Bėgant laikui keitėsi ir patys laiptai- jie tikrai nebuvo panašūs į dabartinius, o ką jau kalbėti apie turėklus, kurie atsirado žymiai vėliau. Tačiau jų paskirtis vis vien išliko ta pati- jie palengvina kopimą aukštyn. Žinoma per šitiek laiko, laiptai ištobulėjo, o taip pat ir pradėjo funkcionuoti kaip itin svarbi mūsų namų interjero detalė.
Ansčiau laiptai būdavo daromi su popakopėmis, t.y. vertikaliomis dalimis, jungiančiomis pakopas. Dabar vis dažniau yra pasirenkama statant laiptus palikti tarpus tarp atskirų laiptelių, o laiptų konstrukcija iš šonų yra sutvirtinama mediniais rėmais – sijomis.
Šiais laikais galime išsirinkti iš daugybės laiptų. Du itin populiarus laiptų variantai yra sąvaržiniai bei karkasiniai laiptai. Sąvaržiniai laiptai dažniausiai yra gaminami dirbtuvėse, tik vėliau jie yra nugabenami į vietą, ten pakeliami bei sutvirtinami.
Lyginant šiuos du laiptų tipus tarpusavyje, galime išskirti tam tikrus jų privalumus bei minusus. Karkasiniai laiptų yra pranašesni dėl kelių priežasčių- visų pirma, sunkios ir didesnės karkasinės detalės gali būti išpjaunamos iš pigesnės medienos, kadangi jos vistiek nebus matomos, o matomiausios dalys, gaminamos iš brangiausio medienos, gali būti dedamos ir plonu sluoksniu. O vienas pagrindinių privalumų yra tai, jog tokius laiptus po truputį gali pastatyt ir vienas žmogus. Tačiau, karkasinius laiptus paprastai užtrunka ilgiau pastatyti, o taip pat sijos turi būti daug storesnės, kadangi pagrindinis svoris tenka toms sijos vietoms, kuriose padarytos išpjovos.
Taigi, žinotina, jog renkantis laiptų tipą, visuomet reikėtų pakankamai stropiai apsvarstyti visus vienokių ar kitokių laiptų privalumus, o tuomet jau tikrai nebebus sunku išsirinkti sau artimiausią laiptų variantą.