Straipsniai

Apie Profil Doors duris

 

   Šiandien apžvelgsime iš ko yra pagamintos Profil Doors durys. Šių durų karkasas yra gaminamas pagal "sumuštinio principą", t.y. MDF + pušies masyvas, kas daro tokių durų konstrukciją maksimaliai tvirtą ir patikimą. Naudojama LVL Brus - tai tokia kompozitinė medžiaga, sudaryta iš medžio natūralaus masyvo ir sustiprinto specialiomis medžiagomis. Gauname vientisą tvirtą medžiagą, neturintį jokių defektų. LVL brus yra ypatingai tvirtas ir medžiagos tvirtumas nesikeičia per visą jo ilgį. Be to, ši medžiaga nereaguoja į išorinį aplinkos poveikį - temperatūrų skirtumus, drėgmę, o taip pat ir į įvairias chemines medžiagas.

   Padengimas

   Ekofaneruotė - tai nauja plastikinė medžiaga su grublėtu paviršiumi. Naujos kartos ekofaneruotės kilmė yra Vokietijoje, Miunchene, pagal panašumą ji maksimaliai priartinta prie tikros medžio faneruotės, bet pagal naudojimo savybes maksimaliai ją lenkia. Tai ilgaamžė ir atspari medžiaga. Labai svarbu, kad ši medžiaga yra ekologiška, jos neveikia saulės ultravioletiniai spinduliai, nekeičia spalvos ir nereikalauja specialios priežiūros.

 

Stakta ir apvadai. Stakta yra sudaryta iš apvadų ir praplatinimo (Reguliuojamoji sistema). Reguliuojamieji apvadai yra tvirtinami pagal specialią technologiją ir nereikalauja specialaus tvirtinimo, kas ne tik pagreitina surinkimo procesą, bet ir nereikia naudoti papildomų tvirtinimo elementų, tokių kaip vinių. Tai taip pat leidžia paslėpti nelygias sienas.

Profil Doors durų privalumai

Ekofaneruotė nekeičia spalvos dėl saulės spindulių, ekofaneruotės spalva yra idealiai tolygi, nesvarbu kada durys yra pagamintos, ar kada pirktos , kita partija visada bus tokios spalvos ir medžiaga nesiskirs nei savo struktūra nei spalva.

Ekofaneruotė yra ekologiška, ją galima valyti įvairiomis medžiagomis, net jei ten yra chloro.

Ekofaneruotė, skirtingai nei kitos PVC medžiagos, neturi sveikatai kenksmingų medžiagų (fenolovo, formaldelhido it kt. medžiagų).

Aukšta temperatūra neveikia ekofaneruotės, skirtingai nei PVC padengimas, kuris pradeda reaguoti į 90 laipsnių temperatūrą ir į aplinką nuo saulės spindulių ir šildymo aparatų gali išskirti sveikatai kenksmingų medžiagų. Taip jis keičia spalvą ir savo tvirtumą. Ekofaneruotei reikalinga aukštesnė kaip 180 laipsnių temperatūra, kas mūsų gyvenamojoje aplinkoje retai pasitaiko.

Durų gamyboje naudojami dvikomponentiniai klijai, kurie yra visai nedegūs, tuo tarpu kitų gamintojų klijai reaguoja i 90 laipsnių temperatūrą ir išskiria toksiškas medžiagas.

Visos ekofaneruote padengtos durys yra surenkamos. Tai yra, sudaužius stiklą ar sugadinus, kurią nors durų dalį, ją galima lengvai pakeisti. Jums nereikia išmesti visų durų, o tik užtenka pakeisti netinkamą detalę.

 

Spalvų reikšmės

Spalvu reiksme interjere

Spalvos yra labai reikšmingos mūsų gyvenime, kreipiame mes į tai dėmesį arne. Jos veikia mūsų mintis jausmus ir emocijas. Jos naudojamos reklamos tikslais paveikti mūsų protą ir jausmus. Kai kurios palvos suaktyviną kraujotaką, padidina metabolizmą ir netgi pakelia spaudimą jei ilgai į jas žiūrim. Mes galim turėti ir savo asmeninę nuomonę apie spalvas, spalvos turi skiringą reikšmę įvairiuose šalyse ir kultūroje. Čia pateiksime keletą spalvų reikšmių, kurias galite panaudoti kuriant savo interjerą.
Raudona spalva - jėga, energija, troškimas, greitis, karštis, meilė, agresija, pavojus, kraujas, karas, šventė, sėkmė, pavojus. Tai šilta spalva visda patraukianti dėmesį. Ji spinduliuoja stiprią energiją, daugybė lenktyninkų puošia savo logotipų automobilius būtent šia spalva. Ji provokuoja mus ir skatina veikti, simbolizuoja užsispyrymą, lyderystę ir ambicijas. Indijoj ši spalva - skaistybės spalva ir yra naudojama vestuvėse, taip pat ir Kinijoje.
Geltona spalva - optimizmas, džiaugsmas, pavojus, saulės šviesa, idealizmas, vaizduotė, viltis, vasara, auksas, filosofija, išdavystė, pavydas, ligos ir pavojus. Tai pati ryškiausia spalva kokią žmogus gali matyti. Tai džiaugsmo, jaunystės švytėjimo spalva. Ši spalva veikia mūsų kairijį loginį smegenų pusrutulį, žadina vaizduotę ir suteikia naujų idėjų. Geltona padeda surasti kaip senus problemas išspręsti naujai.
Žalia spalva - gamta, aplinka, sveikata, sėkmės, atsinaujinimo, jaunystės, pavasario, dosnumas, vaisingumo, pavydo, nelaimės, starto spalva. Spalva simbolizuoja gamtą, augimą, sėkmę ir saugumą. Tai raminanti ir gydanti spalva. Žalia spalva apjungia pilną pilnatvę ir harmoniją. Tai labdaros ir medicinos spalva. Ši spalva dažnai naudojama ir kariuomenėje.
Mėlyna spalva - ramybė, vienybė, tikėjimas, tiesa, saugumas, pasitikėjimas, dangus, vanduo, šaltis, švara, depresija, stabilumas, ljalumas, apsauga ir jėga, konsrvatizmas. Ši spalva rodo intelektualumą ir inteligenciją. Ši spalva populiari tarp didelių kompanijų, oro bendrovių ir ligoninių. Stiprybė išmintis, ištikimybė. Ji taip pat raminančiai veikia protą ir psichiką. Ypač vyrai mėgstą šią spalvą. Ši spalva padės rasti reikiamą sprendimą, išlikti ramiems ir viską padaryti kaip reikia. Ji mažina apetitą, nes gamtoje nėra daug valgomų mėlynų dalykų.
Violetinė spalva - dvasingumas, karališkumas, transformacija,išmintis, nušvitimas. Violetinė tai mėlynos spalvos stabilumo ir raudonos spalvos energijos kombinacija. Per amžius purpurinė spalva asociavosi su karališkumu ir prestižu. Ji simbolizuoja karalius, lyderius, magus, magiją, jėgą ir prabangą. Violetinė su auksu atrodo labai ekstravagantiškai. O rožinė asocijuojasi su moteriškumu ir labai populiari tarp paauglių mergaičių. Violetinė spalva simbolizuoja uniją tarp kūno ir sielos, sukuria balansą tarp fizinės ir dvasinės energijos.
Oranžinė spalva - energijos balansas, šiluma, entuziazmas, gyvybė, ruduo, nepaprastumą. Šilta ir ryški spalva. Tai saulė, ugnis, džiaugsmas, šviesa. Ji suaktyvina kraujo pratekėjimą į smegenys ir stimuliuoja apetitą. Ypač mėgstama jaunų žmonių tarpe. Oranžinė spalva padeda įveikti nusivylimą, liūdesį ir sielvartą. Tai optimistų spalva.
Pilka spalva - saugumas, melanholija, kuklumas, tyla, sielvartas, senatvė, orumas, branda. tai neutrali, neemocinga spalva, kompromisinė spalva - nei juoda nei balta. Jei daug pilkos spalvos, darosi nuobodu. Kartu ši spalva stabili, tyli, konservatyvi, nuobodi, kartu elegantiška ir formali, bet niekada glamūriška. Maišyta su kitomis spalvomis, pilka spalva igauna gyvybės.
Ruda spalva - žemė, namai, širdis, išorė, komfortas, kuklumas, tyla, orumas, funkcionalumas, senatvė ir sielvartas. Ruda spalva simbolizuoja meterialinę gerovę, atsakingumą ir pareigingumą. Tai psichinis komfortas, paprastumas ir klasė. Ruda draugiška ir atvira spalva, asocijuojasi su natūralumu, organiniais produktais, ši spalva dominuoja gamtoje kartu su žalia. Ji stabilizuoja mumis ir sugrąžina norą gyventi.
Balta spalva - nekaltybė, švara, taika, žmogiškumas, jaunystė, gimimas, siegas, žiema, vedybos, šaltis sterilumas. Tai švari gryna ir gera spalva. Holivude dažnai baltieji vaidina geruosius personažus. Ji susijusi su dangumi, debesimis, taip pat ligoninėmis ir daktarais. Balta simbolizuoja naują pradžią, nutriną visą praeitį. Kūdikiai gimsta visiškai nekalti, neturintys savyje nei gėrio nei blogio. Kartu balta tai pabaiga ir nauja pradžia.
Juoda spalva - jėga, formalumas, elegancija, baimė baimė, blogis, gylis, stilius, pyktis, požemis, mirtis ir sielvartas. Juoda yra mirties simbolis vakarų civilizacijoje. Dažnai simbolizuoja blogį. taip pat klasę, eleganciją ir turtą. Madingi drabužiai, kostiumai, vakariniai drabužiai dažnai yra juodi. Juoda derinama su kitomis spalvomis daro stiprų įspūdį. Juoda apsaugo nuo emocinio streso, ji sukuria barjerą tarp vidinio ir išorinio pasaulio. Juoda paslepia, ji sugeria visas spalvas, šią spalvą vienaip ar kitaip mes visi naudojame savo gyvenime, kad pasislėptumėm nuo aplinkinio pasaulio, nesaugumo ir baimės. Pardavėjas, kuris bus apsirengęs juodai parduos daug, bet neturės daug draugų. Jis spinduliuoja jėgą ir autoritetą, bet taip pat sukelia baimę. Juoda sukuria discipliną, savikontrolę ir stiprią valią. Turtingos ir sėkmingos damos taip pat renkasi juoda, nes tai parodo jų eleganciją ir sėkmę.

Durų priežiūra

Duru prieziura

Kaip prižiūrėti medines duris. Daugelyje namuose yra medinės durys, ilgus metus jos nepraranda savo populiarumo. Tad populiarios ir dabar, o kad jos ilgai mums tarnautų ir džiugintų reikia žinoti keletą faktų kaip prižiūrėti medines duris. Medinės durys namuose greitai apsineša dulkėmis ir voratinkliais, ypač jei stovi kur nors kampe. Taigi kartą per savaitę nuvalykite nuo durų dulkes ir voratinklius su dulkių šluotele, taip durys visada bus švarios, ir apsaugos nuo dėmių susidarymo. Tai ypač svarbu jei jūsų medinės durys stovi lauke, vorams ir įvairiems vabalams nebus pagundų lipti prie jūsų durų. Valyti stiklui ir paviršiui naudokite šiek tyk skysto indų valiklio sumaišytu su šiltu vandeniu. Su švelnia kempinėle nušveiskite durų paviršių, galite naudoti ir dantų šepetėli kampams išvalyti. Muilo likučius gerai nuplaukite šiltu vandeniu. Stiklo niekada nevalykite tiesioginėje saulės šviesoje. Stiklą valykite nuo viršaus ir eikite žemyn.  Ir niekada nenaudokite gramžtuko stiklui valyti. Ilga ploviklio sąveikia su dažais gali pakenkti apdailai. Atidarykite duris ir su švaria sausa šluoste nušluostikite durų kampus ir visus pakraščius aplink durų staktą. Jei reikia šluostę sudrėkinkite, ypač jei yra daug dulkių ir purvo. Galite taip pat įpilti šiek tiek indų ploviklio, tik po to muilo likučius gerai nuplaukite šiltu vandeniu. Atkreipkite dėmesį, kad šluostė visada turi būti tik drėgna, o ne šlapia. Paviršių valykite nuo viršaus link apačios, taip pat reikėtų valyti medienos tekstūros kryptimi.
Jei purvo yra daugiau, norite pašalinti riebalines dėmes, pirštų anspaudus ar aliejines medžiagas, naudokite baldų valymo priemones, skirtas lakuotų medinių paviršių priežiūrai. Tokie produktai turi antielektrostatinį efektą, atnaujina ir apsaugo paviršių. Pradžioje valiklį išbandykite nedideliame plote nematomoje vietoje. Valiklį ant durų paviršiaus medžiagine servetėle tolygiai paskirstykite plonu sluoksniu ir sukamaisiais judesiais nuvalykite, kad neliktų valiklio pertekliaus. Naudokite švelnią šluostę ar zomšos skiautę. Naudokite antistatines medžiagas, apsaugant duris nuo dulkių. Mediniams ar dažytiems paviršiams nenaudokite valymo priemonių turinčių acetono, benzino, lako skiediklio, cloro turinčių tirpiklių, šarminių valiklių, ambrazyvinių granulių, amoniako. Negrandykite dažyto ar lakuoto paviršiaus. Jei durys labai nešvarios jas galima valyti karštų garų lygintuvu ir panaudojus šiek tiek muilo, po to labai gerai nuvalykite su švariu šiltu vandeniu. Jeigu visdėlto ant durų atsirado vandens perteklius, nusausinkite jį sausu rankšluoščiu arba prie durų pastatykite džiovintuvą.
Galiausiai nuvalykite durų furnitūrą, rankenas, vyrius, spynas, naudokite vandens ir acto skiediklį arba daugiatikslį valiklį.
Tinkamai prižiūrėdami duris, džiaugsitės jomis ilgus metus.

Laukinių durų pirkimo gidas

Laukinės įėjimo durys nėra tik durys. Jos reprezentuoja Jus, Jūsų namųs ir Jūsų nuotaiką ir charakterį. Į jas žmonės atkreipia daugiausia dėmesio. Tad ir rinkoje yra didelis laukinių durų pasirinkimas. Šiuo metu rinkoje yra didelis laukinių durų pasirinkimas. Didelis yra ir medžiagų iš ko jos pagamintos pasirinkimas - stiko pluošto, metalas ar medis, visos šios medžiagos turi savų minusų ir pliusų. Mažai kainuojančios metalinės durys gali prilygti medinėms ar stiklo pluošto durims, kurios  kainuoja penkis kart daugiau, o minusų taip pat yra.
Taigi kai renkantės lauko duris peržiūrėkite informaciją internete, iš ko jos pagamintos, kur gaminamus, galite pasieškoti sau patinkanti modelį.  Ir nors galite nerasti konkrečių durų kokių norite, peržiūrėdami įvairius modelius pasisemsite idėjų ir žinių apie durų konstrukciją ir joms naudojamas medžiagas.
Metalinės ir stiko pluošto durys paprastai turi daugiau izoliuojančių medžiagų nei medinės durys. Šios medžiagos paprastai turi būti sertifikuotos ir patikrintos Europos sąjungos kokybės inspekcijos. Turi pasižymėti Apšiltinta tvirta medine stakta, aukšta šilumos varža. O durims su stiklu dedami dviejų ar trijų stiklų paketai , kad būtų apsaugotas šilumos nutekėjimas iš namo.  Bet rinkdamiesi duris šilumos kiek Jūs tikitės galite ir nesutaupyti. Nes juk namas yra ne vien durys. Jos sudaro tik mąžą kiekį palyginus su visu namo plotu ir paprastai pro duris šilumos daug neišeina. Paprastai šiluma išgaruoja pro tarpus aplink duris.
Tad visų pirma lauko durims yra labai svarbu apšiltinta stakta, nes būtent pro tą vietą yra netenkama daugiausia šilumos. Tad svarbiausia apšiltinta stakta einanti kartu su durims ir tinkama rankena tvirtinama strypais.
Daugybė testų parodė, kad nors durys ir yra labai tvirtos ir storos, jų stakta yra silpna, tad įsilaužimo atveju, verčiant duris, stakta greit išskysta prie spynos išfrezuotos angos. Tad užpidytos spynos ir smogiamosios plokštės labai padidina durų saugumą.
Kombinuotos - bakalitinės lauko durys yra daygybės puikus ir praktiškas žmonių pasirinkimas. Jos turi gana lygų paviršių, jos puikiai sulaiko šilumą, yra atsparios vandeniui, dažomos įvairiomis spalvomis, nereikalauja ypatingos priežiūros, gali būti įvairių modelių ir yra ilgaamžės.
Metalinės lauko durys yra nebrangios, sulaiko drėgmę, reikalauja mažai priežiūros, taupančios šilumą. Tačiau jos nesulaiko tiek drėgmės kiek bakalitinės ar medinės lauko durys. Ir matosi įbrėžimai jei jos nėra tinkamai nudažytos.
Medinės lauko durys yra labai gražios ir natūralios, medžio masyvo durys puikiai sulaiko drėgmę, jas lengva prižiūrėti, o įvairius įbrėžimus panaikinti. Minusai tokių durų yra - aukšta kaina, ir jos reikalauja reguliaraus perdažymo ir atnaujinimo, kad atrodytų gražiai ir naujai.

Lauko durų pirkimo gidasAr duris dažyti taip pat kaip ir sienas?

Kaip dazyti duris

Daugybė žmonių susirūpina kaip jiems dažyti vidines duris, kokią spalvą pasirinkti, kad jos būtų dekoratyvios, gražios ir išvaizdžios. Ar jos turi išsiskirti iš aplinkos. Kaikurios durys turi architektūrinių detalių ir įspūdingų bagetų, tad jas nebūtina iš sienų spalvos. Ar durys turi pritraukti dėmesį ar susilieti su sienomis, priklauso ir nuo to kokios yra pačios durys, nuo kambario išdėstymo ir jo interjero detalių, kambario baldų.
Durys, kurios yra nudažytaspalva kontrastinga sienų spalvai, tikrai patrauks Jūsų dėmesį, bet taip jei kambarys mažas, jį vizualiai tarsi padalins į kelias dalis. Jei Jūs norit neapkrautos aplinkos, jums patinka minimalios detalės ir tvarka namuose, arba durys yra keistoje vietoje kaip kampe, ar koridoriaus viduryje, dažykite jas tokia pačia spalva kaip ir sienos. Panaudokite vidutinio blizgumo dažus, kad suteiktumėt durims šiek tiek išskirtinumo, o jei panaudosite ypač žvilgius dažus, Jūsų gražios durys, taps dar išskirtinesnės. Naudojamos durys tepasi, ir duris, kurios turi šiek tiek blizgumo yra lengviau nuvalyti, negu turinčias matinius dažus. O jei nusprendėte duris dažyti ryškia spalva, derinkite ją su pagrindine namuose vyraujančia spalva. Pastelinės spalvos, kaip gelsva, žalsva ir Karibų jūros atspalviai, kurią lengvą romatišką stilių, gilios ryškios raudona ir žalia spalvos sukuria klasikos įvaizdį, o labai ryškios spalvos kuria modernumo įvaizdį. Jei derinsite juoda su balta, šviesiai pilką su nude spalva, sukursite minimalistinį įvaizdį.
Galima dažyti duris ir skirtingomis spalvomis iš abiejų pusių, tada tik turėsite apsispręsti kaip nudažyti durų kraštus. Jei durys dažnai laikysite atidarytas, kraštus dažykite kaip ir vidinio kambario sienas. O jei bus dažniau uždarytos kraųtus dažykite pagal kambario išorines sienas. Neutralūs tonai tokie kaip balta, juoda, pilka, pudros atspalviai, puikiai dera tiek su šviesiomis tiek su tamsiomis sienomis. Virtuvės duris derinkite su stalviršio spalva, atrodys tikrai gražiai ir skoningai.
Jei Jūsų durys išskirtinės, turi ryškių dekoro detalių, jos taps pagrindiniu kambario akcentu, dažykite jas keletą tonų šviesesne arba tamsesne spalva nei sienos, o įdubusiu filingus ir dekorus paryškinkite baltai, ypač jei norite, kad jie dar labiau trauktų akį.
Jei Jūs tapetuosite sienas namuose, tegul tapetai būna pagrindinis akcentas. Paimkite dominuojančią arbą tamsiausią spalvą ir šia spalva dažykite duris. O durų apvadus dažykite šviesiausia spalva, kokia yra tapetuose. O jei norite mažiau dramatiškumo namuose, duris ir apvadus dažykite pačia šviesiausia tapetuose esančia spalva.