Straipsniai

Durų Planeta JUMS pataria

 

Beveik kiekvienas susiduriame su ta pačia problema namuose, tačiau ją įvardijam vis kitaip, pavyzdžiui: "prieangyje yra per mažai vietos", "nėra pakankamai natūralios šviesos", "mums reikia papildomo vonios kambario.", „Neturiu kur susidėti daiktų“ ir t.t.... Šis sąrašas gali tęstis iki begalės, bet yra vienas sakinys, kurio retai išgirsi sakomo: ". Aš turiu daug vietos ir erdvės daiktų saugojimui" ... O problema ta pati – nemokam išnaudoti turimos erdvės. Atrodo, kad nesvarbu, kaip dažnai mes tvarkomės ir mąstom kur sudėlioti naudojamus daiktus, saugojimas yra pastovus klausimas.

Jei Jūsų namuose yra laiptai, ir po jais yra laikoma tuščia erdvė. Šią erdvę galite išnaudoti savo reikmėms. Kaip galime išnaudoti ją, tiesiog pasikliaukite savo idėjomis, bet turiu pripažinti, jog iš kūrybos gimsta neįtikėtina idėja. Ir paskutinis dalykas, reikia tinkamai išnaudoti plotą, kurį dažnai pastebime, bet yra pasibaisėtinas kampas. Tam turime keletą pavyzdžių:

 

 

Laiptų pertvarkymas į stumdomus stalčius, užstatyto kampo visiškas išvengimas, čia vyrauja estetika. 

Deja, ne visi mūsų daiktai gali būti sulankstyti iki ir tvarkingumo, reikia juos paslėpti. Dėl didesnių, didelių gabaritų daiktų, paslėpimo saugojimo vieta -  laiptų grindys, yra puikus sprendimas.

 

Net aistringas skaitytojas gali atrasti kamputį savo inventoriams, kadangi kaip žinome knygos iš kolekcijos užima daug vietos. Idėja Jums, laiptai – biblioteka. 

DURŲ PLANETA - laiptai

 

Jei statyti naujus laiptus savo namuose, kodėl gi ne pasirinkus plieno laiptų vietoj tradicinių medinių laiptų? Durų Planeta trumpai apibendrins, keletą priežasčių kuo pranašesniai plieniniai laiptai. Jei norite daugiau informacijos arba esate pasirengę naujų plienų laiptų projektavimui, kreipkitės į Durų Planeta konsultantus ir Jums visada padės priimti geriausiai Jums tinkanti sprendimą. Kas yra Plieniniai Laiptai?


Plieno laiptai yra tie, kur pagrindinis struktūrinis rėmas laiptų yra pagamintas iš plieno. Kitos laiptų dalys, taip pat gali būti pagamintos iš plieno, kaip būtų galima geriau suderinti turėklus ir baliustradas, bet jūs taip pat turite galimybę pasinaudoti papildomais medžiagomis su plieninių laiptų rėmu, pavyzdžiui, medienos arba net grūdinto stiklo medžiagomis. 

Stiprūs ir patvarūs


Viena puiki priežastis pasirenkant plieno laiptus yra jų neįtikėtinas tvirtumas ir patvarumas. Plieniniai laiptai yra labai stiprūs ir pajėgus išlaikyti nejudantį didelį svorį. Bet tai ne viskas, kurie iš tikrųjų naudoja laiptus, tai taip pat reiškia, kad jūs galite sukurti daugiau neįprastų laiptų dizainų. Plienas yra taip pat labai patvarus ir nėra reikalo nerimauti, kad gali plėstis arba trauktis įtakojus oro sąlygom, taipogi nuo drėgmės nesupūs. Gali būti naudojami viduje arba lauke


Vien ilgaamžiškumas plieno laiptų taip pat reiškia, kad jūs galite naudoti juos patalpoje ar lauke, kaip jums pasirinkus. Pavyzdžiui, galite naudoti laiptais susieti kartu du ar daugiau aukštų savo namuose, arba prisijungti skirtingas patalpas. 

Plienas idealiai tinka unikalaus dizaino laiptų kūrimui


Jei planuojat naudoti plieno laiptus reiškia, kad jūs galite kurti dizainus, kurie yra tiesiog neįmanomi su kitomis medžiagomis. Tiesą sakant, plienas dažnai pirmenybę teikia architektams ir dizaineriams tik todėl, kad jos turi gerą lankstumą. Jūs galite naudojant plieną sukurti švelnų kreivumą laiptinės iki grandiozinių spiralinių laiptų. Jūs galite turėti pramoninės plieno laiptus su skaidraus stiklo iškrovimų kiekviename lygmenyje. Kombinuojant struktūrinį vientisumą plieno su medienos grožiu sukurti modernius laiptus, kad vis dar turėtų minkštumo ir elegantiško elementų.  Plieniniai laiptai, žinoma, gali būti pagaminti pagal užsakymą  Jūsų tikslius išmatavimus ir dizaino reikalavimus. 

 

 

Ekonimiška

 Dar viena priežastis pasirinkti plieno laiptus yra tai, kad jie taip pat ekonomiški. Plieniniai laiptai, kai teisingai sukonstruoti, nereikalaus priežiūros dešimtmečius, tai reiškia turėsite daug mažiau papildomų išlaidų! Jums nereiks keisti struktūrinių komponentų, dažyti ar kita. Kadangi jie turės pradinę išvaizdą ilgus metus, nenusidėvės taip kaip mediniai. Palyginus plieno laiptus su kitų medžiagų konstrukcijomis atsieina pigiau.

Mediniai laiptai gali būti atnaujinami daugelį kartų. Tai puiki medžio savybė, leidžianti minimaliais kaštais atnaujinti interjerą. Juk laiptus nušlifavus, paruošus ir nulakavus, galima ne tik atnaujinti į buvusią išvaizdą, bet ją ir keisti pakeičiant medžio laiptų atspalvį, blizgesio intensyvumą.

 

Pirmiausias darbas atnaujinant laiptus –šlifavimas.  Be abejo tai geriausiai atliks profesionalai arba bent jau reikia naudoti reikia specialią šlifavimo mašiną. Sudėtingesnis darbas – laiptų šlifavimas. Mediniai laiptai reikalauja daugiau žinių ir kruopštumo. Pats laiptų šlifavimas atliekamas naudojant ne vienos frakcijos (grūdėtumo) šlifavimo popierių, o keletos. Nuo stambesnės iki smulkesnės.  Tai leidžia pirmiausiai nuimti pirminį apnašų ir lako sluoksnį, o veliau išlyginti (nupoliruoti) smulkiausios frakcijos šlifavimu.

 

Atrodo , kad laiptų šlifavimas su tam skirta specialia mašina paprastas darbelis? Neapsigaukite. Galima prisidaryti ir bėdų, įpatingai patalpos kampuose, prie sienų „išgraužiant“ netolygiai medieną. Tad esant galimybei patikėkite laiptų atnaujinimo darbus (bent jau šlifavimo ir gruntavimo) profesionalams.

 

Po laiptų šlifavimo pastebėsite trūkumus kurių nematėte. Įskilimus, įdubimus ir kitas medienos ydas arba pažeidimus. Juos reikės pašalinti pagal galimybes. Daugumoje atvejų padės paprasčiausias laiptų ar medienos grindų glaistymas.  Po glaistymo vėl atliekamas šlifavimas.

 

Daugumoje atvejų prieš lakavimą laiptų gruntuojami. Tačiau tai nemaža dalimi priklauso ir nuo naudojamų medžiagų (lako kurį naudosite, beico,..).

 

Yra įvairių laiptų lakavimo technologijų . Kurios priklauso nuo konkretaus lako ir kitų paruošimui naudojamų priemonių (gruntų, beicų ir t.t.). Įprasta, kad atlikus pirminį lakavimą, dar kartą daromas švelnus laiptų šlifavimas.

 

 

Laiptų lakavimas – atsakingas procesas. Patalpoje negali būti jokių dulkių (ne tik ant parketo), skersvėjo. Lakuoti irgi reikia mokėti.  Neretai būtent paskutiniame – lakavimo etape,  sugadinamas ilgas triūsas ir reikia šlifuoti iš naujo.

DURŲ PLANETA Klaipėda- Laiptai – svarbi namų įvaizdžio dalis

 

 

Nesvarbu, ar remontuojate senus namus ar statote naują namą nuo nulio, bet koks projektas, kuris apima daugiau nei vieną aukštą turės laiptus. Tai reiškia, kad turėsite priimti svarbius sprendimus kaip tai suprojektuoti - juk Jūsų pasirinkti laiptai gali derėti arba sugadinti patį projektą. Funkciniu lygmeniu užsakymams laiptai turi būti pateikti lengvūs prie interjero ir saugūs. dėl estetinio įvaizdžio, jie turi atitikti kaip derintis dizaino elementas.

Deja, pagal užsakymą laiptai yra gana sudėtingūs ir gana brangūs. Jei tai yra variantas Jums ir pasiryžę pradėti, rekomenduojame susirasti meistrą, kuris specializuojasi tokioms konstrukcijoms užtikrinti, kad visas projektas būtų įvykdytas be kliūčių. Įsitikinkite, kad Jums patikimai įvardja visas galimybes. Mažiausiai turite gauti bent tris skirtingus pasiūlymus, prieš priimant galutinį sprendimą. Jums taip pat vertėtų pasiteirauti draugų, šeimos ar kaimynų patarimų, kurį laiptų variantą rinktis.

 

Planavimas - tipai ir formos

Mes suprantame, kad nusistatyti, kur dėti, koks tipas ir  forma gali būti sunku. Jei statyti naują namą, dangus yra limitas (kalbant apie dizainą) ir jūs galite laisvai projektuoti laiptus, kur jums patinka. Jei namą tiesiog renovuojate, Jums yra mažos galimybės su kokia erdve turite galimybę. Kai kuriais atvejais, gali būti tik viena vieta laiptų projektavimui.

Jūsų turima erdvė yra labai svarbi nustatant jūsų užsakymą laiptų formai - sukamaisiais, spiralės, tiesūs ar kt. Bendra taisyklė, platesnio praėjimo ir patogumas kojos dėjimui, tuo labiau laiptai bus geresni – tačiau tam naudojama daug daugiau ploto. Mes nusprendėme atidžiau pažvelgti į kai kuriuos iš populiariausių laiptų tipų ir formų.

- Tiesiai dizainas driekiasi nuo apatinių iki viršutinių grindų vienu lygiu, tiesia perspektyva. Tai lengviausias laiptų tipas statymui, tačiau tokį tipą gali būti sunku sutalpinti į grindų planą.

- "L" dizainas dalijasi; daromas pilnas 90 laipsnių posūkis. Toks projektas reikalauja mažiau vietos, bet yra mažiau saugus naudojimui.

- Spiralinis dizainas bus pasukti aplink centrinį polių vienu iš dviejų būdų. Dažnam naudijimui nėra patogūs.

 

 

Kaip matote, planavimo ir statybos užsakymą laiptai jūsų namuose gali būti gana sudėtinga ir sunkiai projektuojami. Kai žinote, ką darote, tačiau Jums reiktų susirasti tinkamą meistrą, kuris jums turėtų padėti projektuoti. Jie išdėstys visas rūšis ir formas, kas geriausiai atitinka Jūsų poreikius, taip pat, kad tilptų į Jūsų turimą erdvę. Nepamirškite, kad ką nors projektuojant ar kuriant ieškoti pavyzdžių internete ir išsaugoti laiptų pavyzdžius tai kas Jums patinka, arba planuojate tai įvykdyti.

Kam atnaujinti laiptus?

Yra daug atsakymų į šį klausimą, bet jums reiketu pasirinkti ta, kuris tinka jums geriausiai. Noras atsinaujinti ir pakeisti jaukuma namuose yra pagrindinė priežastis, daugeliui žmonių. Lygiai taip pat yra, kai vieni ar kiti atnaujina virtuvę ar vonios kambarį.

Bet pakeisti laiptai taip pat leidžia pagerinti laiptų funkcijonaluma, uztikrinti saugumą, palengvinti susisiekima tarp aukstu ir suteikti jūsų namams nauja ivaizdi. Dziaugsmas  visiems gyvenantiems name ir tiems, kurie galbut isikels gyventi veliau. Nauji laiptai taip pat padidina jūsų turto vertę.

Daugeliu atvejų tai yra taip paprasta, kaip pakeisti virtuvės spintos dureles. Patyrę DIYer specialistai atliks darbą, tiesiog sekdami nurodymus. Bet mes rekomenduojame vieną iš mūsų montuotoju specialiai apmokyto, bei turincio patirties laiptu montavimo srityje. Tokiu budu gausite geriausią rezultatą.

Kada yra geriausia pradeti laiptu renovacijos darbus?

Kai atliekate kita namų renovacija ir staiga tampa aišku, kad atėjo laikas pakeisti ir laiptus. Kartais sprendimas gali priklausyti nuo didesnio namo perstatymo projekto, arba tiesiog gali kilti noras pasikeisti namu dekora.

Visada pradėkite nuo klausimu, kurie pades susikurti jums jusu namu jaukuma. Ar nauji laiptai turetu būti lengvi ir sviesus ar sunkesni, tuo paciu sukeliant laiptu tvirtumo jausma? Ar norite sukurti šviesia aplinką, ar isskirti laiptus, pasirenkant tamsesnį atspalvį?

Šie paprasti klausimai, padės jums pasirinkti modelį, medienos rusi ir spalva. Apsilankykite musu galerijoje del jums patinkanciu laiptu. Susisiekite su vienu iš mūsų mažmenininku kada tik galesite del daugiau ivairiu patarimų.

Beveik viskas yra įmanoma