustiprinama papildomomis standumo briaunomis. Šarvuotų durų stakta yra profiliuotas standumo kampų turintis plieno profilis.

Dėl šiuolaikinių šarvuotų durų gamybos galimybių, panašios konstrukcijos praktiškai neįmanoma išlaužti, o tokios durys tarnaus kelis dešimtmečius, nekeisdamos savo apsauginių, termoizoliacinių ir apdailos funkcijų. Perkant šarvuotas duris taip pat svarbu atsižvelgti į spynos patikimumą. Gamindami šarvuotas duris, patikimi ir patikrinti šarvuotų durų meistrai jas komplektuoja pagal kliento norus ir pageidavimus, naudodami tik garsių ir žinomų gamintojų spynas tokias kaip „MOTTURA“, „DORMA“, „EVVA“ ir kt.

Kalbant apie durų svorį, šarvuotos durys sveria 35–40 kg., svorį padidinti gali durų varčios apšiltinimas, sudėtingesni užrakinimo mechanizmai, sklendė ir kt. Kuo sunkesnės durys, tuo mažiau papildomų apsaugos priemonių reikalauja pati konstrukcija. Papildomos charakteristikos pridedamos klientui įsigyjant duris. Pirkdami šarvuotas duris, reikalaukite gamintojo garantijos. Daugelis jų suteikia 3 metų garantiją.

Durų saugumas priklauso nuo konstrukcijos ir spynos. Saugiausios – pilnavidurės durys su apsauginiu metalo lakštu arba su metalinės konstrukcijos pagrindu. Pasidomėkite durų garso izoliacija, sandarumu, ar gerai sulaiko šilumą. Beje, ant įvežamų durų paprastai būna nurodyta, kad jos gali atlaikyti ne mažesnį kaip 30 decibelų garsą. Pasiteiraukite, ar atlikti bandymai – ar patikrintos priešgaisrinės, mechaninės savybės. Išsiaiškinkite, kaip durys pagamintos: kokia mediena, užpildas, kokia medžiaga bus padengiamas durų rėmas, kokia apdaila. Jei norite saugumo, nepakaks gerų durų ir paprastos spynos. Ir atvirkščiai – kokybiška spyna, įstatyta į senas duris, saugumo nesuteiks. Nebūtina įmontuoti daug spynų – užtenka ir vienos, bet kokybiškos. Nevalia pamesti raktų, ypač šarvuotų durų - tokiu atveju spyną gali tekti perkoduoti arba pakeisti. Geriausia, jei montuojant duris tarpas tarp staktos ir sienos užbetonuojamas. Montavimo putos paprastai naudojamos nedidelio saugumo klasės medinėms durims montuoti.

Didžiąją šarvuotų durų kainos dalį sudaro ne antkainis, o gamybos savikaina. Į gamybos savikainą įeina medžiagos ir darbas. Abu yra labai svarbūs. Metalinėm durim labai svarbu kaip sujungti atskiri plieno lakštai (ar jie virinti pigiu taškavimo būdu ar brangesniu būdu virinant ištisą išilginę siūlę). Svarbus ir plieno lakštų storis, spynų kokybė. Apskritai geras metalines lauko duris turi sudaryti plieno lakštai, skydai durų viduje, iš plieninių vamzdžių išlankstytas durų rėmas. Lauko durų atidarymo sistema dažniausiai yra nukreipta į išorę. Ši savybė taip pat priskiriama šarvuotoms durims taikomiems saugos reikalavimams. Šarvuotų durų užrakinimo mechanizmas turi fiksuotis visomis keturiomis kryptimis taip apsaugant nuo durų įveikimo nupjovus vyrius. Durų spynos turėtų būti montuojamos bent dvi. Tad nevertėtų džiaugtis radus labai pigias duris. Deja, tai dažnai gali reikšti tiesiog prastą jų kokybę. Pamatę duris žema kaina, prieš pirkdami pasidomėkite ar tai tikrai pilnavertės šarvuotos durys.

Tikimės, kad mūsų pateikti patarimai leis jums lengviau išsirinkti patikimas, šiltas, kokybiškas ir modernias šarvuotas duris, o daugiau informacijos rasite pasidomėję skirtingų parduotuvių, besispecializuojančių šarvuotų durų gamyboje, pasiūlymais.

 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.