Laiptų gamyba

L a i p t ų t i p a i
Eglutė – tai laiptai, kurių pakopos lipant laipsniškai sukasi. Stabilus metalinis dažytas karkasas eina per pakopų centrą – taip vadinamas „krokodilas“. Nerūdijančio plieno turėklai su mediniu porankiu. Tokių laiptų komplekto kaina nuo 2000 eur Tiesūs: tokius laiptų gamyba galime pasiūlyti už 2200 eur. Tai laiptai tiesiu karkasu, uosinėmis pakopomis ir dažyto plieno turėklais. Čia laiptų pakopų aukštis iki 18 cm plotis iki 30 cm ir ilgis iki 1 m. Patys laiptai iki 3,2 m aukščio.
Galima būtų kainą ir dar labiau sumažinti sumontavus pušines pakopas, tačiau reikia perspėti, kad pušis – minkštas medis, greitai dėvisi. Čia galima kiekvieną pakopą padengti kilimėliu ar kitokia papildoma danga.
Dvigubo karkaso laiptai turi du „krokodilus“ po pakopomis. Pačios pakopos tiesios, o posūkis atliekamas keturiomis trikampio formos aikštelėmis.
Bizantijos laiptų gamyba – tai laiptai su karkase išpjaustytomis kiaurymėmis-figūromis, pabrėžiančiomis laiptų arką. Pakopos, išdėstytos „eglute“ , gali būti užapvalintos formos.