Mediniai laiptai gali būti atnaujinami daugelį kartų. Tai puiki medžio savybė, leidžianti minimaliais kaštais atnaujinti interjerą. Juk laiptus nušlifavus, paruošus ir nulakavus, galima ne tik atnaujinti į buvusią išvaizdą, bet ją ir keisti pakeičiant medžio laiptų atspalvį, blizgesio intensyvumą.

 

Pirmiausias darbas atnaujinant laiptus –šlifavimas.  Be abejo tai geriausiai atliks profesionalai arba bent jau reikia naudoti reikia specialią šlifavimo mašiną. Sudėtingesnis darbas – laiptų šlifavimas. Mediniai laiptai reikalauja daugiau žinių ir kruopštumo. Pats laiptų šlifavimas atliekamas naudojant ne vienos frakcijos (grūdėtumo) šlifavimo popierių, o keletos. Nuo stambesnės iki smulkesnės.  Tai leidžia pirmiausiai nuimti pirminį apnašų ir lako sluoksnį, o veliau išlyginti (nupoliruoti) smulkiausios frakcijos šlifavimu.

 

Atrodo , kad laiptų šlifavimas su tam skirta specialia mašina paprastas darbelis? Neapsigaukite. Galima prisidaryti ir bėdų, įpatingai patalpos kampuose, prie sienų „išgraužiant“ netolygiai medieną. Tad esant galimybei patikėkite laiptų atnaujinimo darbus (bent jau šlifavimo ir gruntavimo) profesionalams.

 

Po laiptų šlifavimo pastebėsite trūkumus kurių nematėte. Įskilimus, įdubimus ir kitas medienos ydas arba pažeidimus. Juos reikės pašalinti pagal galimybes. Daugumoje atvejų padės paprasčiausias laiptų ar medienos grindų glaistymas.  Po glaistymo vėl atliekamas šlifavimas.

 

Daugumoje atvejų prieš lakavimą laiptų gruntuojami. Tačiau tai nemaža dalimi priklauso ir nuo naudojamų medžiagų (lako kurį naudosite, beico,..).

 

Yra įvairių laiptų lakavimo technologijų . Kurios priklauso nuo konkretaus lako ir kitų paruošimui naudojamų priemonių (gruntų, beicų ir t.t.). Įprasta, kad atlikus pirminį lakavimą, dar kartą daromas švelnus laiptų šlifavimas.

 

 

Laiptų lakavimas – atsakingas procesas. Patalpoje negali būti jokių dulkių (ne tik ant parketo), skersvėjo. Lakuoti irgi reikia mokėti.  Neretai būtent paskutiniame – lakavimo etape,  sugadinamas ilgas triūsas ir reikia šlifuoti iš naujo.