Straipsniai

Kokias duris rinktis vonios kambariui?

Visame name ar bute vykstantys remonto darbai paliečia ne tik sienas, grindis ir lubas, bet ir duris. Durys tarnauja kaip pertvara, padalijanti patalpą į atskirus kambarius, padeda pasislėpti nuo smalsių akių, taip pat sulaiko šilumą ir slopina išorinius garsus.
Vonios kambariui ir tualetui perkamos durys, kurios turi atitikti tam tikrus standartus - atsižvelgiama į tai, kad šiose patalpose yra daugiau drėgmės. Tai reiškia, kad durų varčios turi būti gaminamos iš medžiagų, kurios nesideformuoja nuo vandens, nepraranda spalvos ir neišbrinksta.
Vonios durų svarba statybų sektoriui skiriasi, kadangi čia griežčiau atsižvelgiama į atsparumo drėgmei rodiklį. Vonios kambarys ir tualetas namuose labiausiai liečiasi su vandeniu, jų durys turi būti ypač patvarios.

Pagrindiniai reikalavimai būtų tokie:

Atsparumas drėgmei, grybeliui ir pelėsiui
laikui bėgant durys turėtų nekeisti spalvos;
turi būti lengva jas valyti.
Ne paskutinę vietą užima ir taisyklinga durų eksplotacija – labia svarbu gerai vėdinti patalpą ir neleisti drėgmei kauptis.Nuosavose namuose vonios kambaryje dažniausiai būna numatytas langas, o senos statybos butuose ventiliacinės sistemos dažnai būna neprižiūrėtos, veikia silpnai arba išvis neveikia. Tokiais atvejais labai padeda šiuolaikiški kompaktiškų išmatavimų drėgmės surinkėjai, galima tiesiog palikt pravertas duris ir leisti drėgmei išsisklaidyti.
Durys gali būti vientisos arba su stiklo intarpais. Viskas priklauso nuo pirkėjo norų ir jo finansinių galimybių. Vonia ir tualetas laikomos intymiomis zonomis, kuriose žmogus nori privatumo. Tam sukuriamas durų dizainas su matiniu ar dažytu stiklu arba visiškai aklinos, taip pat galimos visiškai stiklinės vonios durys – pastarąsias dažniau renkasi gyvenantys nuosavame name, o ne bute. Žinoma, pirmenybę reikėtų teikti matiniam stiklui. Vidus nebus matomas, todėl jūsų svečiai, besinaudojantys vonia, nebus trikdomi.

Saugumas

Žmonėms, kurie naudosis vonios kambariu, svarbu turėti galimybę užsirakinti, tam rečiau naudojamas raktas, dažniau – wc suktukas. Prieš rinkdamiesi furnitūrą, turite įsitikinti, kad ji yra atspari temperatūros ir drėgmės pokyčiams, korozijai. Šiuo tikslu pirmenybė turėtų būti teikiama durų rankenai ir spynų sistemai, pagamintai iš korozijai atsparaus plieno arba metalo. Jei į tai nekreipsite dėmesio, po kurio laiko durų rankena pasens, susidėvės ir atrodys estetiškai nemaloni. Šiuo metu yra tikrai didelė pasiūla nerūdijančio plieno furnitūros, renkantis juodas, auksines ar kitų spalvų rankenas, pravartu žinoti, kad net garsių firmų rankenų dažai ilgainiui apsitrina, ypač nuo žiedų, puošiančių mūsų pirštus

Medžiagos pasirinkimas:

Pirmenybė turėtų būti teikiama vonios durims su vandeniui ir drėgmei atsparia medine danga. PVC naudojamas vietose, kur yra daug žmonių. Medžiaga yra nebrangi ir paprasta naudoti. Nereikalauja sudėtingos priežiūros.
MDF durys gali išlikti patrauklios daugelį metų, jei jos nėra nuolat veikiamos vandens. Ant paviršiaus krentantys garai ir smulkūs lašeliai joms nekenkia. Dėl to šiuo metu rinkoje karaliauja MDF durys – jų galima rasti tiek laminuotų, tiek dažytų, tiek padengtų medžio lukštu.
Masyvi mediena skiriasi nuo kitų medžiagų. Ji yra patvari, graži ir atspari bakterijoms, tačiau “gyva” – mėgsta vaikščioti, todėl duris tenka pareguliuoti.

Vonios kambario durų spalva gali atitikti pagrindinę kambario dekoraciją. Dizaineriai naudoja kontrastingą dizainą, kad išryškintų tam tikras sritis ir vizualiai išplėstų ar susiaurintų erdvę. Jei turite tradicinį dekorą, galite rinktis rudas ir medines vonios kambario duris, tačiau turėsite riziką pasiklysti tarp begalės rudos atspalvių ir prisimarginti interjerą. Labai daug žmonių renkasi baltas arba pastelinių tonų duris, kurios gali būti dažytos arba dengtos aukštos CPL klasės laminatu.
Kainos ir kokybės santykis visada buvo tame pačiame lygyje, tačiau pirkėjas ne visada pasilygina, už ką jis moka pigiau, neišsiklausinėja, kurioje vietoje buvo sutaupyta gaminant.  Jei nenorite, kad durys greitai prarastų savo patrauklumą ir sulūžtų, pirkite jas iš gerą reputaciją turinčios įmonės. Jis turi veikti daugelį metų ir turėti teigiamų klientų bei konkurentų atsiliepimų. Be to, pardavėjas turėtų turėti platų durų pasirinkimą, skirtą skirtingų pajamų klientams.

Renkantis vidaus duris, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dizainą, spalvą ar originalumą, bet ir į durų padengimą. Rinkoje galima rasti faneruotų, laminuotų, ekofaneruotės, dažytų durų, kiekvienos iš jų turi savų privalumų ir trūkumų.

Faneruotos durys.

Faneruotos vidaus durys

Bene natūraliausias durų padengimas būtų medžio lukštas. Iš esmės tai plonytis medžio lakštas, kuris po specialaus apdirbimo yra klijuojamas prie varčios ir staktos. Pats gaminys dažniausiai būna pagamintas iš pigesnės medžiagos, pavyzdžiui, MDP. Faneruotė yra padengiama vandeniui atspariais lakais, kas prailgina durų eksplotacijos laiką ir padidina atsparumą. Spalvų pasirinkimas dažniausiai nėra labai gausus, kadangi pats grožis ir slypi lukšto natūralume bei raštuose.
Pliusai:
Lukštas išsaugo turtingą medžio faktūrą ir natūralią medžio spalvą;
Yra pigesnis variantas nei gamintis duris iš medžio masyvo;
Tokios durys yra atsparios deformacijai ir įtrūkimams.
Minusai:
Gavęs tiesioginės saulės šviesos, ilgainiui lukštas keičia spalvą;
Nelabai tinka padidinto drėgnumo patalpoms.

Laminuotos durys.
Tai specialiai pagaminta popieriaus tipo medžiaga, imituojanti medžio struktūrą. Kadangi tai dirbtinai sukurta danga, tokios durys turi tikrai gausų atspalvių ir raštų pasirinkimą. Laminuotų durų kaina tiesiogiai priklauso nuo laminato klasės – kuo šis storesnis, atsparesnis, tuo gaminys bus brangesnis. Pats brangiausias šiai dienai yra CPL klasės laminatas.
Pliusai:
Aukštas atsparumas drėgmei ir temperatūrų svyravimams;
Platus spalvų pasirinkimas;
Atsparumas tiesioginei saulės šviesai;
Atsparumas deformacijoms.
Minusai:
Danga sukurta dirbtinai;
Pažeidus neišeina restauruoti.

Laminuotos vidaus durys

Ekofaneruotės durys.

Šias duris daug kas maišo su faneruotomis, tačiau natūralumo jose nedaug. Ekofaneruotė – tai technologija, kai specialiomis priemonėmis apdirbamas polipropilenas, išgaunant atsparią aplinkai durų dangą. Tokia danga imituoja medžio lukštą, atspindėdama ne tik raštą, bet ir faktūrą. Pasižymi aukštu atsparumo lygiu ir yra tikrai pigesnė nei medžio masyvo durys.  
Pliusai:
Itin atsparios;
Puikiai atkartoja medžio raštą ir struktūrą;
Atsparios drėgmei ir temperatūrų svyravimams;
Didelis spalvų ir faktūrų pasirinkimas.
Minusai:
Nenatūralus padengimas.

Dažytos durys.

Pliusai:
Atsparios tiesioginiams saulės spinduliams;
Yra restauravimo/atnaujinimo galimybė;
Lengvai valomos.
Minusai:
Palyginus su laminuotomis durimis yra mažiau atsparios;
Paviršius lengvai pažeidžiamas, braižosi;
Vientisas padengimas, be medžio rašto ir faktūros.

Dar galima būtų paminėti nematomas duris, kurios gaminamos gruntuotos (paruoštos dažymui), montuojamos pradiniame apdailos darymo etape, kadangi staktos po sumontavimo yra „paslepiamos“ po tinko sluoksniu, užglaistomos, o pačios durys dažomos kartu su sienomis, kas ir priduoda „nematomų durų“ efektą.

Dažytos vidaus durys

Apie Profil Doors duris

 

   Šiandien apžvelgsime iš ko yra pagamintos Profil Doors durys. Šių durų karkasas yra gaminamas pagal "sumuštinio principą", t.y. MDF + pušies masyvas, kas daro tokių durų konstrukciją maksimaliai tvirtą ir patikimą. Naudojama LVL Brus - tai tokia kompozitinė medžiaga, sudaryta iš medžio natūralaus masyvo ir sustiprinto specialiomis medžiagomis. Gauname vientisą tvirtą medžiagą, neturintį jokių defektų. LVL brus yra ypatingai tvirtas ir medžiagos tvirtumas nesikeičia per visą jo ilgį. Be to, ši medžiaga nereaguoja į išorinį aplinkos poveikį - temperatūrų skirtumus, drėgmę, o taip pat ir į įvairias chemines medžiagas.

   Padengimas

   Ekofaneruotė - tai nauja plastikinė medžiaga su grublėtu paviršiumi. Naujos kartos ekofaneruotės kilmė yra Vokietijoje, Miunchene, pagal panašumą ji maksimaliai priartinta prie tikros medžio faneruotės, bet pagal naudojimo savybes maksimaliai ją lenkia. Tai ilgaamžė ir atspari medžiaga. Labai svarbu, kad ši medžiaga yra ekologiška, jos neveikia saulės ultravioletiniai spinduliai, nekeičia spalvos ir nereikalauja specialios priežiūros.

 

Stakta ir apvadai. Stakta yra sudaryta iš apvadų ir praplatinimo (Reguliuojamoji sistema). Reguliuojamieji apvadai yra tvirtinami pagal specialią technologiją ir nereikalauja specialaus tvirtinimo, kas ne tik pagreitina surinkimo procesą, bet ir nereikia naudoti papildomų tvirtinimo elementų, tokių kaip vinių. Tai taip pat leidžia paslėpti nelygias sienas.

Profil Doors durų privalumai

Ekofaneruotė nekeičia spalvos dėl saulės spindulių, ekofaneruotės spalva yra idealiai tolygi, nesvarbu kada durys yra pagamintos, ar kada pirktos , kita partija visada bus tokios spalvos ir medžiaga nesiskirs nei savo struktūra nei spalva.

Ekofaneruotė yra ekologiška, ją galima valyti įvairiomis medžiagomis, net jei ten yra chloro.

Ekofaneruotė, skirtingai nei kitos PVC medžiagos, neturi sveikatai kenksmingų medžiagų (fenolovo, formaldelhido it kt. medžiagų).

Aukšta temperatūra neveikia ekofaneruotės, skirtingai nei PVC padengimas, kuris pradeda reaguoti į 90 laipsnių temperatūrą ir į aplinką nuo saulės spindulių ir šildymo aparatų gali išskirti sveikatai kenksmingų medžiagų. Taip jis keičia spalvą ir savo tvirtumą. Ekofaneruotei reikalinga aukštesnė kaip 180 laipsnių temperatūra, kas mūsų gyvenamojoje aplinkoje retai pasitaiko.

Durų gamyboje naudojami dvikomponentiniai klijai, kurie yra visai nedegūs, tuo tarpu kitų gamintojų klijai reaguoja i 90 laipsnių temperatūrą ir išskiria toksiškas medžiagas.

Visos ekofaneruote padengtos durys yra surenkamos. Tai yra, sudaužius stiklą ar sugadinus, kurią nors durų dalį, ją galima lengvai pakeisti. Jums nereikia išmesti visų durų, o tik užtenka pakeisti netinkamą detalę.

 

Kiekvienas mūsų svajoja apie gražius ir jaukius namus. Pradėję remonto darbus arba įsirengdami naują būstą, daug laiko praleidžiame įsivaizduodami, kaip naujieji namai turėtų atrodyti – vartome spalvų paletes, deriname tekstūras, dizainuojame baldus… Vieni samdomės dizainerius, antri ieškome idėjų namų interjero žurnalų puslapiuose, treti imame akyliau žvalgytis draugų ir pažįstamų namuose, bandydami savo erdvei pritaikyti patikusius sprendimus ar atskiras detales.

Ne kiekvienas susimąsto, kokią vietą namų interjere užims durys, ką reikėtų žinoti ar bent jau kada pradėti domėtis. Štai keletas patarimų, kurie padės išvengti klaidų ir nusivylimų:

  1. Tinkamas laikas. Net jeigu esate iš tų nereiklių klientų, kuriems “durys yra durys”, o ne interjero puošmena, reikėtų pasidomėti terminais – dažną pirkėją vis dar nustebina gamybos trukmė ir eilės durų montavimui;
  2. Durų angų išmatavimai. Planuojate įsigyti pačias paprasčiausias duris, kurias dauguma prekybos įmonių sandėliuja ir pristato per tikrai trumpą laiką? Galite likti nemaloniai nustebinti, sužinoję, kad standartinės durys netinka jūsų angoms ir vietoje įsigijimo “čia ir dabar” gausite laukti kelis mėnesius, kol durys bus pagamintos;
  3. Spalvų derinimas. Nepamirškite, kad net balta spalva turi ne vieną atspalvį, todėl nepasidrovėkite atsinešti į durų saloną grindų fragmentą ar kitą interjero detalę, prie kurios derinate durų spalvą. Nepasitikėkite brošiūroms ar telefonu darytomis nuotraukomis – dažnai spalvos būna iškraipytos ir realybėje gali “pjautis” viena su kita;
  4. Daugumai gamintojų nestandartinės angos nėra kliūtis, tačiau reikia suvokti, kad kiekvienas nukrypimas nuo standarto jums kainuos. Nestandartą iš aukščio dar galima suprasti – naujos statybos namuose dažnai lubos esti daug aukštesnės nei įprasta, todėl įprasto aukščio durys gali atrodyti keistai ar net juokingai. Vis tik statybų metu praverstų pasidomėti ir angų pločiais – gamybos antkainiai už nestandartą iš pločio nėra maži, o skirting pločių durys viena šalia kitos atrodo nepatraukliai;
  5. Pasiūla. Net jeigu labai nesureikšminate durų, kaip interjero detalės, nepasilikite šio sprendimo paskutinei dienai – dėl esančios spalvų, modelių ir faktūrų įvairovės dažnam susisuka galva bei pasidaro sunku susivokti, kokias gi duris išsirinkti;
  6. Kur rinktis duris? Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad rinktis duris pramoninių prekių parduotuvėse apsimoka labiau nei specializuotose. Tam, kad galima būtų objektyviai palyginti, reikėtų atkreipti dėmesį, kokia komplektacija nurodoma prie kainos. Specializuotose parduotuvėse dažniausiai nurodoma pilnos komplektacijos kaina, kai tuo tarpu pramoninėse galutinę kainą turi susiskaičiuoti pats pirkėjas – dažnai būna neįskaičiuoti nei vyriai, nei spyna, nei apvadai, nei praplatinimai konkrečiam sienos storiui. Taip pat reikėtų pasverti, kokios išliekamosios vertės tikimės – dažna specializuota durų parduotuvė vengia žemiausios klasės laminato durų savo siūlomame asortimente, orientuojasi į vidutinę ir aukštesnę kokybę bei ilgalaikius santykius su klientais, kai tuo tarpu pramoninės prekės, orientuodamasi į ekonominę klasę, uždirba iš pirkėjų srautų, dažnai negalėdamos pasiūlyti su pirkiniu susijusių paslaugų, tokių kaip kliento angų išmatavimas, durų montavimas, garantinė priežiūra ir pan.

Spalvu reiksme interjere

Spalvos yra labai reikšmingos mūsų gyvenime, kreipiame mes į tai dėmesį arne. Jos veikia mūsų mintis jausmus ir emocijas. Jos naudojamos reklamos tikslais paveikti mūsų protą ir jausmus. Kai kurios palvos suaktyviną kraujotaką, padidina metabolizmą ir netgi pakelia spaudimą jei ilgai į jas žiūrim. Mes galim turėti ir savo asmeninę nuomonę apie spalvas, spalvos turi skiringą reikšmę įvairiuose šalyse ir kultūroje. Čia pateiksime keletą spalvų reikšmių, kurias galite panaudoti kuriant savo interjerą. Raudona spalva - jėga, energija, troškimas, greitis, karštis, meilė, agresija, pavojus, kraujas, karas, šventė, sėkmė, pavojus. Tai šilta spalva visda patraukianti dėmesį. Ji spinduliuoja stiprią energiją, daugybė lenktyninkų puošia savo logotipų automobilius būtent šia spalva. Ji provokuoja mus ir skatina veikti, simbolizuoja užsispyrymą, lyderystę ir ambicijas. Indijoj ši spalva - skaistybės spalva ir yra naudojama vestuvėse, taip pat ir Kinijoje. Geltona spalva - optimizmas, džiaugsmas, pavojus, saulės šviesa, idealizmas, vaizduotė, viltis, vasara, auksas, filosofija, išdavystė, pavydas, ligos ir pavojus. Tai pati ryškiausia spalva kokią žmogus gali matyti. Tai džiaugsmo, jaunystės švytėjimo spalva. Ši spalva veikia mūsų kairijį loginį smegenų pusrutulį, žadina vaizduotę ir suteikia naujų idėjų. Geltona padeda surasti kaip senus problemas išspręsti naujai. Žalia spalva - gamta, aplinka, sveikata, sėkmės, atsinaujinimo, jaunystės, pavasario, dosnumas, vaisingumo, pavydo, nelaimės, starto spalva. Spalva simbolizuoja gamtą, augimą, sėkmę ir saugumą. Tai raminanti ir gydanti spalva. Žalia spalva apjungia pilną pilnatvę ir harmoniją. Tai labdaros ir medicinos spalva. Ši spalva dažnai naudojama ir kariuomenėje. Mėlyna spalva - ramybė, vienybė, tikėjimas, tiesa, saugumas, pasitikėjimas, dangus, vanduo, šaltis, švara, depresija, stabilumas, ljalumas, apsauga ir jėga, konsrvatizmas. Ši spalva rodo intelektualumą ir inteligenciją. Ši spalva populiari tarp didelių kompanijų, oro bendrovių ir ligoninių. Stiprybė išmintis, ištikimybė. Ji taip pat raminančiai veikia protą ir psichiką. Ypač vyrai mėgstą šią spalvą. Ši spalva padės rasti reikiamą sprendimą, išlikti ramiems ir viską padaryti kaip reikia. Ji mažina apetitą, nes gamtoje nėra daug valgomų mėlynų dalykų. Violetinė spalva - dvasingumas, karališkumas, transformacija,išmintis, nušvitimas. Violetinė tai mėlynos spalvos stabilumo ir raudonos spalvos energijos kombinacija. Per amžius purpurinė spalva asociavosi su karališkumu ir prestižu. Ji simbolizuoja karalius, lyderius, magus, magiją, jėgą ir prabangą. Violetinė su auksu atrodo labai ekstravagantiškai. O rožinė asocijuojasi su moteriškumu ir labai populiari tarp paauglių mergaičių. Violetinė spalva simbolizuoja uniją tarp kūno ir sielos, sukuria balansą tarp fizinės ir dvasinės energijos. Oranžinė spalva - energijos balansas, šiluma, entuziazmas, gyvybė, ruduo, nepaprastumą. Šilta ir ryški spalva. Tai saulė, ugnis, džiaugsmas, šviesa. Ji suaktyvina kraujo pratekėjimą į smegenys ir stimuliuoja apetitą. Ypač mėgstama jaunų žmonių tarpe. Oranžinė spalva padeda įveikti nusivylimą, liūdesį ir sielvartą. Tai optimistų spalva. Pilka spalva - saugumas, melanholija, kuklumas, tyla, sielvartas, senatvė, orumas, branda. tai neutrali, neemocinga spalva, kompromisinė spalva - nei juoda nei balta. Jei daug pilkos spalvos, darosi nuobodu. Kartu ši spalva stabili, tyli, konservatyvi, nuobodi, kartu elegantiška ir formali, bet niekada glamūriška. Maišyta su kitomis spalvomis, pilka spalva igauna gyvybės. Ruda spalva - žemė, namai, širdis, išorė, komfortas, kuklumas, tyla, orumas, funkcionalumas, senatvė ir sielvartas. Ruda spalva simbolizuoja meterialinę gerovę, atsakingumą ir pareigingumą. Tai psichinis komfortas, paprastumas ir klasė. Ruda draugiška ir atvira spalva, asocijuojasi su natūralumu, organiniais produktais, ši spalva dominuoja gamtoje kartu su žalia. Ji stabilizuoja mumis ir sugrąžina norą gyventi. Balta spalva - nekaltybė, švara, taika, žmogiškumas, jaunystė, gimimas, siegas, žiema, vedybos, šaltis sterilumas. Tai švari gryna ir gera spalva. Holivude dažnai baltieji vaidina geruosius personažus. Ji susijusi su dangumi, debesimis, taip pat ligoninėmis ir daktarais. Balta simbolizuoja naują pradžią, nutriną visą praeitį. Kūdikiai gimsta visiškai nekalti, neturintys savyje nei gėrio nei blogio. Kartu balta tai pabaiga ir nauja pradžia. Juoda spalva - jėga, formalumas, elegancija, baimė baimė, blogis, gylis, stilius, pyktis, požemis, mirtis ir sielvartas. Juoda yra mirties simbolis vakarų civilizacijoje. Dažnai simbolizuoja blogį. taip pat klasę, eleganciją ir turtą. Madingi drabužiai, kostiumai, vakariniai drabužiai dažnai yra juodi. Juoda derinama su kitomis spalvomis daro stiprų įspūdį. Juoda apsaugo nuo emocinio streso, ji sukuria barjerą tarp vidinio ir išorinio pasaulio. Juoda paslepia, ji sugeria visas spalvas, šią spalvą vienaip ar kitaip mes visi naudojame savo gyvenime, kad pasislėptumėm nuo aplinkinio pasaulio, nesaugumo ir baimės. Pardavėjas, kuris bus apsirengęs juodai parduos daug, bet neturės daug draugų. Jis spinduliuoja jėgą ir autoritetą, bet taip pat sukelia baimę. Juoda sukuria discipliną, savikontrolę ir stiprią valią. Turtingos ir sėkmingos damos taip pat renkasi juoda, nes tai parodo jų eleganciją ir sėkmę.

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.