Šiandiena, esant tokiai statybinių medžiagų ir technologijų pasiūlai ir galimybėms, laiptai gali būti puikus interjero akcentas Jūsų namuose. Laiptai ir turėklų gamyba prasideda nuo projekto. Juos suprojektuoti pageidautina pačioje statybos darbų pradžioje, taip išvengsite problemų bandant pritaikyti laiptus prie jau esamų erdvių ir angų. Prieš projektuojant laiptus būtina tiksliai žinoti koks bus atstumas tarp Jūsų pirmo ir antro aukšto grindų. Laiptus galima panaudoti bendrų erdvių padalinimui ar uždarymui. Gelžbetoninių ir metalinių laiptų konstruktyvus reikia sumontuoti ar išlieti prieš apdailos darbus. Apdailos elementai ir pakopos montuojamos po pirmo dažymo.
Pakopos laiptams turi būti gaminamos iš kietmedžio. Pakopų gamybai naudojamas uosis arba ąžuolas. Kokybiškai pagamintos pakopos turi būti be šakų, tolygaus „suleidimo", nulakuotos specialiu, trinčiai atspariu laku.

Karkasai, naudojami laiptų gamyboje, skirstomi į medinius ir metalinius. Metaliniai karkasai skirstomi į viengubus, dvigubus ir spiralinius.

Šiuo metu labai populiarus pakopų beicavimas t.y. pakopų spalvą galima parinkti, kad derintųsi prie interjero. Pakopų sudėjimas rekomenduojamas galutinėje namo įrengimo stadijoje.

Turėklai laiptams dažniausiai daromi mediniai ar nerūdijančio plieno. Populiarus variantas nerūdijančio plieno turėklai su mediniu porankiu ar grūdintu stiklu.

Laiptų kaina priklauso nuo konstrukcijos, medžiagų ir sudėtingumo: posūkių, lenkimų ar sudėtingesnių formų.

Laiptai tarnaus ilgai jei jie bus kokybiškai pagaminti ir tinkamai prižiūrimi.