Straipsniai

DURŲ PLANETA – Garažo vartai


                        Garažo vartai būna įvairių formų ir dydžių. Jų funkcijos svyruoja nuo pagrindinio - saugumo srities iki patogumo ir estetinio vaizdo. Dauguma vartų gali būti suskirstyti į keletą pagrindinių stilių ar kategorijų. Tipiški šiuolaikiniai garažo vartai gyventojų reikmėms linkę būti daugiausia orinės skerspjūvio įvairovės . Stilius - daug konfigūracijų, medžiagų, lygių izoliacija, ir įvairios išvaizdos galimybės. Garažo vartai yra kaip surenkamieji komplektai.

                        Šią dieną garažo vartai yra stipresni, saugesni ir geriau izoliuoti, ir jie reikalauja daug mažiau priežiūros nei jų pirmtakai. Ir niekada anksčiau Jūs neturėjote tokį pasirinkimo medžiagų, stilių, spalvų ir lango instaliavimo spektrą.

                 Jei jūs gyvenate trijų ar keturių sezonų klimate ir jūsų garažas yra prijungtas prie jūsų namų, arba jei ten baigėsi erdvė kaip svečių kambarys per garažą, yra izoliuotos durimis. Garažo vartai ne tik turi sumažinti šalčio, bet taip pat slopina triukšmą.  Garažo vartai gali būti didelė dalis - iki 30 procentų sudaro priekinio eksterjero Jūsų namuose. Visos pagrindinės kompanijos siūlo daug galimybių pridėti stiliaus tiek prie standartinių durų. Jūs galite pasirinkti pradinį rėmo ir skydelio dizainą ar įmantrių, raižytų segmentų. Jei turite šiuolaikinį namą, galite apvarstyti duris su juostų horizontaliais sutvirtinimais. Pagrindinė spalvų paletė garažo vartų vidaus pusėje - balta, o išorės - ruda spalva.

                      Durys gali skirtis - dydis, dekoratyviniai elementai ir izoliacinės savybės. Yra tik keletas kintamųjų, tai sunku tiksliai palyginti kainas tarp skirtingų tipų.   Tarp funkcijų gamintojai turi dabar teikiamų automatiniai vartai atvirkštiniai (jei durų kraštas prisiliečia objekte, o uždarant duris automatiškai apsisuks kryptis) ir elektroninė judesių sistema, kuri siunčia duris aukštyn, jei kas nors sugenda šviesos spindulį per durų atidarymą.

Garažo vartai

Gaminame ir montuojame kokybiškus garažo vartus už prieinamą kainą

Kiemo vartai – viena iš jūsų namų detalių, atliekanti toli gražu ne vien dekoravimo funkciją. Visų pirma, jie turi būti pagaminti iš puikios kokybės tvirtų medžiagų ir saugoti tiek jūsų turtą, tiek jus pačius. Sumaniai pasirinkus medžiagas ir stilių, vartai ne tik saugos, bet ir puoš jūsų namus.

Renkantis vartus patariama atsižvelgti į bendrą aplinkos ir namų įvaizdį, derinti spalvas prie vartelių ar tvoros. Taip sukursite harmoningą aplinką, atitinkančią jūsų poreikius. Dažniausiai vartus tenka gaminti pagal specialius išmatavimus, todėl juos reikia užsisakyti. Tokiu atveju galite rinktis ne tik medžiagas, bet ir spalvas, stilių, dekoratyvias detales.

Vartų įvairovė

Vartai gali būti aklini, ažūriniai, kombinuotieji. Estetinis dekoravimo sprendimas priklauso nuo namo architektūros. Rėmo užpildas geriausiai atrodys iš tokios pat medžiagos, tačiau gali būti ir kitoks. Masyvūs vartai tiks senovinėms sodyboms, atstatomiems dvarams. Modernių namų tvoroms ir vartams pasirenkamos lengvos medžiagos, nepretenzingi stiliai. Ypač mėgstami meniškai kalti vartai, tačiau jų priežiūra sudėtingesnė, kaip ir pats montavimas. Blogai, kad tokie vartai neatsparūs korozijai, todėl dažomi tik specialiais dažais.

Kaltiniai vartai sunkūs, todėl jų stulpai įleidžiami į žemę ne mažiau kaip metrą ir įcementuojami. Varčių vertikalės baigiasi puošniais smaigaliais. Mediniai vartai tinka ir tradicinių namų kaimo sodyboms, ir užmiesčių moderniems namas. Jie nesunkūs, tačiau grožiu nenusileidžia kaltiniams. Mediena turi būti impregnuota ir apsaugota nuo ligų – grybelio, pelėsio, vabzdžių. Blogu oru labai praverčia, kai vartai atidaromi iš automobilio. Galima įsitaisyti, kad tuo pačiu pulteliu būtų atidaromi ir kiemo, ir garažo vartai.

Stilius – panašus

Vartai turi būti to paties stiliaus, kaip tvora, bet puošnesni. Žinoma, jeigu jie yra tos pačios medžiagos, kaip ir tvora. Beje, vartai reikalingi net ir tada, kai sodybą riboja tanki gyvatvorė arba akmenų sienelė. Tada vartai turi papildyti architektūrinį sodybos statinių sprendimą, pavyzdžiui, derėti prie balkonų tvorelių arba laiptų turėklų. Turi atitikti ir dydis – prie kuklaus namelio juokingai atrodys milžiniški vartai. Todėl užsakant namo projektą reikėtų pagalvoti ir apie vartus įvažiuoti ir vartelius vaikščioti. Vartai neturi būti tik atsiribojimo detalė, o įsilieti į visumos kompoziciją.

Veikimo būdai

Vartai būna arba varstomi, arba slankieji. Varstomi užima daugiau žemės. Kadangi atsidaro dideliu kampu, šalia įvažiavimo nieko nebus galima sodinti. Jeigu automobilis stovės labai arti, vartų nepasiseks uždaryti. Slankieji vartai patogesni, nes jie stumiami išilgai tvoros specialiais bėgiais. Slankieji turi tik vieną trūkumą – žiemą jie apledėja ir sunku naudoti. Tokiais atvejaisarba kasdien valoma, arba įsirengiamas šildymas.

Įprasti klasikiniai vartai tinka, kada kiemas didelis. Varstomų vartų konstrukcija patikima ir nesudėtinga, jie tarnauja ilgai, tačiau jų stulpai turi būti pagaminti labai kokybiškai. Sunkiems, rankomis atidaromiems vartams būtini ratukai. Kai kurie vartai turi tik vieną varčią, šalia jų būna siauri įėjimo varteliai. Varčios gali būti dešininės arba kairinės.

Aukštis ir plotis

Dažniausiai vartai būna tokio pat aukščio, kaip tvora – iki 2 metrų. Kartais centre jie aukštėja. Vidurinė dalis gali būti ir žemesnė. Įnoringi šeimininkai pafantazuoja – sumąsto padaryti tik vieną vartų šoną aukštesnį. Jei tai dera su kitais kiemo statiniais, atrodys originaliai. Įvažiavimo plotas neturi būti siauresnis nei trys metrai. Vartų plotį lemia atidarymo būdas: varstomieji būna 3-5 metrų, slankieji – 3-6 metrų, jei varčia viena – iki 5 metrų. Varteliams skiriamas metro plotis. Populiariausios tipinės varčios sveria ligi 200 kg.

Tvirti stulpai

Paprastai vartams statomi stambesni to paties stiliaus stulpai. Kad labiau trauktų akį, juos galima apmūryti smulkiais akmenukais. Stulpai – pagrindinė konstrukcija, todėl turi būti tvirti. Jeigu jie mediniai arba akmeniniai ar plytiniai, turi būti armuoti. Jeigu vartų atidarymas automatizuotas – tvirtinama pavara.

Elektronika

Šiais laikais jau sunku rasti sritį, kurioje nebūtų galima pritaikyti elektronikos. Vartai – ne išimtis. Naujausios technologijos leis atidaryti vartus nė neišlipus iš automobilio, naudojantis nuotolinio valdymo pultu (itin patogu naktį ar kai lyja, sninga). Elektroniniai vartai – grumtynių su dideliais ir sunkiais vartais pabaiga. Žiūrint iš saugumo pusės, tokie vartai dažnai turi vienkrypčius redukcinius variklius, kurie sumažina įsibrovimo per vartus tikimybę.

Vis dar gaji nuomonė, kad elektroniniai vartai gerokai brangesni nei paprasti, tačiau tai ne visiška tiesa. Prieš 25 metus, kai technologijos vystėsi ne taip sparčiai kaip dabar, elektroniniai vartai buvo išskirtinai pačių turtingiausiųjų privilegija, tačiau dabar jie vis labiau prieinami platesniam žmonių ratui. Žinoma, tokie vartai reikalauja papildomų išlaidų (įrengimo, priežiūros), todėl reikėtų gerai pasverti savo galimybes prieš nusprendžiant juos įsigyti.

 

 

Italijos kompanijų grupė „Dierre“ yra viena didžiausių durų ir vartų gamintojų Europoje, siūlanti standartinius, priešgaisrinius ir specialios paskirties gaminius. Jie vertinami dėl aukštos kokybės, ilgaamžiškumo, saugumo ir elegantiškos išvaizdos. Įmonė „Viljandi“ siūlo kokybiškus ir Lietuvoje sertifikuotus „Dierre“ priešgaisrinius slankiojančius vartus „Rolling“.

Paprasti, nesudėtingai montuojami slankiojantys vartai gali būti pritaikomi įvairaus dydžio erdvėse. Gaisro atveju jie apsaugo patalpas nuo ugnies išplitimo – automatiškai užsidaro net ir nutrūkus elektros energijos tiekimui. Atsparumo ugniai EI 60 klasės reikalavimus atitinkantys „Rolling“ vartai neturi standartinių matmenų, nes gaminami pagal individualius angos išmatavimus. Maksimalus vienvėrių vartų dydis gali būti 13350x5250 mm (BxH), dvivėrių – 20350x5250 mm (BxH). Šių nurodytų maksimalių matmenų vartai yra sertifikuoti Lietuvoje.

Slankiojantys vartai ypač idealus sprendimas ten, kur reikia atitverti didelių išplanavimų praėjimus. Galite rinktis standartinius vienvėrius arba dvivėrius vartus. Tokiu atveju, kai nėra vietos nustumti vartus į vieną šoną, galime pasiūlyti simetrinius ir asimetrinius dvivėrius vartus, kurie išsiskiria į šonus: simetriniai į abi puses vienodai, asimetriniai – skirtingai. Štai kodėl „Dierre“ vartus galima pritaikyti bet kokio dydžio ar net netradicinio išplanavimo erdvėse. Be to, visi vartai yra iš cinkuotos plieno skardos, kuri pasižymi atsparumu korozijai.

Orientuojantis į kiekvieno kliento skonį ir poreikį, suteikiama galimybė pasirinkti bet kurią patinkančią „RAL“ dažų paletės spalvą.

 

 

Šiame straipsnyje trumpai pateikiami Hormann gaminamų garažo vartų faktai: tipai, galimybės, privalumai, pritaikymas ir pan...

Garažo vartai skirstomi į segmentinius ir plokštuminius. Segmentiniai vartai sutaupo daugiau vietos prieš garažo vartus.

Garažo vartai ir jų automatika turi būti sertifikuoti kaip vienas gaminys. Tai ES taisyklių reikalavimas.

Plokštuminius garažo vartus pakeitus segmentiniais, įvažiavimas į garažą praplatėja net 14 cm. Tai pakankamai akivaizdus skirtumas, ypač mažiau patyrusiems ar nuolat skubantiems vairuotojams.

Segmentiniai garažo vartai gaminami iš metalo sekcijų su šilumą ir garsą izoliuojančiu užpildu. Segmentinių vartų šiltumas priklauso nuo jų storio ir užpildo kokybės. Mūsų geografinėje zonoje įprastas ir pakankamas vartų segmentų storis yra 2 cm.

Kokybiškų vartų užpildui nenaudojamas freonas.

Garažo vartų (ypač pramoninių) įstiklinimui naudojama nauja įstiklinimo medžiaga Duratec yra daug atsparesnė įbrėžimams ir ilgaamžiškesnė palyginus su įprastiniu, iki šiol naudotu plastiku.

Tuo pačiu nuotolinio valdymo pulteliu galima atidaryti garažo ir kiemo vartus, įjungti apšvietimą. Namų kontrolės (pvz. IO homecontrol) valdymo pulteliu galima valdyti žymiai daugiau funkcijų: užrakinti duris, uždaryti stoglangius, įjungti signalizaciją ir kt.

Garažo vartų valdymui naudojami įprastiniai distancinio valdymo pulteliai, kodinės spynos, pirštų atspaudų skaitytuvai, magnetinės spynos.

Priešgaisrinių durų (įėjimams iš namo į garažą, katilinę ir pan.) žymėjime esantys skaičiai (30, 60, 90) nurodo laiką minutėmis, kurį durys sulaiko ugnies išplitimą į patalpas.

Šiuolaikiniai automatiniai garažo vartai mažai riboja architektų kūrybinius sumanymus: gaminami kampiniai garažo vartai be kampinio statramsčio, ypač platūs (iki 6 m) garažo vartai, garažo vartams ir namo fasadui naudojamos tos pačios apdailos medžiagos, gaminami automatiniai „Country“ stiliaus vartai.

Įrengiant namo fasadą, gamintojai pateikia to paties dizaino garažo vartus ir laukujas duris. Įėjimo durys į garažą gali būti įmontuojamos į segmentinius vartus – nereikės kiekvieną kartą įeinant į garažą atidarinėti vartų.

Plieniniai garažo vartų segmentai dažomi naudojant miltelinę technologiją. Ypač lygus segmentų paviršius palengvina vartų valymą.

Garažo vartuose įrengiama apsauga nuo pirštų prispaudimo, vartų nukritimo. Šiuolaikiniuose garažo vartuose – tai standartinė įranga.

Modernios vartų pavaros automatiškai reguliuoja vartų judėjimo greitį. Užsidarant vartai juda lėčiau, prieš vartams paliečiant grindis, vartų judėjimo greitis dar sumažėja, taip išvengiama smūgio.

Pavaros parenkamos atsižvelgiama į būsimą vartų naudojimo cikliškumą. Paprastai buitiniams kiemo vartams pakanka 12 atidarymo – uždarymo ciklų per parą. Šios pavaros turi apsaugą nuo variklio perkaitimo.

Garažo ir kiemo vartų pavaros atsparios atmosferos poveikiui. Vartų atidarymo pavara puikiai veikia, kai oro temperatūra yra nuo -20C° iki +60C°. Pvz., Hörmann pavara RotaMatic turi profilio pašildymo sistemą, garantuojančią sklandų vartų darbą speiguotą žiemą iki -35C°.

Garažo vartuose įrengiamos apsaugos sistemos prieš įsilaužimą. Išjungus elektros tiekimą, įsilaužėlis mechaniškai vartų nepakels.

Garažuose su aukštomis lubomis pavaros montuojamos ne prie lubų, o ant vartų rėmo. Tai supaprastina ir atpigina visą konstrukciją ir taupo montavimo laiką.

Publikavo "Hormann Lietuva"