Laiptai - tai vienas būtiniausių ir svarbiausių dalykų mūsų namuose- jais juk naudojamės kasdien. Žinotina, jog laiptai nuo pat senovės tarnauja žmogui. Žinoma, bėgant laikui laiptai keitėsi ir žymiai patobulėjo- senovėje žmonėms laiptų funkciją atstodavo akmenys, vėliau- įpjauti rąstigaliai.
Viduramžiais ir ypač renesanso metu laiptai namuose galėjo atspindėti ir namų šeimininko socialinę padėtį visuomenėje- kuo jie bei jų turėklai būdavo puošnesni ir įmantresni, tuo aukštesnę padėtį visuomenėje užimdavo jų savininkas. Keičiantis epochoms, kartu keitėsi ir architektūros stiliai, o tai žinoma atsispindėjo kiekvienuose namuose.

Šiais laikais, laiptai taip pat atlieka ne tik savo kaip baldo paskirtį, tačiau taip pat ir prisideda prie namų interjero. Dabar nuo pastato architektūros stiliaus, konstrukcijos bei išplanavimo priklauso ir laiptų išvaizda, ir medžiagos, ir net pačių laiptų gamyba (technologija). Laiptų įvairovė dabar itin didelė, galime rasti nuo paprastų iki sraigtinių, išskleidžiamų ar kitokių laiptų. Laiptų turėklai taip pat sutinkami patys įvairiausi- stikliniai, metaliniai, mediniai ir pan.
Žinoma, dabar nebegalime spręsti apie namų šeimininko materialinę bei visuomeninę padėtį vien pažvelgę į jo namų laiptus- tai būdinga ankstyvųjų laikų Europai. Dabar, atsiradus daugybei įvairių interjero sprendimų bei atsiradus didelei pasiūlai, iš laiptų galime tik nuspėti namų šeimininko skonį- ar jis mėgsta moderną, ar paprastą klasikinį stilių.
Tačiau, kad ir kaip epochoms bėgant keitėsi laiptų stilius, jų paskirtis iki pat šių dienų išliko nepakitus- laiptai mums padeda pakilti ar nusileisti iš vieno aukšto į kitą. Todėl, kad ir kokie jie bebūtų, visų pirma, jie turi būti patogūs ir ilgaamžiški.