Vidaus durys - atsparumas drėgmei

Vienas iš nemalonių dalykų kas gali atsitikti susimontavus prastos kokybės duris savo namuose – vidaus durų neatsparumas drėgmei t.y. jūsų durys gali išsipūsti ir neužsidaryti. Taip dažnai atsitinka jei statomos pigios durys ten, kur dažnai kaupiasi drėgmė, ar yra nepakankamas patalpų vėdinimas. Kadangi kiekviename name turime daugiau nei vienas duris, tai gali būti buto durys, kambario durys, vonios durys, kurios gali būti skirtingai veikiamos aplinkos. Šią problemą privalome greitai ir operatyviai išspręsti, kad neturėtume nuostolio ir neprireiktų papildomų didelių išlaidų. Kad galėtume išspręsti problemą, reikia išsiaiškinti kas šią problemą sukelia ir pašalinti. Štai keletas priežasčių, kodėl jūsų vidaus durys gali išsipūsti ir ką galite padaryti, kad sumažinti šios tikimybės pasireiškimą.

 vonios durys

 

Sezoniniai pokyčiai

Niūrus ir lietingas pavasaris sukelia atmosferoje drėgmę, tuo labiau namai nėra šildomi, namuose vyrauja šaltas ir drėgnas oras, langų ir durų nepaliekame atvirų, tokiu atveju mažas vėdinimas patalpų. Drėgmė įsigeria į mūsų namų apyvoką. Vasarą ir žiemą yra mažesnė tikimybė nukentėti nuo drėgmės pertekliaus, bet reikia nepamiršti ir temperatūros svyravimą, visgi medis nėra atsparus šalčio ir karščio temperatūrų svyravimų, todėl medis traukiasi ir plečiasi, ko pasekoje sunkiau užsidaro  durys, arba net visai neužsidaro durys. Nesame apsaugoti ištisus metus nuo durų pokyčio reaguojant į sezonų išdaigas.

Drėgmės kaupimasis namuose

Mūsų namai kartais gali nukentėti nuo drėgmės ar kondensato kaupimosi, kuris kyla dėl įvairiausių priežasčių - prastos izoliacijos, drabužių džiovinimo patalpoje, prasto vėdinimo kambariuose, paliekant vonios duris atviras po pasinaudojimo, tokiu atveju leidžiant garams išsisklaidyti po namus. Šios priežastys gali turėti blogų pasėkmių, pavyzdžiui sukelia pelėsius, pelėsiais atsiduodantis kvapas ir, žinoma, sukelia durų deformavimąsi: gali išsipūsti ar lenktis.

Kitos priežastys

Kai kuriais atvejais, vidaus durys gali būti pažeistos dėl kitų veiksnių, kai: yra blogai sumontuotos, vyriai yra per trumpi ar per daug atlaisvinti arba pradeda visiškai dėvėtis. Mechaniškai pažeistos durys gali būti mažiau atsparios drėgmei.

Laimei, jūs neprivalote gyventi su šiais nepatogumais, nes yra daug būdų, kaip spręsti problemas. Durų lakas sukuria apsauginę plėvelę, kuri apsaugo nuo drėgmės yra absorbuojamas. Jei jūsų namai kenčia nuo nuolatinių drėgmės sunkumų, drėgmės sugėrėjas gali būti protinga investicija kontroliuoti drėgmės perteklių jūsų namuose.

Vonios durys

Yra manoma, kad būtina pasirinkti konkrečias duris vonios kambariui nuo drėgmės, temperatūros pokyčiams . Yra sakoma, kad vonios durys ir vidaus durys - tai ne visai tas pats. Yra sako, kad pagamintos iš natūralios medienos durys vonioje ilgainiui įtrūkinės, nuo drėgmės atsiras bangavimas, deformuosis ir praras savo pirminę išvaizdą. Ar tai tiesa? Leiskite suprasti ir nustatyti, kokios durys tinka vonios kambaryje.

Kiek bus stiprus ir reikšmingas poveikis drėgmės ir aukštos temperatūros vonios durų, tai priklauso nuo, pirma, dėl kambario dydžio, ir, antra, dėl neprofesionalios vonios. Kai kuriuose vonios yra išdėstyti stacionarūs dušai nėra atskirta pertvara. Šiuo atveju vanduo gali būti nuolat susidurti su vonios durimis. Kai vonia yra per arti prie durų, panyra į vandenį prie durų, taip pat yra beveik neišvengiamas. Jei vonios durys sistemingai sušlapo, jums reikia pasirinkti atsparias vandeniui duris.

Jei vonios kambaryje yra mažas ir vėdinimo yra prasta, ir naudoja ją keletą žmonių, durys taip pat gali turėti įtakos drėgmės. Jei tai yra, tuo atveju, tada pasirinkimas yra pagamintas naudai drėgmei atsparios durys. Kitais atvejais, drėgmė nėra svarbu. Tai yra, jei vonios kambarys yra ne per maža, jeigu ji įrengta ventiliacija yra gera, ir dėl higienos priėmimo vieta įrengta taip, kad vanduo yra ne purškiamas, jūs negalite atkreipti dėmesį į durų kokybę.

Apsvarstykite, kokios durys gali būti laikomos atsparios vandeniui. Tai, visų pirma, šiandien populiarios stiklinės durys. Nemanykite, kad stiklo durys netinka tokioje intymioje erdvėje, pavyzdžiui, vonios kambarys. Stiklinės durys yra tonuotos arba dažytos tad nieko, šviesa neprasiskverbia pro jas. Taip pat puikiai tinka matinio stiklo durys.

Durų paklausa yra medžio drožlių ir MDF durys į vonios kambarį su laminatu. Laminuotos durys yra atsparios drėgmei, kaip grindų laminato - ji yra dirbtinė medžiaga, sėkmingai imituojanti spalvą. Galite pasiimti duris skirtingos kokybės , bet vienos spalvos, pavyzdžiui, pirkti faneruotas kambario duris ir vonios kambario laminuotas duris pagamintas iš medžio drožlių plokštės arba iš MDF.

Šios durys gali būti naudojamos be baimės, naudoti net labiausiai drėgnose vonios kambariuose. Nebijokite stiklo, plastiko ar laminuotų durų kur yra nuolat drėgna.

Tikimės, kad šie keli patarimai padės jums išspręsti Jūsų problemas. Jei turite kokių nors papildomų klausimų apie vidines ar išorines duris, mielai prašome tiesiog kreiptis į profesionalius konsultantus, dirbančius "Durų Planeta" salonuose.  Jūs rasite visas parduodamas vidaus ir lauko duris mūsų svetainėje, taip pat lauksime jūsų Minijos g. 42 namų idėjų centre - „NIC“ arba dubysos g. 19, baldų ar interjero centre „DECO“. 

Reikia pamatavimo?
I
rašykite savo duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

*Darbus atliekame tik vakarų Lietuvoje.